پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

نفوذ صهیونیسم در مطبوعات

نفوذ یهودیان در عرصه به رسانه‌های نوشتاری ایالات متحده در دوره کنونی به اندازه‌ای رسیده است که امروزه بیش از صد روزنامه و هفته‌نامه به وسیله یهودیان در آمریکا منتشر می‌شود.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، «ژوزف پولیتزر»[1] یکی از مشهورترین پیشگامان یهودی مطبوعات نوین آمریکا به شمار می‌آید. او که در خانواده‌ای یهودی در مجارستان زاده شده بود پس از مهاجرت به آمریکا در سال ۱۸۷۸ نشریه‌ای را به نام سنت لوئیس پست دیسپاج[2] منتشر ساخت و در سال ۱۸۸۳ مشهورترین نشریه وقت آمریکا به نام نیویورک ورلد[3] را خرید. از آن پس، دو نسخه از آن، یکی صبح و دیگری عصر به بازار عرضه می‌شد.

 

همچنین نخستین نشریه‌ای که در آمریکا به نام صهیونیست‌ها منتشر شد، روزنامه برج مراقبت صهیونیسم[4] نام داشت که آن را یک تاجر یهودی به نام «شارل تارزسل» تأسیس کرد. این شخص جنبشی را بنیان گذاشت که بعدها به نام «شاهدان یهود»[5] مشهور شد[6].

نفوذ یهودیان در عرصه به رسانه‌های نوشتاری ایالات متحده در دوره کنونی به اندازه‌ای رسیده است که امروزه بیش از صد روزنامه و هفته‌نامه به وسیله یهودیان در آمریکا منتشر می‌شود.

این مسئله اثبات می‌کند که کنترل رسانه‌های جمعی در آمریکا توسط یهودیان به بخشی از واقعیت زندگی آمریکائیان تبدیل شده است.

توان و تأثیر‌گذاری صهیونیست‌ها بر مطبوعات آمریکا با بررسی عملکرد سه روزنامه مطرح این کشور مشخص می‌شود: سه روزنامه  وال‌استریت ژورنال، نیویورک تایمز و واشنگتن پست. این سه روزنامه، تاثیر قابل توجهی بر سیاست و حکومت آمریکا دارند و عملاً خط مشی سیاست و اقتصاد آمریکا را تعیین می‌کنند. این‌ها هستند که تعیین می‌کنند چه چیزهایی خبر هستند  و چه چیزهایی خبر نیستند. این سه روزنامه خبر آفرین هستند و بقیه صرفاً کپی‌کننده اخبار هستند. هر سه این روزنامه‌ها در دستان یهودیان می‌باشند.[7]

 

منبع: فرمانروایان پنهان، حسین جعفری موحد

 

[1] Joseph Pulitzer.

[2] St. Louis Post-Dispatch

[3] The New York World

[4] . Watchtower Zionism

[5] Jewish Witnesses

[6] مجید صفاتاج، صهیونم و رسانه، صص 50و51. و نیز نک: پیر البر، فرماند ترو، تاریخ مطبوعات چهان، ص ۲۸

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.