تهدید غزه خدمتی است که صهیونیست‌ها به عربستان ارائه می‌دهند! - خیبر

تهدید غزه خدمتی است که صهیونیست‌ها به عربستان ارائه می‌دهند!

۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۹:۳۴

تظاهرکنندگان بازگشت چیزی جز اجرای قطعنامه ۱۹۴ سازمان ملل متحد را در خواست نمی کنند و خواهان بازگشت به خانه و کاشانه آباء و اجدادی خود هستند که قوانین بین المللی نیز آن را تضمین کرده است.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر، در روزهای اخیر مسئولان رژیم صهیونیستی از جمله بنیامین نتانیاهو نخست وزیر و افیگودر لیبرمن وزیر جنگ، تهدیدهایی مبنی بر حمله به غزه را مطرح کرده اند. مصاحبه‌ی پیش رو برگرفته از یادداشتی است که توسط کارشناس مسائل منطقه استاد «حسین رویوران» نگاشته شده است و در خبرگزاری قدس منتشر شده است.

خیبر: تحلیل شما از تهدید‌های اخیر رژیم صهیونیستی مبنی بر حمله به غزه به چه نحوی می‌باشد؟ آیا این تهدیدها نشان از گسست‌های درونی رژیم اسرائیل است؟

– بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که این تهدیدات برای خارج کردن این رژیم و هم پیمانان منطقه ای آن از بن بست هایی سیاسی صورت می گیرد که در آن غوطه ور هستند. رژیم صهیونیستی از زمانی که راهپیمایی های بازگشت در غزه آغاز شده است دچار بحران سیاسی و اخلاقی شده است.

تظاهرکنندگان چیزی جز اجرای قطعنامه ۱۹۴ سازمان ملل متحد را در خواست نمی کنند و خواهان بازگشت به خانه و کاشانه آباء و اجدادی خود هستند که قوانین بین المللی نیز آن را تضمین کرده است. رژیم صهیونیستی با حمایت امریکا ۷۰ سال است که از اجرای این قطعنامه جلوگیری می کند.

خیبر: نظر شما در رابطه با ادامه داشتن راهپیمایی‌های بازگشت چیست؟ 

رژیم صهیونیستی با تهدید به حمله نظامی و تحمیل یک جنگ دیگر بر غزه تلاش دارد فرایند راهپیمایی‌های بازگشت را متوقف کند.

آتش باری بر تظاهرات در روز جمعه گذشته حدود ۶ نفر شهید و بیش از ۲۰۰ نفر را زخمی کرد. در ۶ ماه گذشته رژیم صهیونیستی بیش از ۳۰۰ نفر از اهالی غزه را شهید و بیش از ۵۰ هزار نفر را نیز مجروح کرده است. این رفتار سبیعانه در مقابل مردم بی سلاح یک رسوایی اخلاقی برای رژیم صهیونیستی و هم برای هم پیمانان غربی آن به ویژه امریکا محسوب می شود.

خیبر: آیا رابطه‌ای استراتژیک بین وضعیت کنونی عربستان سعودی و اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی وجود دارد؟

عربستان سعودی یکی از همپیمانان اسرائیل در منطقه محسوب می شود. اخیرا فرمانده ارتش سعودی با همتای اسرائیلی خود در واشنگتن دیدار داشته است. رژیم سعودی به دلیل قتل جمال خاشقچی روزنامه نگار منتقد عربستانی در کنسولی اش در استانبول دچار مشکلات عدیده ای شده است و تحت فشار افکار عمومی است.

بسیاری از کارشناسان سیاسی معتقدند خروج عربستان از این بحران تنها با یک حادثه و ماجراجویی جدید در منطقه قابل تحقق است.

تهدید های رژیم صهیونیستی و حمله به برخی از اماکن در غزه خدمتی است که صهیونیست ها به عربستان سعودی ارائه می دهند!

ترور خاشقچی از طرف دیپلمات های سعودی یک حادثه بزرگ است که تبدیل به یک جریان افکار عمومی مخالف این رفتارهای سبیعانه ریاض شده است. بنابراین پاک کردن صورت مسئله این جنایت جدید آل سعود، زمانی اتفاق می افتد که یک حادثه مهمی در منطقه رخ دهد و توجه رسانه ها را از این جنایت به سمت خود بکشاند. تهدیدهای رژیم صهیونیستی علیه غزه در واقع برای کمک به رژیم عربستان بوده و نشان می دهد که هماهنگی این دو رژیم جنایتکار و متجاوز تا چه حد گسترش پیدا کرده است.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13483

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *