فلسطين و قدس خط قرمز مسلمانان است - خیبر

وزير خارجه ترکيه:

فلسطين و قدس خط قرمز مسلمانان است

۰۴ آبان ۱۳۹۷ ۱۱:۵۲

«مولود چاووش اوغلو» وزير امور خارجه ترکيه، فلسطين و قدس را خط قرمز مسلمانان دانست و گفت: آنکارا به دفاع از فلسطين تا تحقق آرمان مردم اين سرزمين ادامه خواهد داد.

به گزارش سرویس بین‌الملل پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از پارس تودی،«چاووش اوغلو» عصر پنجشنبه در ديدار با «رياض المالکي» وزير امور خارجه حکومت خودگردان فلسطين در آنکارا گفت: به دليل سکوت جامعه بين المللي و حمايت هاي آمريکا، شهرک سازي در سرزمين هاي اشغالي فلسطين ادامه دارد و اسرائيل به گام هاي منفي در مورد قدس ادامه مي دهد.
وزير خارجه ترکيه با بيان اين که «تصميم آمريکا درباره انتقال سفارت خود به بيت المقدس – به اسرائيل جسارت داد» اظهار کرد: موضع ترکيه در اين زمينه کاملات مشخص است و تحت هر شرايطي، اجراي تصميمات مصوب در اجلاس سازمان همکاري اسلامي در استانبول و شوراي امنيت سازمان ملل را پيگيري مي کند.
چاووش اوغلو تاکيد کرد: همواره و در هر شرايط در کنار فلسطيني ها خواهيم بود، حتي اگر همه در خصوص حفظ موقعيت قدس سکوت کنند، ما سکوت نخواهيم کرد.
وزير امور خارجه ترکيه اضافه کرد: تا زماني مساله تشکيل دو دولت حل نشود، آرامش و صلح پايدار در منطقه تامين نمي شود.
رياض مالکي وزير امور خارجه فلسطين هم در اين ديدار با قدرداني از مواضع حمايتي ترکيه از مسئله فلسطين، اشغالگري رژيم صهيونيستي را عامل اصلي تنش در منطقه دانست.

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13882

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *