پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

نفوذ صهیونیسم‌ در بانک جهانی

صندوق IMF توسط اعضای هیئت‌رئیسه اداره می‌شود. این اعضا یا رؤسای بانک‌های مختلف مرکزی یا رؤسای وزارتخانه‌ی دارایی در کشورهای مختلف هستند که تحت سلطه‌ی بانک‌های مرکزی خود قرار دارند؛ درضمن حق رأی آمریکا و انگلیس درIMF از طریق فدرال رزرو و بانک انگلیس که دراختیار خاندان روچیلد هستند، باعث کنترل آنها براین بانک است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، سال ١٩۴۴در برتون وودز ایالت نیوهمشایر تأسیس صندوق‌بین‌المللی‌پول و ‌بانک‌جهانی با مشارکت آمریکا تصویب شد. بنیان‌گذاران اصلی تشکیلات برتون وودز و سپس IMF، «هری‌دکستر‌وایت» و ‌«جان‌مینارد‌کینز» بودند. وایت در 16 اکتبر ١٩۵٠ از سوی اف.بی.آی، به‌عنوان جاسوس ‌شوروی شناسایی شد که اسم رمزش «حقوق‌دان» بود. جان مینارد نیز در واقع انگلیسی بود.

 آنچه که IMF و WB انجام دادند، تکرار همان قانون بانک فدرال‌رزرو در ابعادجهانی بود که در سال١٩١٣ در آمریکا تأسیس شده بود. آنان یک کارتل بانکی را بوجود آوردند که متشکل از بانک‌های مرکزی خصوصی جهان بود؛ بانک‌هایی که رفته‌رفته قدرت را در دست گرفتند تا سیاست‌های اعتباری را به بانک‌های همه کشورها تحمیل کنند.

همان‌طور که قانون فدرال رزور، ایجاد ارز جدید بدون پشتوانه در سطح ملی را تصویب کرد (اسکناس‌های فدرال رزرو)، به IMF نیز این اجازه داده شد تا پول‌ بدون پشتوانه‌ای با نام «حق برداشت ویژه» را در سطح جهان منتشر کند. کار کشورهای عضو به جایی رسید که مجبور شدند ارزهای خود را در ازای حق برداشت ویژه کاملاً قابل تبدیل نمایند.

صندوق IMF توسط اعضای هیئت رئیسه اداره می‌شود. این اعضا یا رؤسای بانک‌های مختلف مرکزی یا رؤسای وزارتخانه‌ی دارایی در کشورهای مختلف هستند که تحت سلطه‌ی بانک‌های مرکزی خود قرار دارند؛ درضمن حق رأی آمریکا و انگلیس درIMF از طریق فدرال رزرو و بانک انگلیس که دراختیار خاندان روچیلد هستند، باعث کنترل آنها براین بانک است.[1]

مایر آمشل روچیلد در سال 1970م. بیان می‌کند:

«بگذارید انتشار و کنترل پول یک کشور به دست من باشد؛ برای من اهمیتی ندارد که چه کسی قوانین را می‌نویسد.»[2]

کارول کوئیگلی در کتاب خود تحت عنوان «مصیبت و امید: تاریخ جهان در دوران ما»، می‌نویسد: «این حکم بزرگ‌ترین امتیاز انحصاری روی زمین را ایجاد خواهد کرد. زمانی که رئیس جمهور این لایحه را امضا می‌کند، یعنی به دولت نامرئی قدرت پول مشروعیت می‌بخشد.  این لایحه‌ی بانکی و پولی، بزرگ‌ترین جرم و جنایت این سالیان را مرتکب خواهد شد.»[3]

 

[1] صهیونیسم در مسیر سلطه، ص١٢٨-١٢٩    b2n.ir/234323

[2] b2n.ir/544694

[3] صهیونیسم در مسیر سلطه، نوشته: اندرو کارینگتن هیچکاک، برگردان: محمدیاسر فرحزادی، ص١۶۴  b2n.ir/009154

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.