جنگ گسترده علیه غزه نتیجه‎ای ندارد - خیبر

جنگ گسترده علیه غزه نتیجه‎ای ندارد

۲۶ مهر ۱۳۹۷ ۱۹:۵۴

کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی در نشست شب گذشته خود تصمیمی برای جنگ علیه غزه اتخاذ نکرد تا بار دیگر انتقادات شدید از سوی محافل امنیتی نظامی این رژیم مطرح شود.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری قدس، «عمیرام لیوین» ژنرال ذخیره ارتش رژیم صهیونیستی و از اعضای حزب کار در این باره تاکید کرد: انتقادات زیادی از بنیامین نتانیاهو در نحوه برخورد با تحولات غزه مطرح است، وی تصمیمی جدی اتخاذ نمی کند و در پی کاهش تنش ها با حماس است.

وی افزود: من از ماهها پیش درباره توخالی بودن تهدیدات سران سیاسی هشدار داده بودم، حالا شاهد هستیم که اسرائیلی ها ماههاست که از پرتاب بالن ها، آتش سوزی اراضی و پرتاب موشک از غزه رنج و عذاب می کشند.

ژنرال صهیونیست افزود: لیبرمن و نتانیاهو از جنگ با حماس در غزه می ترسند، به همین دلیل در پی راه حل سیاسی و توافقی بلندمدت هستند ، آنها معتقدند که هر گونه جنگ جدیدی با حماس بی نتیجه است به همین دلیل در پی گزینه نظامی نیستند.

لیوین تاکید کرد: سران سیاسی اسرائیل هم اکنون درباره تحولت غزه دچار ترس و وحشت شده اند، آنها با خود می گویند اگر تونل ها را ببندیم ، حماس بالن های آتش زا پرتاب می کند و اگر مقابل پرتاب بالن ها را بگیریم ، حماس موشک می زند.

از سوی دیگر، یوسی یهوشاع تحلیلگر یدیعوت آحرونوت امروز گفت: بازدارندگی که ارتش اسرائیل در جریان جنگ ۲۰۱۴ ایجاد کرده بود، از ۳۰ مارس گذشته با پرتاب بالن های آتش زا، راهپیمایی های اطراف مرزها، نفوذ جوانان فلسطینی و امروز نیز با پرتاب موشک به بئرالسبع و تل‌آویو کاملا از بین رفت.

اعضای کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی روز گذشته پس از برگزاری نشست خود تصمیم گرفتند از  درگیری با غزه اجتناب ورزیده و به جای آن مجازات ها و تحریم‌ها علیه غزه را تشدید کنند.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13487

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *