صلح جهانی با نابودی رژیم صهیونیستی محقق می شود - خیبر

آیت الله قبلان:

صلح جهانی با نابودی رژیم صهیونیستی محقق می شود

۲۷ مهر ۱۳۹۷ ۱۱:۴۹

رییس مجلس اسلامی شیعیان لبنان در دیدار با سفیر سوئیس گفت: صلح جهانی با نابودی رژیم صهیونیستی و حمایت از مردم فلسطین محقق می شود.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از خبرگزاری رسا، مونیکا شموس جورکین سفیر جدید سوئیس در بیروت با آیت الله شیخ عبدالامیر قبلان رییس مجلس اسلامی شیعیان لبنان دیدار و آخرین وضعیت این کشور و منطقه را مورد بحث و بررسی قرار دادند و بر ضرورت افزایش روابط دو کشور سوئیس و لبنان تاکید کردند.

آیت الله قبلان در این دیدار اظهار داشت: گفت وگوهای ادیان و تمدن ها باید میان دو کشور آغاز شود زیرا این گونه مسائل به سود انسان ها و موجب گسترش صلح در جهان می شود.

وی افزود: همکاری های بین دو ملت موجب تحقق صلح و امنیت، حفظ کرامت، حقوق بشر و دوری از ظلم و ستم می شود.

رییس مجلس اسلامی شیعیان لبنان تصریح کرد: زمانی صلح در منطقه گسترش میابد که از مردم مظلوم فلسطین حمایت و با اشغالگری رژیم صهیونیستی مبارزه کنیم تا بتوانیم آوارگان را به مناطق خود بازگردانیم.

وی تاکید کرد که رژیم اشغالگر صهیونیستی، صلح منطقه را تهدید می کند و مسؤول همه مشکلات و بحران های موجود در منطقه است.

آیت الله قبلان به آخرین رویدادهای سیاسی لبنان اشاره کرد و گفت: هر چه سریعتر دولت لبنان باید تشکیل شود تا این کشور از مشکلات اقتصادی و اجتماعی رهایی یابد و ثبات به معیشت مردم بازگردد.

همچنین سعد حریری، نخست وزیر مکلف لبنان تاکید کرد: تشکیل دولت لبنان بسیار نزدیک شده است و  من می‌دانم تشکیل دولت خیلی طول کشیده است اما ما قادر خواهیم بود آن را تشکیل دهیم و ما خیلی به آن نزدیک شده‌ایم.

حریری در مراسمی با حضور جوانان در زمینه ابتکارعمل همکاری جوانان با یکی از سازمان‌های دولتی تصریح کرد: جوانان حس ابتکار عمل، هوش و انرژی لازم را دارند و این امر  به مثابه یک پشتوانه و زمینه محکم برای تمامی لبنانی‌هاست که باید از طریق آن در راستای توسعه واقعی تکنولوژی عمل کنند. در این ابتکار عمل حدود ۴۷۰۰ تن مشارکت دارند که امیداوریم این تعداد در سال آتی میلادی به ۱۰ هزار تن برسد.

وی در ادامه افزود: دولت سابق چندین قوانین ضروری در زمینه تکنولوژی تصویب کرد و قوانین جدیدی در اختیار دولت آتی و پارلمان قرار  خواهد گرفت و دولت بعدی سریعتر برای تصویب این قوانین عمل خواهد کرد.

نخست وزیر لبنان همچنین تصریح کرد: لبنان با اطمینان به سمت مدرنیزه سازی قوانین اقتصادی و تغییر برخی قوانین کنونی قدم برمی‌دارد و این امر ممکن است کمی طول بکشد اما کشور در مسیر درست حرکت می‌کند.

سعد حریری تاکید کرد که وی به موازات گسترش کارگروه اقتصادی و تکنولوژیکی فعالیت می‌کند تا بتواند آرزوها و خواسته‌های جوانان را محقق سازد.

/۱۰۴/

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13507

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *