پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

ناسیونالیسم غیر طبیعی

عامل اصلی که می‌توانست یهودیان دنیا را به هم پیوند دهد، مذهب بود. بنابراین جریان صهیونیسم شروع به ساختن و پروراندن اسطوره‌های یهودی چون «سرزمین موعود»، «آخرالزمان یهودی»، «مردم بدون سرزمین»، «سرزمین مادری» و.... نمودند. همین امر باعث جلب بسیاری از یهودیان مذهبی به این سرزمین شد. نکته بعدی وعده‌هایی اقتصادی، امنیتی، سیاسی و حمایت‌های غرب بود که یهودیان صهیونیسم به مهاجران می دادند و آنان را به ماندن در این سرزمین ترغیب می‌کردند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، جریان ناسیونالیسم در دنیا معمولاً با محوریت «وطن» و «مردم» واحد تقویت شده و قدرت می‌یابد. اما صهیونیسم که به دنبال تشکیل یک حکومت یهودی بود هیچگاه از این دو شاخصه بهره‌ای نداشت و حتی در زمان حاضر نیز از آن بی‌بهره است. یهودیان نه تنها هیچگاه یک اکثریت حاکم نبودند بلکه کنترل‌کننده هیچ قلمرویی نیز نبوده‌اند. از جهت جمعیتی هم یهودیان در تمام دنیا پراکنده و در ملت‌های مختلف هضم شده‌اند. به عبارتی دیگر از هویت واحد بهره‌ای ندارند. البته از جهت مذهبی و دینی همچون سایر ادیان ابراهیمی موجود در جهان، با هم اشتراکاتی دارند. در حقیقت ما جنبش ناسیولیست بدون وطن و مردم سراغ نداریم.

بنابراین جنبش صهیونیسم به این دو مقوله احتیاج داشت. پس یهودیان صهیونیسم نیاز داشتند تا «سرزمینی که متعلق به خودشان نبود» را تصاحب کنند. بعد «مردم» خود را در آنجا جمع نموده و به وسیله خلق «احساسات وطن دوستی» یا همان احساسات ناسیونالیستی، آن را حفظ نمایند.

صهیونیست‌ها برای گرد آوردن یهودیان دنیا در یک سرزمین و تشکیل یک جامعه یهودی چهار عمل انجام دادند. اول این که سرزمین مورد نظر یعنی فلسطین را مشخص نموده و از مدت‌ها قبل برای آن تبلیغ می‌کردند. علت این انتخاب هم پیوند تاریخی یهودیان با سرزمین فلسطین بود. اما آن سه کار دیگر به ترتیب عبارتند از «محدویت‌های مهاجرتی سخت‌گیرانه کشورهای اروپایی و غربی از 1900م»، «اعلامیه بالفور»1 در 1917م و «ظهور نازیها در اروپا» به عنوان یک قدرت ضد سامی و ضد یهودی.

 

اما توضیح تفصیلی طرح مورد نظر

یهودیان برای تصاحب فلسطین ابتدا اقدام به رایزنی با دولت وقت عثمانی نمودند و زمانی که نتیجه نداد شروع به خریدن زمین و مهاجرت تدریجی کردند که با هشیاری مسلمانان و اعتراض آنان به دولت وقت، این امر متوقف شد. مرحله بعدی جنگ جهانی اول و اضمحلال حکومت عثمانی توسط یهودیان صهیونیسم بود. با تکه‌پاره‌شدن عثمانی، قیمومیت فلسطین به دست انگلستان افتاد و با اعلامیه بالفور مهاجرت دوباره یهودیان به این سرزمین آغاز شد.

اکنون فلسطین با کمک انگلیس به طور ضمنی به دست یهودیان افتاده است ولی هنوز جمعیت کافی برای تشکیل یک حکومت یهودی در فلسطین فراهم نشده بود. علت آن بود که یهودیان اروپایی و ساکن غرب هیچ تمایلی برای مهاجرت نداشتند. چرا که هم زندگی خوبی داشتند و هم هیچ خطری آنان را تهدید نمی‌کرد و در امنیت کامل بودند. پس چرا باید مهاجرت می‌کردند؟آن هم به فلسطین! جدای از این یهودیان اروپای شرقی هم اگر از جهت اقتصادی و یا اجتماعی در خطر بودند ترجیح می‌دادند که به سایر کشورهای اروپای غربی، آمریکا، استرالیا و .... مهاجرت کنند نه فلسطین.

در این دوران ناگهان دولت هیتلر و دولت نازی و ضد یهودی در اروپا ظهور می‌کند و جنگ جهانی دوم هم به راه می‌افتد. اکنون جان یهودیان در خطر است و کشورها «محدویت‌های مهاجرتی سخت‌گیرانه‌ای» دارند. در نتیجه بسیاری از یهودیان مجبور به مهاجر به فلسطین می‌شوند. البته یهودیان بعد از قدرت یافتن در فلسطین و پیدا کردن حامی بهتری چون آمریکا یا به عبارت دقیق‌تر یهودیان آمریکایی، انگلیس را کنار زدند و رژیم صهیونیستی را در فلسطین تشکیل دادند. از 1948م دیگر صهیونیسم برای تصاحب سرزمین فلسطین احتیاج به بهانه نداشت پس با استفاده از خشونت‌های باور نکردنی و اعمال غیر انسانی شروع به پاکسازی نژادی در فلسطین کرد و به بهانه‌های واهی به هیچ نهاد و یا دولتی پاسخگو نبود.

اما درباره عامل سوم یعنی «احساسات وطن دوستی» نیز فعالیت‌های زیادی انجام شد. عامل اصلی که می‌توانست یهودیان دنیا را به هم پیوند دهد، مذهب بود. بنابراین جریان صهیونیسم شروع به ساختن و پروراندن اسطوره‌های یهودی چون «سرزمین موعود»، «آخرالزمان یهودی»، «مردم بدون سرزمین»، «سرزمین مادری» و.... نمودند. همین امر باعث جلب بسیاری از یهودیان مذهبی به این سرزمین شد. نکته بعدی وعده‌هایی اقتصادی، امنیتی، سیاسی و حمایت‌های غرب بود که یهودیان صهیونیسم به مهاجران میدادند و آنان را به ماندن در این سرزمین ترغیب می‌کردند. نکته بعدی هم قدرت رسانه‌ای جریان صهیونیسم در دنیاست که از طریق آن توانستند ذهن مردم و یهودیان جهان را به نفع خود از طریق تاریخ‌سازی و سیستم آموزش داخلی و نشر اکاذیب به وسیله کتاب، روزنامه، رادیو و تلویزیون، تسخیر  نمایند.

در حال حاضر نیز بسیار یهودیان ساکن اسرائیل شاید با شیوه تشکیل رژیم اسرائیل و نوع برخورد آن با مردم عرب زبان مشکل دارند و آن را نمی‌پسندند ولی به درست‌بودن این کار ایمان دارند و اسرائیل را متعلق به یهودیان می‌دانند.

تمام آنچه بیان شد تنها بخشی از قدرت نامرئی جریان صهیونیسم در جهان می‌باشد. آن‌ها یک سرزمین را تصاحب و مردم آن را قتل عام و از خانه خود اخراج می‌کنند، جنگ جهانی به راه می‌اندازند، قوانین کشورها را تغییر می‌دهند و... در نهایت نیز به هیچ کس پاسخ گو نیستند و هیچ کس آنان را مقصر نمی‌داند.2

 

پی‌نوشت:

1 http://sdpn.ir/fa-IR/douranportal/1/news/view/14661/2020/Staging

2- فصلنامه سیاحت غرب، صهیونسم؛ یک ناسیونالیسم غیر طبیعی، شهید علام، اسفند 1388، شماره 79، ص 88-79.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.