پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی کتاب کشف آمریکا، بازنگری سفر کریستف کلمب و نقش دیگران

این کتاب نشان می‌دهد چگونه استثمار آمریکا، باعث ثروت اندوزی اسپانیا و بعد دیگر کشورهای اروپا از طریق مخازن طلا در آمریکا گردید. تصرف آمریکا روی اروپا و تفکر مذهبی اروپا و کاتولیک‌های آن، نیز تاثیر گذاشت.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، کتاب کشف آمریکا در مورد سفر کریستف کلمب به قاره نو یعنی آمریکا است که چگونه قاره آمریکا، کشف و یا تصرف شد؟ چه انگیزه‌ای در این باره وجود داشت؟ یهودیان چه نقشی داشتند؟ بومیان آمریکا چگونه افرادی بودند؟ در حقیقت چهره‌ای که از کریستف کلمب نشان داده شده است، انسانی است پیغمبرگونه که به آمریکا سفر کرده است اما باید واقعا بررسی گردد که او چگونه به آمریکا رسید؟ این کتاب به قلم محمد طیب، به دنبال این است که سفر کریستف کلمب به آمریکا را با نگاهی دیگر بررسی کند.

 

شناسنامه کتاب

کشف آمریکا: بازنگری سفر کریستف کلمب و نقش دیگران

مؤلف: محمد طیب

ناشران: موسسه‌ انتشارات‌ امیرکبیر، سازمان تبلیغات اسلامی، معاونت پژوهشی

سال چاپ: ۱۳۹۵

تعداد صفحات: ۴۹۶

 

فهرست اجمالی کتاب

مقدمه

بخش اول: بازنگری سفر کریستف کلمب

انگیره‌های فرمانروایان اسپانیا

انگیزه‌های حامیان پشت پرده

انگیزه شناسی کلمب

 

بخش دوم: نقد فیلم ۱۴۹۲: فتح بهشت

کریستف کلمب یک دروغ بزرگ رنگی.

افزوده‌هایی بر نقد فیلم کریستف کلمب

 

بخش سوم: کشف آمریکا نه با کلمب

نقش وسپوچی

روز کلمب و تیرگی‌های آن

وایکینگ‌ها در آمریکا

چینیان و اکتشاف آمریکا

نقش مسلمانان در کشف آمریکا

 

بخش چهارم: ضمیمه‌ها

آشنایی با دانیل بورستین یهودی، مورخ آمریکای کلمب

نمونه‌هایی از آگاهی ایرانیان دوران قاجار از کلمب

آشنایی بیشتر با اجداد چنگ هو (دریانورد مسلمان چینی)

آشنایی با ناخدای بزرگ، ابن ماجد و اثرش

کلمب در آموزش رسمی و فرهنگ عمومی ما

نسل‌کشی سرخ پوستان با جنگ‌های میکروبی

تفاوت بنیادین باورهای سرخ پوستان با کلمب و دیگر استثمارگران اروپایی

نقش ایرانیان در کشف قاره آمریکا

 

بخش پنجم: ماخذ، نمایه و تصاویر

 

درباره کتاب

قبل از چاپ این اثر، کتابی تحت عنوان بازنگری سفر کریستف کلمب به چاپ رسیده بود و محتویات پژوهشی کمتری نسبت به کتاب اصلی داشت که پس از مدت‌ها، همین نویسنده، اثر اصلی این کتاب یعنی «کشف آمریکا: بازنگری سفر کریستف کلمب و نقش دیگران» را به چاپ رساند و پژوهش کامل گردید.

تاریخ غرب، تاریخ دست خورده و تحریف شده‌ای است به طوری که برای بررسی کامل تاریخ غرب، می‌بایست زحمات فراوانی را برای کشف حقیقت متحمل شد. از این رو، یکی از پر تحریف ترین تواریخ غرب، مربوط به تاریخ امریکا است.

در اذهان عموم مردم جهان، آمریکا کشف شده است. در حالی که بهتر است گفته شود آمریکا تصرف و استثمار شده است. در اذهان اکثر مردم جهان و حتی ایران، کریستف کلمب (یا به اصطلاح غربی‌ها کاشف آمریکا) انسان خوب و شریفی بود و سرخ پوستان انسان‌های وحشی صفت و جنگ‌طلبی بودند. در حالی که سرخ پوستان، انسان‌های مهمان نوازی بودند و به استقبال کریستف کلمب رفتند.

اما اثر فیلم‌های هالیودی بر اذهان مردم جهان و ایران، باعث شده است که سرخ پوستان را انسان‌های وحشی بدانیم و یا اصلا انسان ندانیم. این فیلم‌ها تاریخ آمریکا را به کلی تحریف کردند و اتفاقات و رفتارهای بسیار خوبی را به دوران کریستف کلمب و خود او در فیلم‌های خود نسبت دادند. همچنین آثاری که در زمان پهلوی دست نشانده آمریکا، در ایران در مورد کشف آمریکا و کریستف کلمب به چاپ رسیده بود، نشان از طرفداری تاریخ این کشور است. یهودیان نیز از کشف آمریکا خشنود بوده و فرصت طلبانه، تلاش کردند که همه چیز را از آن خود کنند و به تحریف تاریخ آمریکا بپردازند.

اما پژوهش‌های جدید خلاف این موارد را ثابت می‌کند. این کتاب، تاریخی را منتشر می‌کند که کمتر کسی با خواندن آن دچار حیرت نمی‌شود. این کتاب نشان می‌دهد چگونه استثمار آمریکا، باعث ثروت اندوزی اسپانیا و بعد دیگر کشورهای اروپا از طریق مخازن طلا در آمریکا گردید. تصرف آمریکا روی اروپا و تفکر مذهبی اروپا و کاتولیک‌های آن، نیز تاثیر گذاشت.

آفریقا نیز از این تاثیر بی نصیب نماند. صنعت برده داری در اروپا بیشتر شد و سپس آمریکا نیز وارد این صنعت شد و آفریقایی‌ها، برده‌های آمریکا شدند. طبق بررسی‌های یک مورخ در غرب، کریستف کلمب، خودخواه، جاه طلب، وحشی و بی رحم بود و هر کاری را انجام می‌داد تا آمریکا را بیشتر استثمار کند، او حتی عبارات انجیل را تحریف می‌کرد. مهاجرین به آمریکا به طرز وحشتناکی بومیان آمریکا را از بین بردند. مهاجرین، سرخ پوستان بومی این کشور را با آزار و شکنجه فراوان و با روش‌های نوین و مختلف و جنگ‌های میکروبی که گویی اصلا انسان نیستند، از بین بردند.

گاهی آنها با چاقو و کاردهایی که داشتند تکه‌ای از بدن سرخ پوستان را می‌بریدند و یا به راحتی سر این سرخ پوستان را از تن برای تفریح جدا می‌کردند و یا حتی تیز بودن کاردهای خود را با ابدان بومیان آمریکایی آزمایش می‌کردند که قلب هر انسانی از جنایاتی که در این کشور گذشته است به درد می‌آید. وضعیت بحرانی در این کشور به صورتی شده بود که مردان در معادن مختلف بر اثر کار زیاد می‌مردند و زنان آنها نیز بر اثر فشار بسیار بالای کار جان می‌دادند و نوزادان این زنان در اثر کمبود شیر مادر تلف می‌شدند و هیچ‌کس به فریاد این مردم نمی‌رسید و همه این تواریخ در کمتر کتابی گفته شده است.

کار تا جایی پیش رفت که شهر‌ها در مدت کوتاهی خالی از سکنه شدند. همچنین بررسی‌های این کتاب نشان می‌دهد آمریکا نه به دست کلمب که به دست دریانورد چینی و برخی دیگر از مسلمانان و حتی ایرانیان کشف شده است که بررسی این موارد نیز خالی از لطف نیست.

 

 

سعید ابوالقاضی

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.