پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی کتاب صهیونیسم یا تروریسم؟

مولف در سر فصل‌های دیگر در مورد توسعه طلبی‌های صهیونیسم در کشور فلسطین تحقیق کرده است. طاهری در ارتباط با شهرک سازی‌ها و خرید زمین‌های فلسطینی و غصب و اشغال دیگر زمین‌ها به صورت تدریجی توسط صهیونیست‌ها مطالبی را ذکر کرده و در ادامه این بخش، در مورد سرزمین فلسطین، نوار غزه، کرانه غرب رود اردن و همچنین  بلندی‌های جولان به طور مختصر وارد شده است.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، کتاب صهیونیسم یا تروریسم؟ به بررسی صهیونیسم، پیدایش این رژیم، تبیین اهداف و اعتقادات این رژیم، همچنین تاریخ روابط این دولت با دیگر کشورها و همچنین کشورهای عربی پرداخته است و به خوبی چهره این اندیشه منحرف، متجاوز و کودک‌کش و ضد حقوق بشری و انسانی را نمایان کرده است.

 

نویسنده، در بخش‌هایی از این کتاب از بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی بهره برده است که بر اهمیت موضوع و محتوای غنی آن افزوده است. این کتاب به قلم حجت الاسلام و المسلمین «ابراهیم طاهری» می‌تواند کتاب مناسبی جهت تحقیقات و پژوهش در مورد پیدایش دولت جعلی اسرائیل و مطالب و تحولات پیرامون آن باشد.

 

 شناسنامه کتاب

صهیونیسم یا تروریسم؟

مؤلف: ابراهیم طاهری

ویراستار: رئوف شاهسواری

ناشر: پیام محراب

سال چاپ: ۱۳۹۰

تعداد صفحات: ۳۵۲

 

درباره کتاب

نویسنده در بخش اول کتاب به طور مختصر در مورد طرح ایجاد دولت جعلی صهیونیسم از قرون ۱۵ و ۱۶ سخن به میان آورده و تا قرن ۲۰ کلیات این طرح را ادامه داده و سپس در مورد پیمان کمپ دیوید و فراماسون بودن یاسر عرفات سوالات و مطالبی را مطرح کرده است.

نویسنده در بخش دوم این کتاب به بررسی تشکیل دولت جعلی صهیونیسم پرداخته و تئودور هزتزل، که جنبش صهیونیسم را پایه‌ریزی نمود و از طرفی تلاش کرد همه یهودیان را در فلسطین جمع کند، معرفی کرده است.

سپس نویسنده نقشی که هرتزل در ایجاد دولت جعلی صهیونیسم ایفا کرده را واکاوی نموده است. در این بخش‌ها، از نقش انگلیسی‌ها و بیانیه آرتور جیمز بالفور (وزیر خارجه وقت بریتانیا) که منجر به تشکیل دولت اسرائیل شد و همچنین نقش فراماسون‌ها بحث کرده و نحوه ایجاد دولت صهیونیسم در کشور فلسطین را شرح داده است.

مولف در سر فصل‌های دیگر در مورد توسعه طلبی‌های صهیونیسم در کشور فلسطین تحقیق کرده است. طاهری در ارتباط با شهرک سازی‌ها و خرید زمین‌های فلسطینی و غصب و اشغال دیگر زمین‌ها به صورت تدریجی توسط صهیونیست‌ها مطالبی را ذکر کرده و در ادامه این بخش، در مورد سرزمین فلسطین، نوار غزه، کرانه غرب رود اردن و همچنین  بلندی‌های جولان به طور مختصر وارد شده است.

 

مصداق بارز تروریسم و خشونت طلبی

ابراهیم طاهری در بخش بعدی به جنگ‌ها و بحران‌های نظامی و تروریستی در تاریخ فلسطین از ۱۹۴۸ تا ۱۹۹۸ پرداخته و برخی علل شکست اعراب در جنگ اول را آورده است. در بخش بعدی که یکی از بخش‌های مهم کتاب است، نویسنده جنایات رژیم صهیونیستی در فلسطین و بعد از به وجود آمدن این دولت در منطقه را ذکر کرده و این رژیم را مصداق بارز تروریسم، خشونت طلبی و تجاوز معرفی کرده است.

نقش آمریکا در به وجود آمدن این دولت و کمک‌های نظامی و اقتصادی فراوان و سنگینی که آمریکا به این رژیم نموده است بخشی دیگر از این کتاب را تشکیل می‌دهد. مولف اسنادی را از نفوذ صهیونیسم در حکومت آمریکا، تسلط آنها بر رسانه‌ها، محافل هنری، سینما، اخبار جهان و همچنین از تسلط آنها بر منابع پولی و ثروت پرستی این رژیم آورده است.

 

پدیده هولوکاست و دروغ‌های پیرامون

نویسنده پدیده هولوکاست و دروغ‌های پیرامون آن که به مظلوم نمایی دولت جعلی کمک کرده را نیز شرح داده و از حمله لبنان، انتفاضه اول و دوم فلسطین نیز مطالبی را جمع آوری کرده است. در نهایت آمارهایی از شهدای انتفاضه نیز در متن گنجانده. نویسنده بخش مهمی از کتاب را به ادعاهای دروغین صلح‌طلبانه توسط رژیم صهیونیستی از ۱۹۶۷ تاکنون اختصاص داده؛ طرح‌هایی مانند الون، آبان، مایام، خودمختاری و

 

معرفی احزاب و جنبش‌های رژیم صهیونیستی

در بخشی دیگر از کتاب برخی احزاب و جنبش‌ها مانند حزب لیکود، حزب کار و جنبش شاس و ائتلاف یهودی تورات و را معرفی نموده است.

نویسنده بخش‌های نهایی کتاب را مختص به بیانات رهبر کبیر انقلاب اسلامی نموده و از امام خمینی (ره) مطالبی را پیرامون موضوع آورده است. امام (ره) اهمیت بیت المقدس و روز قدس را شرح داده‌اند و مردم فلسطین را بر مقاومت و مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی و از طرفی دیگر مسلمانان را به وحدت و همدلی برای مبارزه با این رژیم دعوت نموده‌اند.

پیروزی جبهه حق علیه باطل

در نهایت ایشان پیروزی جبهه حق علیه باطل را در مورد مسئله فلسطین وعده داده‌اند. در نهایت بخش آخر کتاب، سخنان رهبر معظم انقلاب، شهید بهشتی، شهید باهنر، شهید رجایی، نواب صفوی و شهید چمران را شامل می‌شود که بر غنای کتاب افزوده است.

به طور کلی نتیجه کتاب با توجه به محتویات آن و همه آنچه که در دوران تشکیل صهیونیسم اتفاق افتاده است، همانطور که از نام کتاب نیز تا حدودی مشخص است به ترادف صهیونیسم و تروریسم منجر خواهد شد.

 

سعید ابوالقاضی

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.