پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

شرکت‌های خصوصی امنیتی و افزایش هژمونی قدرت صهیونیسم

شرکت‌های امنیتی خصوصی، قالباً در منازعات بین‌المللی و درگیری‌های مختلف امنیتی و دولتی در سراسر جهان حضور دارند و به عبارتی منافع خود را این راه کسب می‌نمایند. نمونه بارز آن را می‌توان در عراق بعد از صدام یافت که چیزی حدود 500 پیمانکار غیر نظامی در آن حضور داشتند. علت آن هم قرارداد 200 شرکت آمریکایی بود که با دولت عراق بسته شد.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، فعالیت شرکت‌های امنیتی خصوصی در دهه هفتاد قرن گذشته غیر قانونی بود. علت هم آن بود که این شرکت‌ها و افراد زیر مجموعه آن تابع هیچ‌گونه قاعده و یا به طور کلی قوانین بین‌المللی نبودند. اما بعد از دوران جنگ سرد شرایط تغییر یافت. یعنی سازمان ملل برای این نهادها رویکردهای جدیدی در نظر گرفت که بر اساس آن مؤسسات امنیتی خصوصی می‌توانند به طور قانونی و آزادانه فعالیت کنند.

اما علت اصلی، خواست آمریکا و صهیونیسم بین‌الملل بود. بعد از پایان جنگ سرد و بالا رفتن رشد فردی و اجتماعی مردم نسبت مسائل مختلف سیاسی و جهانی، آمریکا به راحتی نمی‌توانست برای منافع اقتصادی و استعماری خود به یک کشور حمله کند. از طرف دیگر هم پاسخ‌گوی اذهان عمومی جامعه خود و جامعه جهانی باشد.

در واقع این شرکت‌ها پوشش خوبی برای فعالیت‌های نظامی و اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل در کشورهای مختلف بودند. چون هم در کاهش هزینه‌های جنگی و گسترش سلطه جریان صهیونیسم تأثیر قابل توجهی داشتند. این شرکت‌های امنیتی با طرف دولتی و یا خصوصی خود در جهت انتقال تجربه، موارد نظامی و آموزشی، حمایت از مرزها و... همکاری می‌کنند. بدون آنکه شما نشانه‌ای از موجودیت رسمی نظامی آمریکا و اسرائیل و مداخله مستقیم آنان در افکار عمومی دنیا سراغ داشته باشید.1

بنابراین آمریکا برای رسیدن به اهداف خود گسترش این شرکت‌های امنیتی را به سود خود می‌داند. به طور مثال بخشی از فعالیت‌های این شرکت‌ها ارائه خدمات امنیتی و اطلاعاتی است که در کنار محافظت از شخصیت‌ها، سرمایه‌داران و نهادهای دولتی، اطلاعات سیاسی، اقتصادی و نظامی کشورهای مورد هدف را به سرقت می‌برند. جالب است که روسای این نهادها، معمولاً مقامات عالی‌رتبه نظامی-امنیتی آمریکایی و اسرائیلی می‌باشند.

پیشنهاد مطالعه: شرکت‌های امنیتی خصوصی بخش اول

در نتیجه این شرکت‌ها امنیتی خصوصی، قالباً در منازعات بین‌المللی و درگیری‌های مختلف امنیتی و دولتی در سراسر جهان حضور دارند و به عبارتی منافع خود را این راه کسب می‌نمایند. نمونه بارز آن را می‌توان در عراق بعد از صدام یافت که چیزی حدود 500 پیمانکار غیر نظامی در آن حضور داشتند. علت آن هم قرارداد 200 شرکت آمریکایی بود که با دولت عراق بسته شد.

جالب است بدانید که بخشی از کار این شرکت‌ها ارائه مشاوره و آموزش از جهت امنیتی است. نکته مهم اینجاست که این شرکت‌ها در مشاوره‌های خود، کارفرمای مورد نظر را با راهکارهای پیشنهادی خود به سوی دولت‌های آمریکا، انگلیس، فرانسه و رژیم صهیونیستی هدایت می‌نمایند؛ و این یعنی افزایش هژمونی قدرت صهیونیسم.2

 

ادامه دارد... .

 

پی‌نوشت:

1 https://www.yjc.ir/fa/news/6503297

2- https://tn.ai/1751349

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.