روایتی از یک جنگ همه جانبه - خیبر

روایتی از یک جنگ همه جانبه

۰۱ مرداد ۱۳۹۷ ۲۳:۳۰

رژیم صهیونیستی سال‌هاست که در عرصه میدانی در حال اتخاذ تاکتیک فتح سنگر به سنگر است تا بدون سروصدای و نفوذ موریانه‌ای در فلسطین اشغالی، موجبات خدشه‌دار شدن افکار عمومی را مهیا نکند.

به گزارش سرویس بین الملل پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، تاکتیک فتح سنگر به سنگر در دهه هفتاد و ابتدای دهه هشتاد شمسی توسط ضد انقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران اتخاذ شده بود تا با نفوذ در مراکز فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و ایجاد ناهنجاری مدنی در بخش‌های مختلف اداراتی که با ارباب رجوع در ارتباط است، موجبات فشل شدن سیستم و ناکارآمدی حکومت را به رخ بکشند.

این تاکتیک مختص به کشور ما نیست و رژیم صهیونیستی سال‌هاست که در عرصه میدانی در حال اتخاذ تاکتیک فتح سنگر به سنگر است تا بدون سروصدای و نفوذ موریانه‌ای در فلسطین اشغالی، موجبات خدشه‌دار شدن افکار عمومی را مهیا نکند و با کمک سکوت مجامع جهانی راه را برای یک گام به سمت جلو در جهت تسلط کامل بر اراضی اشغالی بردارند.

قراردادهای مختلفی توسط سازشکاران فلسطینی همچون یاسر عرفات و محمود عباس امضا شد. این اتفاق راه را برای نفوذ بیشتر صهیونیست‌ها باز کرد. این مسیر با انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس آغاز شد و با مطرح شدن ادعای دو کشوری شدن فلسطین، امروز مسئله معاهده قرن مطرح شده است و تقریبا در حال نابودی بیت المقدس هستند.

خبرهای رسیده از سرزمین‌های اشغالی حکایت از ورود بیش از ۱۰۰۰ نفر از صهیونیست‌های تندرو به منطقه قدس دارند. حضور اینها در قدس به اندازه‌ای محسوس بود که با رقص و پایکوبی در خیابان‌های قدس و اجرای آئین‌های تلمودی همراه بود و سرانجام نیز با شعارهایی علیه اعراب و مسلمانان به پایان رسید.

چند روزی است که فضای مجازی شاهد فعالیت‌های زیادی از سوی نیروهای آموزش دیده گردان ۸۲۰۰ و ۹۹۰۰ اسرائیل می‌باشد. پخش مستقیم از دیوار ندبه که یهودیان در حال عبادت هستند، یا با پخش لایو از سواحل تل آویو و … در حال ترسیم یک کشور یهودی از فلسطین به جهانیان هستند.

هرچند نیروهای مردمی قدس بیکار ننشستند و در مقابل این اقدام عملیات روانی شروع به فعالیت در فضای مجازی و نمایش بخش‌های عربی-اسلامی فلسطین کردند ولی این درگیری رسانه‌ای به خاطر غلبه نظامی صهیونیست‌ها و خشونت‌طلبی‌های بسیار، به میدان سخت کشیده شده است.

در حال حاضر رژیم صهیونیستی در حال یک جنگ رسانه‌ای با دنیا است. این فعالیت هزینه‌های میلیارد دلاری هنگفتی بر یهودیان تحمیل می‌کند، اما به هر حال امروز منطقه و دنیا را درگیر این مسئله کرده است.

  • پروپاگاندا: منتشر ساختن یا ترویج کردن پاره‌ای از افکار و دیدگاه‌ها با هدف تقویت، جایگزین کردن یا تعدیل گرایش‌ها و رفتارهای گروهی از مخاطبان است.[۱] این اقدام را شبکه‌های عبری زبان از طرفی و شبکه‌‎های عربی استکبار انجام می‌دهند. مسئله کشور یهود چند روز پیش تصویب شد، در حالی که اجبار به آموزش زبان عبری سال‌هاست توسط مدارس صهیونیستی به اجبار صورت می‌گرفته است.
  • دیپلماسی عمومی: اصطلاح دیپلماسی عمومی نخستین بار در سال ۱۹۶۵ در آمریکا توسط الموند گولیون، رئیس مدرسه «حقوق و دیپلماسی فلچر» در دانشگاه «تافتز» به کار گرفته شد و عبارتند از ارتباطات معطوف به منافع ملی یک کشور از طیق ارتباط با مردم خارج از مرزهای جغرافیایی. این اقدام چندین بار توسط اوباما برای مردم ایران صورت گرفت و البته بعدها نتانیاهو نیز از اوباما تقلید کرد و سعی نمود تا با پر کردن دو ویدئو چهره منفور خود در میان مردم ایران را کمی تلطیف نماید.
  • جنگ نرم: جنگ نرم، استفاده دقيق و طراحي شده از تبليغات و ديگر اعمالي است كه منظور اصلي آن تاثيرگذاري بر عقايد، احساسات، تمايلات و رفتار دشمن، گروه بی‌طرف و يا گروههاي دوست است به نحوي كه براي برآوردن مقاصد و اهداف ملي پشتيبان باشد.[۲] مهمترین عرصه برای جنگ نرم رژیم صهیونیستی فضای مجازی است و قطعا بدون کمک آمریکا، رسانه‌هایش و هالیوود اسرائیل توان فعالیتی نخواهد داشت، هر چند هزینه هالیوود را یهودیان می‌دهند و باید مطابق با دستورات آنان کار کنند.[۳]

امام خامنه‌ای(مدظله العالی) درباره شکستن جنگ نرم صهیونیست‌ها می‌فرماید: به نظر ما می‌شود امپراتوری رسانه‌ا‌ی صهیونیستی غربی را شکست داد؛ می‌شود این کار را کرد، اگر همه همّت کنیم، می‌توانیم. شکست صهیونیست‌ها در جنگ نرم هم ممکن است؛ همچنان‌که در جنگ سخت، صهیونیست‌ها شکست خوردند؛ همچنان‌که ملاحظه کردید رژیم صهیونیست در لبنان شکست خورد، مجبور به عقب‌نشینی شد، مجبور به اعتراف به شکست شد؛ درحالی‌که همه خیال میکردند این یک رژیم شکست‌ناپذیر است. در جنگ نرم هم میتوان رژیم صهیونیستی و عوامل آن را شکست داد.[۴]

  • افکار عمومی: افکار عمومی به عنوان مجموعه‌ای از عقاید یا نوعی سازمان اجتماعی تقسیم می‌شود. رژیم صهیونیستی با تاسیس صفحه در شبکه‌های اجتماعی در تلاش است تا نسبت به واقعیت‌های اجتماعی ایران شروع به شایعه سازی و ایجاد رعب و وحشت بپردازند. آمدنیوز نیز با نفوذ افسر اطلاعاتی رژیم صهیونیستی به نام آشر توانست به تاثیرگذاری در افکار عمومی ایران به نفع رژیم صهیونیستی فعالیت کند.

اسناد همکاری آشر با آمدنیوز توسط ندا امین وبلاگ نویس ضدانقلاب منتشر شد و با انتشار صوت‌های محرمانه روح الله زم با آشر پیرامون اقدامات بعدی رژیم صهیونیستی درباره دخالت ایران پرده برداشت.

[۱] mshrgh.ir/201354

[۲] تعریف جنگ نرم در آيين رزمي ارتش ايالات متحده آمریکا

[۳] تاریخ شناس یهودی به نام نیل گابلر کتابی تحت عنوان امپراطوری هالیوود نوشته است که در این کتاب به ابعاد یهودیزه شدن هالیوود و عمق فاجعه می‌پردازد.

[۴] بیانات در دیدار شرکت‌کنندگان در کنفرانس اتحادیه بین‌ المجالس سازمان همکاری اسلامی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=8797

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *