نامه یاسر عرفات به آیت الله العظمی خویی - خیبر

برگی از تاریخ:

نامه یاسر عرفات به آیت الله العظمی خویی

۲۸ مهر ۱۳۹۷ ۱۸:۲۲

یاسر عرفات رییس سازمان آزادی بخش فلسطین در سال ۱۹۷۸ میلادی در نامه ای به آیت الله العظمی خویی ضمن تقدیر از مواضع ایشان درحمایت از حقوق و کرامت ملت فلسطین، با ابراز نگرانی از توافق کمپ دیوید، پشتیبانی مضاعف این مرجع عالیقدر شیعه را تقاضا می کند.

به گزارش سرویس تاریخ پایگاه صهیون پژوهی خیبر به نقل از شفقنا، یاسر عرفات رییس سازمان آزادی بخش فلسطین در سال ۱۹۷۸ میلادی در نامه ای به آیت الله العظمی خویی ضمن تقدیر از مواضع ایشان درحمایت از حقوق و کرامت ملت فلسطین، با ابراز نگرانی از توافق کمپ دیوید، پشتیبانی مضاعف این مرجع عالیقدر شیعه را تقاضا می کند.

به مناسبت ۲۷ امین سالگرد رحلت زعیم وقت حوزه علمیه نجف اشرف حضرت آیت الله العظمی خویی، متن کامل این نامه را منتشر می کنیم:

 

بسم الله الرحمن الرحیم

مرجع اعلی حضرت آیت الله العظمی امام ابوالقاسم خویی صانه الله و ادام ظله العالی

سلام علیکم و رحمت الله و برکاته

در این لحظات بغرنجی که امت اسلامی در تمامی سرزمین هایش بویژه جای جای وطن عربی و قلب آن قدس شریف قبله اول مسلمانان، سومین حرم شریف، مهد عیسی مسیح و محل معراج حضرت محمد (ص) در حال گذر از آن است، به شما روی می آورم و از شما می خواهم تا همه باهم دربرابر سرکشان متجاوزگری که به اماکن مقدس در سرزمین فلسطین تعدی می کنند و به سیطره بر شهر قدس ادامه می دهند، بایستیم.

قطعا حضرتعالی اخیرا از توافقات صورت گرفته شده موسوم به کنفرانس «کمپ دیوید» و اظهارات سابق رهبران رژیم صهیونیستی درباره قصد آنها برای تداوم ملحق کردن قدس عربی و اسلامی به سرزمین های اشغالی و برشمردن آن به عنوان پایتخت خود اطلاع دارید و بدون شک از تلاش ها واقدامات دشمن برای تغییر نشانه های قدس و یهودی سازی آن مطلع هستید. همه این ها ما را در برابر مسئولیت هایی قرار می دهد که یک دل شدن ما و اتحاد ما به منظور ناکامی طرح های شیطانی صهیونیست ها و استعمارگران گناهکار را ایجاب می کند.

خداوند عزوجل برای تعالی کلمه الله و یاری مظلومان و بازدارندگی متجاوزگران به ما دستور جهاد داده است در حالی که رسول اکرم و اهل بیت مطهرش علیهم صلوات الله و سلامه راه مبارزه را برای احقاق حق و نابود کردن باطل طی کردند و با جهادشان برای ما نشانه هایی را به جا گذاشتند تا به آنها اقتدا کنیم و به موجب آنها عمل کنیم. قدس شریف و اهالی مبارز آن امروز با صبر و شجاعت در برابر ظلم و تجاوز طاغوتیان می ایستند و به خاطر پایبندی به سرزمین و مقدساتشان و دستیابی به حق بازگشت برادارانشان به وطنشان و تعیین سرنوشت سرزمینشان فلسطین مبارزه می کنند در حالی که آنها از حضرت عالی انتظار دارند مسلمانان را در هر کجای جهان برای نجات قدس از چنگال صهیونیسم و یاری اهالی آن فرابخوانید تا کلمه الله کلمه والا و برتر و کلمه ظالمان کلمه زیردست گردد.

مواضع حضرتعالی در راه احقاق حقوق مسلمانان و اعراب  و کرامت آنها بر احدی پوشیده نیست که باعث افتخار ماست و اطمینان داریم که مواضع شما در حمایت از قدس و فلسطین تاثیر بزرگی در تقویت عزم فدائیان مبارز و صابران و ترساندن دشمن خدا و امت و دین خواهد داشت.

والاترین تقدیرها و احترام های شخصی اینجانب و کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین را پذیرا باشید امید است که خداند ما و شما را در راه خیرخواهی امت و آزادی ملتمان موفق گرداند.

والسلام علیکم و رحمت الله و برکاته

بیروت

۹/ ۱۰ ۱۹۷۸ م

یاسر عرفات

رئیس کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطیطن

فرمانده کل نیروهای انقلاب فلسطین

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=13544

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *