پروفسور محمد شاهد عالم - خیبر

کتاب 101 پرفسور خطرناک:

پروفسور محمد شاهد عالم

۱۰ شهریور ۱۳۹۷ ۱۲:۲۲
پرفسور-محمد-شهید-الم-خیبر

اِلَم در مقاله کانترپانچ خود، از ادعای خود این‌چنین دفاع کرد “آمریکایی‌ها در جنگ استقلال خودشان، ممکن است غیرنظامیان را هدف قرار نداده باشند، اما آن‌ها مرتکب جنایات شدند و آسیب‌های جانبی را به غیرنظامیان تحمیل کردند.” به نظر می‌رسد اِلَم از این‌که مردم برای استدلال او استثنا قائل شده‌اند شگفت‌زده شده بود:”من تعجب می‌کنم که چرا پیشنهاد من مبنی بر اینکه، القاعده (مانند استعمارگران آمریکایی پیش از آن‌ها) به یک جنبش اسلامی تبدیل‌شده است، چنین طوفانی از حملات خشونت‌آمیزی را به دنبال داشت.”

به گزارش سرویس فلسطین پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، محمد شاهد عالم یکی از هزاران استاد دانشگاهی است که دارای جریان  فکری مارکسیسم است و در دانشگاه‌های آمریکایی فعالیت می‌کند و فکر می‌کند که آمریکا یک شیطان بزرگ است و دشمنان تروریستیِ آمریکا، واقعاً “مبارزان آزادی” هستند.

در مقاله‌ای که در دسامبر ۲۰۰۴ با عنوان صدای مخالف (خبرنامه‌ای افراطی در مبارزه برای صلح و عدالت) از او چاپ شد،اِلَم محمد عطا و تروریست‌های القاعده را که در ۱۱ سپتامبر به مرکز تجارت جهانی حمله کردند را به وطن‌پرستان آمریکایی که در برابر بریتانیا از لکسینگتون و کنکورد دفاع کرده بودند و جنبش تاریخی برای استقلال و آزادی را آغاز کردند مانند کرده بود. پروفسور اِلَم نوشته بود: “در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، ۱۹ تن از هواپیماربایان عرب تمایل خود را برای کشتن و کشته شدن، درراه رؤیای خودشان نشان داده بودند. ”

نوشته‌ی التهابی و متعصبانه پروفسور عالم به‌طور گسترده‌ای در اینترنت منتشر شد. وی هنگامی‌که با ایمیل به چالش کشیده شد، به منتقدانش با تمسخری ضد یهودی این‌گونه پاسخ داد که: “چگونه است که تنها نامه‌هایی تهدیدآمیزی که دریافت می‌کنم توسط  لویت، هوک یا فریدمن امضا شده است؟ » اگر پروفسور عالم این‌چنین توهینی را در مورد آمریکایی‌های آفریقایی‌تبار یا همجنسگرایان، مطرح کرده بود، حتماً توبیخ می‌شد و احتمالاً از سوی مدیریت دانشگاه اخراج می‌شد. ازآنجایی‌که منظور او تنها یهودیان بود، مدیریت دانشگاه هیچ تمایلی نشان نداد.

پروفسور عالم در ژانویه سال ۲۰۰۵، مقاله‌ای تکمیلی در Counterpunch.org(یک وب‌سایت معروف که از تروریست‌های عراق به‌عنوان “جنگجویان مقاومت” علیه “امپریالیسم آمریکایی” حمایت می‌کند)، منتشر کرد. عنوان مقاله عالم “امواج نفرت: آزمایش آزادی بیان در آمریکا “بود و در آن از خود به‌عنوان کسی که محدودیت آزادی بیان را می‌آزمود و وب‌سایت‌های نفرت (نامی است که او بر روی وب‌سایت‌های ضد القاعده  www.jihadwatch.or  و www.littlegreenfootballs.com نهاد) او را برای گفتن حقیقت ترغیب می‌کردند، چهره‌ی قهرمانی که درگیر سوءتفاهم شده و مورد آزار و اذیت قرارگرفته بود ترسیم کرد.

عالم در مقاله کانترپانچ خود، از ادعای خود این‌چنین دفاع کرد “آمریکایی‌ها در جنگ استقلال خودشان، ممکن است غیرنظامیان را هدف قرار نداده باشند، اما آن‌ها مرتکب جنایات شدند و آسیب‌های جانبی را به غیرنظامیان تحمیل کردند.” به نظر می‌رسد عالم از این‌که مردم برای استدلال او استثنا قائل شده‌اند شگفت‌زده شده بود:”من تعجب می‌کنم که چرا پیشنهاد من مبنی بر اینکه، القاعده (مانند استعمارگران آمریکایی پیش از آن‌ها) به یک جنبش اسلامی تبدیل‌شده است، چنین طوفانی از حملات خشونت‌آمیزی را به دنبال داشت.”

پرفسور محمد شاهد عالم/Professor M. Shahid Alam

دانشگاه نورت ایسترن

– استاد اقتصاد در دانشگاه نورت ایسترن شهر بوستون

-تروریست‌های ۱۱ سپتامبر را به‌عنوان مردانی که حاضر به مرگ بودند ” به امید اینکه شاید مردمشان آزاد و باکرامت زندگی کنند،” به بنیان‌گذاران آمریکا تشبیه می‌کند.

– ادعا می‌کند که جهاد القاعده یک جهاد دفاعی علیه متجاوزان غربی است.

 

 

  • facebook
  • googleplus
  • twitter
  • linkedin
  • linkedin
  • linkedin
لینک خبر : https://kheybar.net/?p=11039

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *