پروتکل صهیونیسم برای دولتی یهودی - خیبر

مصاحبه پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر با دکتر دستمالچیان:

پروتکل صهیونیسم برای دولتی یهودی

۰۳ مرداد ۱۳۹۷ ۲۱:۴۹

مدتی است که قانون کشور یهود و معامله قرن در کنست رژیم صهیونیستی مطرح شد و به تصویب رسیده است، اما مخالفان زیادی را حتی در همان پارلمان صهیونیستی به همراه داشت.

به گزارش سرویس فلسطین و مقاومت پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، دکتر احمد دستمالچیان سفیر سابق ایران در لبنان، اردن و عربستان به مسئله‌ای که جدیدا رژیم صهیونیستی مطرح کرده است، پرداخت. کنیست رژیم صهیونیستی با تصویب لایحه کشور یهود در تلاش است تا آرام آرام فلسطینی‌ها را از سرزمین اشغالی بیرون کنند.

ایشان در رابطه با پروتکل دولت یهود ابراز داشت: مدتی است که این قانون در کنست رژیم صهیونیستی مطرح شد و این قانون به تصویب رسید، اما مخالفان زیادی را به همراه داشت. در خود اسرائیل معتقدند که پروتکل دولت یهودی نمی‌تواند کاری را پیش ببرد و با آن موافق نیستند تا این دولت به صورت خالص یهودی باشد در حالی که افرادی ساکن سرزمین‌ فلسطین هستند که عرب می‌باشد و تلاش می‌کنند تا سرزمین خویش را حفظ نمایند.

وی در ادامه عنوان کرد: در پروتکل صهیون چیزی که مورد تصویب قرار گرفته شده، از نیل تا فرات است و دولت یهودی این را آزمایش می‌کنند. تمام دولت‌هایی که بر سر کار آمدند نسبت به این مسئله احترام خاصی قائل بودند و اگر شارون قصاب به بیروت آمد و آنجا را اشغال نمود، می‌خواست تا دولت دست نشانده خود را تشکیل دهد و به خواسته خود یعنی ایده نیل تا فرات نزدیک شود که این هدف اصلی یهود است.

 

مقاومت در برابر معامله قرن

دکتر احمد دستمالچیان اظهار داشت: سرآغاز این مسئله شوم و متشنج فضای عربی است که رژیم صهیونیستی می‌خواهد با استفاده از ضعف‌های دولت عربی دست نشانده به اهداف خویش برسد که اینها مکمل همدیگر هستند. یعنی انتقال پایتخت رژیم صهیونیستی و تایید آن توسط آمریکا تا معامله قرن و دولت یهود همه مترادف این هستند که برای رسیدن به آرمان‌های تجاوزگرایانه و خبیثانه رژیم صهیونیستی باید راه را پیمود.

سفیر سابق ایران در لبنان ادامه داد: بی‌تردید رژیم صهیونیستی روز به روز سیاست‌های تجاوزگرایانه‌اش بیشتر خواهد شد و برای نیت خود نیز نیاز به این کار دارد، چرا که با انتقال پایتخت اسرائیل از تل آویو به قدس اشغالی خشم مردم را تشدید کرده است و این عمل بدون شک محکوم است و می‌خواهند احقاق حق نمایند و اگر رژیم صهیونیستی بخواهد این کار را ادامه بدهد، با مقاومت‌های بیشتر و متنوع‌تری روبه‌رو خواهد شد.

دکتر دستمالچیان در پایان به مسئله مقاومت اشاره کرد و گفت: مقاومت در طول هفتاد سال گذشته نتیجه عمل رژیم صهیونیستی بود و این زورگویی‌ها مقاومت‌هایی را به وجود آورد که توانستند درخت تنومندی را ایجاد کند و شاخ و برگ‌های آن مقاومت جهانی را فراگرفته است و همانطور که آپارتاید در آفریقای جنوبی را با شکست مواجه کرد، رژیم صهیونیستی نیز روزی به همان سرانجام و عاقبت دچار خواهد شد.

خبرنگار: حیدر احمدی

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=8925

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *