پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی مرکز دگرباشی بیت هاوِریم؛ اهداف

بیت هاوریم اساساً مرکزی یهودی است و لذا در تمام برنامه‌ها و اهداف این مرکز هویت یهودی به چشم می‌خورد. برای مثال، اعضای بیت هاوریم در رژه سالیانه همجنس‌گرایان (در فرانسه) که هر ساله برگزار می‌شود، علامت «ستاره‌ی داود» را با خود حمل می‌کنند تا همگان از هویت بیت هاوریم مطلع شوند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، مرکز دگرباشی «بیت هاوِریم»[1] یکی از بزرگ‌ترین و قدیمی‌ترین انجمن‌های مدافع دگرباشی در فرانسه است که سال 1977م. توسط عده‌ای از یهودیان اشکنازی تأسیس شد. بیت هاوریم به معنای «خانه‌ی دوستان» است و مسئولان این انجمن می‌کوشند با برگزاری مراسم‌های مختلف، اعضای بیت هاوریم که از افراد دگرباش هستند، هویت جنسی عجیب خود را بپذیرند و به آن افتخار کنند.

 

این مرکز همچنین تأسیس شده تا ضمن حمایت از حقوق جامعه‌ی همجنس‌گرایان، افراد بیش‌تری را به سمت دگرباشی و همجنس‌گرایی سوق دهد. به همین جهت، بیت هاوریم از پیروان همه ادیان دعوت می‌کند تا در برنامه‌های این مرکز شرکت کنند؛ اگرچه که مرکز مذکور تعامل و روابط ویژه‌ای با یهودیان دارد و در وهله اول، مرکزی برای همجنس‌گرایان یهودی به شمار می‌رود.

مسئولان بیت هاوریم همواره کوشیده‌اند تا میان هویت یهودی و هویت دگرباشی اعضای یهودی این مرکز تعادل ایجاد کنند. درحالی که همجنس‌گرایی صراحتاً در آیین و آموزه‌های یهودیت نهی شده است، اما بیت هاوریم درصدد است تا میان هویت یهودی و هویت جنسی اعضایش پیوند ایجاد کند. به عبارت دیگر، این مرکز تلاش می‌کند تا اعضای یهودی‌اش، ضمن حفظ هویت و انجام عبادات یهودی، هویت جنسی متفاوت و نامتعارف خود را نیز حفظ کنند.

 

هویت یهودی - صهیونیستی

بیت هاوریم اساساً مرکزی یهودی است و لذا در تمام برنامه‌ها و اهداف این مرکز هویت یهودی به چشم می‌خورد. برای مثال، اعضای بیت هاوریم در رژه سالیانه همجنس‌گرایان (در فرانسه) که هر ساله برگزار می‌شود، علامت «ستاره‌ی داود» را با خود حمل می‌کنند تا همگان از هویت بیت هاوریم مطلع شوند.

این مرکز با سازمان‌های یهودی و دگرباشی ارتباط‌های ویژه‌ای دارد و می‌کوشد تا رویکرد ضدیهودی را تا حد توان کاهش دهد. مسئولان مرکز مذکور برای حفظ روابط اعضای بیت هاوریم و رژیم صهیونیستی نیز فعالیت‌هایی را انجام داده‌اند. از جمله‌ی این فعالیت‌ها، حضور اعضای بیت هاوریم در رژه سالیانه همجنس‌گرایان در تل‌آویو است.

مرکز یهودی بیت هاوریم با سایر مراکز دگرباشی صهیونیستی مانند «AWB»[2] همکاری‌های گسترده‌ای دارد. طبق اعلام وب‌سایت رسمی این مرکز، بیش از 1700 نفر از یهودیان، غیریهودیان، دگرباشان و غیردگرباشان با بیت هاوریم در ارتباط هستند. گفتنی است که مرکزی تحت عنوان «بیت هاوریم» در ایالت «اورگن» آمریکا فعالیت می‌کند که هدف آن جذب همه یهودیان با افکار و ظواهر متنوع و مختلف و سوق‌دادن آنان به حفظ هویت یهودی است.

 

 

منابع:

https://beit-haverim.com/

https://kheybar.net/?p=25749

https://kheybar.net/?p=25208

https://kheybar.net/?p=28421

https://www.lepoint.fr/societe/soit-tu-es-juif-soit-tu-es-gay-25-09-2017-2159530_23.php

https://plink.ir/ryviv

 

[1]. Beit Haverim: Groupe Juif LGBT de France

[2]. بنیاد «ارتباط گسترده‌تر» به انگلیسی«A Wider Bridge»: این مرکز، مانند سایر نهادهای آمریکایی صهیونیستی در وهله اول در تلاش برای حمایت از اسرائیل است؛ در وهله دوم این سازمان حامی پلورالیسم جنسیتی و طرفدار بها دادن به افراد با جنسیت‌های گوناگون و نامتعارف در جهان و به خصوص در اسرائیل است.

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.