پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

راه‌حلِ همه‌پرسی در فلسطین متکی بر دموکراسی و مردم‌سالاری است

در این روند، فلسطینی‌ها اگر رژیم صهیونیستی را خواستند که آن‌را نگاه می‌دارند و اگر نه که این رژیم را ساقط و صهیونیست‌ها را بیرون می‌کنند. در حقیقت، حق متعلق به ملت فلسطین است. این راه‌حلِ همه‌پرسی از فلسطینی‌های اصیل و صاحب سرزمین فلسطین است. طرح مذکور بسیار مقبول و متکی بر دموکراسی و مردم‌سالاری است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، طی سالیان اخیر، تقابل جریان مقاومت اسلامی در منطقه با رژیم صهیونیستی و سیاست‌های جبهه استکبار به مسئله‌ای مهم در منطقه تبدیل شده است؛ به طوری که غالب وقایعی که در سطح منطقه رخ می‌دهند را می‌توان در قالب این تقابل استراتژیک تحلیل و بررسی کرد. لازم به توجه است که بخشی اعظمی از به وجود آمدن این تقابل، به دلیل شکل‌گیری رژیم نامشروع اسرائیل در سرزمین فلسطین است. از آنجا که جهان اسلام حساسیت ویژه‌ای نسبت به اشغال سرزمین فلسطین، قبله اول مسلمانان دارد تقابل مقاومت و استکبار از ابعاد سیاسی عبور کرده است.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر در راستای بررسی اوضاع مقاومت اسلامی در برابر جبهه استکباری و رژیم اسرائیل، گفت‌وگوی ویژه و منتشر نشده با «استاد حسین شیخ‌الاسلام»، معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی و سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در سوریه را منتشر می‌نماید.

 

خیبر: تحلیل شما نسبت به قدرت نظامی جبهه مقاومت در مقابل صهیونیسم و استکبار در منطقه چگونه است؟

توان نظامی مقاومت اثرگذاری بسیاری دارد. امروزه شرایط به شکلی است که گنبد آهنین توان رهگیری موشک‌های مقاومت را ندارد. چندی پیش نیز پهپاد پیشرفته‌ی «گلوبال هاوک» که به نوعی در لبه تکنولوژی قرار داشت، توسط موشک یک سامانه‌دفاعی ایرانی ساقط شد.

مقاومت همچنین موفق شد آرامکو را در چند کیلومتری بحرین، محل استقرار ناوگان پنجم آمریکا، مورد هدف قرار دهد و حتی یکی از موشک‌های شلیک‌شده رهگیری نشد. در آخرین نمونه نیز مقاومت اسلامی، پایگاه عین‌الاسد را به عین‌الجسد تبدیل کرد؛ اما آمریکایی‌ها نتوانستند حتی یکی از موشک‌های شلیک شده را رهگیری کند.

 

خیبر: به نظر شما قدرت نظامی جبهه مقاومت می‌تواند باعث سقوط صهیونیسم در منطقه شود؟

همان‌طور که گفتم، مقاومت از نظر فناوری نظامی چیزی از استکبار کم ندارد؛ اما این توان، توان بازدارنده است و از به‌کارگیری سلاح‌اتمی توسط آمریکایی‌ها و اسرائیلی‌ها جلوگیری می‌کند. لذا مقاومت نمی‌گوید قصد دارد همه صهیونیست‌ها را از بین ببرد، بلکه نظر مقاومت این است که فلسطینی‌های اصلی که صاحب این سرزمین هستند، در یک روند مردم‌سالار در مورد آینده‌ی سرزمین فلسطین تصمیم‌گیری کنند.

در این روند، فلسطینی‌ها اگر رژیم صهیونیستی را خواستند که آن‌را نگاه می‌دارند و اگر نه که این رژیم را ساقط و صهیونیست‌ها را بیرون می‌کنند. در حقیقت، حق متعلق به ملت فلسطین است. این راه‌حلِ همه‌پرسی از فلسطینی‌های اصیل و صاحب سرزمین فلسطین است. طرح مذکور بسیار مقبول و متکی بر دموکراسی و مردم‌سالاری است.

ما مسلمان اعتقاد داریم که توسط خداوند خلق شده‌ایم. مهم‌ترین ودیعه‌ی خداوند در وجود انسان، اراده است و تمرین اراده مساوی با آزادی است. به کار بردن اراده، می‌شود آزادی و انسان هرکاری که بخواهد انجام می‌دهد. آزادی در مقیاس یک ملت، می‌شود استقلال و ملت برای خودش تصمیم می‌گیرد. در حقیقت تصمیمگیری شخص و ملت برای خودش، بر اساس آموزه‌های قرآن کریم، حقی است که خداوند برای انسان قائل شده است.

 

خیبر: ممنون از توضیحات جامع و کاملی که ارائه فرمودید.

 

دکتر حسین شیخ‌الاسلام، معاون امور بین‌الملل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی که سابقه نمایندگی مجلس شورای اسلامی، معاونت سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، سفیر ایران در سوریه، دبیرکلی دبیرخانه کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و مدیرکلی امور بین‌الملل مجلس شورای اسلامی و همچنین سمت‌هایی چون معاون سیاسی و معاون عربی و آفریقا، معاون خاورمیانه و کشورهای مشترک‌المنافع وزیر امور خارجه در سال‌های اخیر و در دوره کوتاهی قائم مقامی وزارت خارجه را در کارنامه داشتند،[1] شب گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا درگذشتند.

استاد شیخ‌الاسلام به عنوان دیپلماتی انقلابی علاوه‌بر تأثیرگذاری در فضای سیاسی و دیپلیماسی جمهوری اسلامی ایران و جهان‌اسلام، از ابتدای تأسیس پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، تجربیات و وقت گران‌بهای خود را در اختیار این مجموعه گذاشتند و با شرکت در مصاحبه‌های بسیار، با ارائه تحلیل‌ها و راهبردهای مهم و دقیق، این مجموعه را مورد الطاف خود قرار دادند.

از خداوند متعال برای آن استاد عزیر علو درجات و همچنین برای خانواده اسن استاد گرامی صبری عظیم آرزومندیم.

 

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی