پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

مصاحبه| آمریکایی‌ها به ساخت ویروس کرونا اعتراف خواهند کرد

من یقین دارم که این ویروس ساخته‌ی دشمنان است، و ادله‌ای هم دارم که البته قابل ارائه نیست. در قضیه انتشار این ویروس دیری نمی‌گذرد که آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند اقرار کنند که ویروس کرونا دست‌ساز آنها بوده است. البته وقتی ویروس وارد چین شد، کارشناس‌های بعضی کشورها نظیر روسیه گفتند که: این ویروس احتمالاً در آمریکا ساخته شده است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، اواخر سال گذشته میلادی، ویروس ناشناسی از شهر ووهان کشور چین شیوع پیداکرد و پس از گذشت مدتی کوتاه، این کشور را در شرایط بحرانی قرار داد. ویورس مذکور که کرونا نام گرفت، تنها به چین اختصاص پیدا نکرد و پس از مدتی سایر کشورهای جهان اعم از ایران را نیز فراگرفت. مسئله قابل بررسی، نحوه ظهور و شیوع این ویروس مرموز است که تاکنون در کشور چین ثابت نشده است. اما آنچه مشخص شده استفاده ابزاری آمریکا و رسانه‌های صهیونیستی از شیوع این ویروس در جمهوری اسلامی ایران است.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به جهت بررسی چگونگی شیوع این ویروس، دلایل انتشار و عملیات روانی دشمن پیرامون انتشار کرونا ویروس در ایران گفت‌وگوی ویژه‌ای با «حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب» انجام داده است.

 

خیبر: استاد بفرمائید که نظرکلی شما درمورد انتشار این ویروس و سختی که گریبان‌گیر مردم کشورمان شده چیست؟

ابتدا باید بگویم بنابود این جلسه به طور مستقیم [از صفحه اینستاگرام پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر] برگزار شود؛ اما کسانی که ویروس کرونا را تولید کردند، از اینکه مطالب ضد آنها گفته شود در هراس هستند و ظاهراً مسیر فعلاً بسته شده است. البته خداوند متعال هرگز در برابر مؤمنین راه را بسته نگه نمی‌دارد. مسیر همیشه باز است؛ اما باید تلاش کرد تا راه‌هایی که خداوند متعال برای دست‌یابی به عقبه دشمن و نابودسازی آن قرار داده را یافت و اقدام کرد. و خود این عوامل پیشرفت، رشد و کمال خواهد بود.

خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: «أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَلَمَّا یَأْتِکُمْ مَثَلُ الَّذِینَ خَلَوْا مِنْ قَبْلِکُمْ»[1]: گمان کرده‌اید که راه بهشت آسان است؟ گمان کرده‌اید که وارد بهشت می‌شوید و مصائب و جنگ‌ها و دشواری‌هایی را که قبلاً اقوام دیگر که راهی بهشت هستند، تجربه کرده‌اند را شما دچار نمی‌شوید؟ آیا نمی‌دانید برای رسیدن به بهشت چه سختی‌هایی را متحمل شدند؟

خداوند می‌فرمایند: «مَسَّتْهُمُ الْبَأْسَاءُ وَ الضَّرَّاءُ وَزُلْزِلُوا حَتَّى یَقُولَ الرَّسُولُ وَالَّذِینَ آمَنُوا مَعَهُ مَتَى نَصْرُ اللَّهِ»[2]: در مسیر رسیدن به بهشت آنقدر سختی و رنج کشیدند که متزلزل شدند و به شک افتادند که نکند وعده‌ی خداوند درست نیست؟ و نکند نابودسازی باطل ممکن نباشد؟ کار به جایی رسید که مؤمنینی که همراه با رسول بودند و متزلزل هم نشده بودند به زبان آمدند و گفتند: پس کمک خداوند چه زمانی از راه می‌رسد؟ سپس خداوند می‌فرماید: « أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیب»[3]: بدانید که یاری خداوند نزدیک است. در حقیقیت خداوند به ادامه‌دادن مسیر امر می‌کنند.

ما امروز با یک ویروسی مواجه هستیم که وارد کشور شده و در حال فراگرفتن تمام کشورمان است. مدل این ویروس به گونه‌ای است که زندگی ما را در مجموع از حال عادی خارج کرده است. بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده‌اند. مساجد و حسینیه‌ها، هیئات و نمازجمعه‌ها به تعطیلی کشیده شده‌اند. بسیاری از مردم نیز خانه‌نشین شده‌اند و مرگ و میری را به راه انداخته است.

 

فتنه و آزمایش ‌الهی

ما ملتی هستیم که تا اموری پیش می‌آید و کمی سختی غیرعادی دارد، به آسمان توجه می‌کنیم و از خداوند متعال و اهل بیت (ع) طلب یاری می‌کنیم، و خواسته‌های گذشتگانمان که در برابر سختی‌ها طلب کمک کردند را مطرح می‌کنیم. در اینجا همان پاسخ خداوند که فرمودند: «أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیب» برای ملت و جامعه ما نیز مطرح می‌شود. اما این قضیه چگونه است؟

برای پاسخ باید به این نکته اشاره کرد: خداوند متعال به طور کلی از آغاز به مؤمنین فرمود: شما برای رسیدن به مسیر کمال، و برای رسیدن به بهشت، باید از سختی‌های دنیا عبور کنید. یعنی بدون تحمل سختی‌ها، وصول به بهشت امکان‌پذیر نیست. «یَا أَیُّهَا الْإِنْسَانُ إِنَّکَ کَادِحٌ إِلَى رَبِّکَ کَدْحًا فَمُلَاقِیهِ»[4]: تو با سختی به سوی پروردگات درحال حرکت هستی، و این سختی همراه تو خواهد بود تا به مقصد برسی. خداوند همچنین در سوره مبارکه عنکبوت می‌فرماید: «أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ یُتْرَکُوا أَنْ یَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا یُفْتَنُونَ»[5]: مردم فکر می‌کنند همین که به صورت لفظی وارد مسیر ایمان شدند، کافی است؟ و در همین حال رها می‌شوند و دچار فتنه نمی‌شوند؟ خیر؛ این تصور غلط است: «وَ لَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ‌ مِنْ‌ قَبْلِهِمْ»[6]‌: هرکسی که در طول تاریخ ادعای ایمان کرده، آزموده و دچار فتنه شده است.

ممکن این پرسش پیش بیاید: آیا آزمایش و فتنه خاص مؤمنین است؟ یا همه‌ی مردم را شامل می‌شود؟ در پاسخ باید گفت: خیر! همه‌ی مردم را شامل می‌شود. زیرا دین الهی متعلق به همه مردم است. اما، آزمایش‌ها متفاوت هستند. یک آزمایش مؤمنین را فرا می‌گیرد، و آزمایش دیگری وجود دارد که شامل کفار می‌شود.

یعنی مردم دو دسته هستند: دسته اول آنهایی هستند که ایمان آورده‌اند؛ دسته دیگر کسانی هستند که قبول ندارند و با خداوند درافتاده‌اند. دسته دوم کافر هستند؛ و دسته اول مؤمن. خداوند هردوی این افراد را آزمایش می‌کند؛ اما آزمایش برای کفار طبق فرموده‌ی قرآن، آزمایش استدراجی است.

یعنی خداوند متعال آنها را به گونه‌ای آزمایش می‌کند که در طول آزمایش گمان می‌کنند همه‌ی حق با آنهاست و خداوند و خداگویان باطل هستند. استدراج، یعنی آنقدر به آنها نعمت عطا می‌شود که درون این نعمات غوطه‌ور می‌شوند و توجهی به خداوند نمی‌کنند.

«سَنَسْتَدْرِجُهُمْ مِنْ حَیْثُ لَا یَعْلَمُونَ»[7]: آنقدر نعمت به آنها داده می‌شود که فکر می‌کنند بهشت همین‌جاست، و به دیگران و دین‌داری می‌خندند. برخورداری این دسته از نعمت‌ها، و دوری از بیماری‌ها و اوضاع مناسب مالی، امتحان استدراجی است.

خداوند در آیه‌ی دیگری می‌فرماید: «لَوْلَا أَنْ یَکُونَ النَّاسُ أُمَّةً وَاحِدَةً»[8]: اگر مردم یک‌دست نبودند و در حقیقت مؤمنین می‌توانستند تحمل کنند، «لَجَعَلْنَا لِمَنْ یَکْفُرُ بِالرَّحْمَنِ»[9]: برای کسانی که کفر ورزیدند، «لِبُیُوتِهِمْ سُقُفًا مِنْ فِضَّةٍ وَمَعَارِجَ عَلَیْهَا یَظْهَرُونَ»[10]: آنقدر به آنها نعمت داده می‌شد که سقف خانه‌هایشان را نقره‌‎کاری می‌کردند، و آنقدر به آنها نعمت داده می‌شد که پلکان‌های بلندی بسازند و آنقدر بالابروند تا بتوانند مناظر وسیع را تماشا کنند.

اما چرا؟ به دلیل اینکه این دسته با خداوند متعال در افتاده‌اند و خداوند همه ابزار را برای آنها قرار می‌دهد تا وقتی وارد عالم آخرت می‌شوند، دیگر چیزی طلبکار نیستند. بله؛ گاهی موارد برای اینکه در آخرت گفته نشود که: خدایا هیچ تلنگری به ما نزدی؛ گاهی دچار سختی‌هایی می‌شوند که برای مؤمنین هم قرارداده شده است. مثلاً خداوند، آل‌فرعون را دچار قحطی می‌کند، تا شاید بیدار شوند.

بنابراین باید بدانیم که آزمون‌های الهی برای ما حتمی هستند. و در این موارد، اصولاً خداوند متعال در آزمون‌ها می‌خواهد که ما به درِ خانه‌اش برویم. اما اینکه چه زمانی آن آزمون در ما اثر کمال و اکمال را انجام بدهد و ما برای مرحله بعد آماده شویم را فقط خداوند می‌داند. لذا فتنه‌ها همواره تاریخی داشته‌اند و یک‌باره تمام شده‌اند. زیرا کار به جایی می‌رسد که مؤمنین بر اثر فتنه به مرحله‌ی کمال رسیده و آن فتنه برای این امت بی‌فایده شده و در نهایت رفع می‌شود.

البته فتنه‌ها دو دسته هستند: گاهی منشأ این فتنه‌ها، منشأ غیرانسانی است. مانند سیل‌ها؛ یک‌باره بارش از آسمان غیرطبیعی می‌شود. بارانی که قرار بوده طی یک سال باریده شود، طی یک روز نازل می‌شود، و خرابی‌هایی به جای می‌گذارد. اما گاهی وقت‌ها منشأ فتنه‌ها، بشری است.

هر دو فتنه هستند و در برابر هر دوبایستی صبوری به خرج داد. لکن فتنه‌های بشری دارای یک امتیاز هستند، و امتیاز این است که وقتی مؤمنین برای خداوند در برابر آن فتنه مقاومت و صبوری می‌کنند، اجر مضاعف دارند. ممکن است کسی در جریان سیل کشته شود؛ اما سیل فتنه الهی است. اگر این سیل، به هجوم صدام تبدیل شد، در برابر این فتنه نیز افرادی کشته می‌شوند، اما آن کسی که در این نبرد کشته می‌شود، شهید به حساب می‌آید.

 

ساخت ویروس کرونا توسط آمریکا

بنده می‌خواهم عرض کنم: تردیدی نیست که ویروس کرونا که جامعه ما را در بر گرفته، ساختگی است. ممکن است بنده نتوانم اکنون ادله استدلالی را مطرح کنم. وقتی که جنگ تحمیلی آغاز شد، همه و همه فقط صدام را می‌دیدند و کسی با بیان استدلال نمی‌توانست ثابت کند پشت این قضیه، آمریکا حضور دارد؛ اما باگذشت زمان و پس از پایان نبرد، آرام آرام اطلاعاتی منتشر و مشخص شد که طراحی اصلی از سوی آمریکایی‌ها بوده است. اما یک مرد الهی، حضرت امام خمینی (ره) از همان ابتدا فرمود: صدام، سگ دست‌آموز آنهاست و از خودش اختیاری ندارد.

در قضیه انتشار این ویروس نیز دیری نمی‌گذرد که آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند اقرار کنند که ویروس کرونا دست‌ساز آنها بوده است. البته وقتی ویروس وارد چین شد، کارشناس‌های بعضی کشورها نظیر روسیه گفتند که: این ویروس احتمالاً در آمریکا ساخته شده است.

اما به اعتقاد من، روس‌ها روی این مسئله پافشاری نمی‌کنند؛ زیرا نفوذی‌هایِ روسیه که اطلاعات را منتقل کرده‌اند، از دست خواهند رفت و روسیه برای حفظ نفوذی‌های خودش تنها در همین حد اعلام می‌کند تا به عبارت دیگر چینی‌ها متوجه ماجرا شوند. همچنین سایر منابع در آینده منبع انتشار ویروس، نوع ویروس و حضورش و هجومش را افشا می‌کنند.

خیبر: درخصوص عملیات روانی که پیرامون انتشار این ویروس در ایران توسط رسانه‌های آمریکایی صهیونیستی صورت می‌گیرد، توضیح بیشتری ارائه بفرمائید.

مطلبی که می‌تواند ماجرای شیوع ویروس توسط آمریکا را روشن‌تر کند، عملیات روانی است که پیرامون این ویروس در دنیا و به خصوص ایران آغاز شده است. این نکته را باید عرض کنم: وقتی ویروس وارد چین شد، ذهنیت مردم و فضای مجازی کشورمان این بود که ویروس کرونا، از خفاش به چینی‌ها انتقال پیدا کرده است.

اما آیا این ماجرا در چین ثابت شد؟ آنچه که در شهر ووهان که نقطه ظهور این ویروس بود، مطرح شد این بود که مبتلایان غذاهای دریایی مصرف می‌کردند؛ بنابراین احتمال می‌دادند که این ویروس از موجودات دریایی شیوع پیدا کرده باشد. اما با گذشت زمان متوجه شدند کسانی که غذای دریایی مصرف نکرده‌اند و تماسی هم با مبتلایان نداشته‌اند نیز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

فرضیه دوم این بود که این ویروس از سوپ خفاش منتشر شده است. این مسئله را نیز آزمایش کردند و متوجه شدند کسانی که با این دسته تماس نداشته و سوپ خفاش مصرف نکرده‌اند نیز دچار این بیماری شده‌اند. بنابراین شیوع ویروس کرونا از خفاش یا غذاهای دریایی، تنها احتمال بود؛ اما این احتمال در فضای مجازی منتشر شد و به عبارت دیگر، دلیل صد در صدی اعلام شد؛ در حالی که منشأ ویروس در خود کشور چین هنوز مشخص نیست.

این ویروس را دقیقاً شبِ برگزاری انتخابات مجلس در ایران، و از شهر قم شیوع می‌دهند و از قم نیز به همه‌ی ایران نشر می‌دهند. همه‌ی دنیا می‌دانند که این ویروس از چین شیوع پیدا کرده؛ اما وقتی در ایران منتشر شد، شیوع از چین کمرنگ و شیوع از قم پررنگ می‌شود. هیچ‌کسی هم سؤال نمی‌کند که چرا این ویروس از قم شیوع پیدا کرد!

بلافاصله پس از این نیز خبرسازی می‌کنند که: بله! طلبه‌های چینی در قم منشأ بودند. در حالی که در مدتی که این ویروس در چین شیوع پیدا کرده، حتی یک طلبه‌ی چینی هم از قم به چین نرفته است. بعد از این گفته شد یک تاجری از چین به امارات سفر کرده و با ورود به ایران، ویروس کرونا را به ایران و قم منتقل کرده است.

جالب است که قم در حدود 1 میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت دارد، اما این موج دقیقاً و فقط روی حوزه‌های علمیه سوار می‌شود و گفته می‌شود که روحانیت قم عامل شیوع هستند. این نیز در حالی است که اولین نفراتی که مبتلا به این ویروس شدند، اصلاً روحانی نبودند.

این نوع عملیات روانی که پیرامون شیوع این ویروس انجام شده، نشان می‌دهد که ساخت ویروس و اقدامش، عملیاتی حساب شده است. گویا قرار است همزمان با شیوع این ویروس و عملیات منظم، اتفاق خاصی رخ‌ دهد. اما قرار است چه اتفاقی رخ دهد؟

کانون مبارزه با آمریکا در قم قرار دارد. کانون نشر در قم، حوزه‌ی علمیه است. امروز آن تفکری که آمریکا و اسرائیل را در دنیا فلج کرده، انقلاب اسلامی ایران است. کانون این انقلاب نیز قم بوده است. در قم نیز کانون و مرکز، حضرت امام (ره) بودند. لذا از نظر دشمن بایستی این کانون منهدم شود.

برای دشمنان مهم نیست که همزمان با از بین رفتن این کانون، بایستی چقدر هزینه شود. این خبر (که معتبر است) را عرض می‌کنم: پیش‌بینی این است که ویروس کرونا، 5 میلیارد نفر را مبتلا می‌کند. چیزی که تجربه شده این است که حداقل کشته‌ای که این ویروس می‌گیرد، دو درصد مبتلایان است. اگر این تعداد مبتلا شوند، و دو در صدهم فوت کنند، ببینید که کرونا ویروس چند نفر تلفات برجای می‌گذارد.

اگر این ویروس را دشمنان ساخته باشند، حتماً خیلی از انسانیت به دور هستند که حاضرند برای از میدان به در کردن رقیب، بشریت را به خطر بیندازند. لذا بر اساس آمار و حرف‌هایی که گفته شده، شکی نیست که این ویروس توسط آمریکایی‌ها ساخته شده است. عملیات روانی این ویروس هم در کنار و فاز دیگر ساخت ویروس کروناست.

 

خیبر: به نظر شما، این ویروس به وجود آمده تا افراد خاصی را مورد هدف قرار دهد و مبتلا کند؟

خیر؛ آنها در زدن و از بین بردن، هیچ مسئله‌ای را رعایت نمی‌کنند. می‌خواهم یک پیام به تمام مخاطبان بدهم: اگر در ایران کسانی که هستند که تصور می‌کنند اگر آمریکا بر ما مسلط شد، آنها را در انتقام‌گیری استثنا می‌کند، سخت در اشتباه هستند. آمریکایی‌ها امروز با جنس ایرانی مخالف شده‌اند.

بارها و بارها پیش آمده که در جریان مسائل مختلف، ایرانی‌های مقیم آمریکا تحت‌فشار قرار گرفته‌اند؛ اما دستگاه عملیات روانی دشمن سریعاً ابلاغ کرده که زمان زدن ایرانی‌ها پیش نیامده و باید دوگانگی حفظ شود، و باید عده‌ای در ایران تصور کنند که آمریکا بین مردم ایران قائل به دو دستگی است و لذا به دستگاه‌های عملیات روانی دستور می‌دهند تا دو قطبی حفظ شود؛ چراکه اگر ایرانی‌های مقیم آمریکا زده شوند، دو قطبی که در ایران ایجاد شده و اینکه عده‌ای معتقدند آمریکا عده‌ای از ایرانی‌ها را دوست دارد و از عده‌ای دیگر بدش می‌آید، بهم می‌خورد و همه ایرانی‌ها علیه آمریکا یک‌پارچه می‌شوند.

آنها می‌دانستند در صورت انتشار این ویروس همه مورد هدف قرار می‌گیرند. مرحوم دکتر حسین شیخ‌الاسلام که قطب مبارزه دیپلماتیک با آمریکا و اسرائیل در منطقه بودند و ما می‌توانیم ایشان را حاج قاسم سلیمانیِ عرصه دیپلماتیک بدانیم، همان شخصی هستند که در زمانی که سفیر جمهوری اسلامی در سوریه بودند، جناب سیدحسن نصرالله (حفظه‌الله) درباره ایشان گفته بودند: «آقای شیخ‌اسلام از ما رزمی‌تر هستند.»

آقای شیخ‌الاسلام و آقای راه‌چمنی (از فعالان جریان اصلاحات) مبتلا به ویروس کرونا شدند، و فوت کردند. و لذا این ویروس دوست و دشمن نمی‌شناسد، و همه را می‌زند. بنابراین هدف این ویروس ملت ایران و نابودکردن ملت ایران است. آنها نیز با این هدف، ویروس کرونا را طراحی کرده و شیوع داده‌اند.

بنابراین وقتی مسجل بشود که این ویروس ساخته‌ی دشمن است، آن‌وقت این فتنه و مقابله‌ی با او یک شیرینی دیگری پیدا می‌کند. من یقین دارم که این ویروس ساخته‌ی دشمنان است، و ادله‌ای هم دارم که البته قابل ارائه نیست. اما این مطلب را تعبدی از بنده بپذیرید که این ویروس توسط دشمن ساخته شده است. در این صورت، از نظر من کسانی که در اثر ابتلا به کرونا درگذشتند، به مقام شهادت نائل شده‌اند.

درست است این افراد شهیدی نیستند که نباید کفن و دفن بشوند، اما در خود منطقه عملیاتی نیز این‌گونه بود که فردی که به عقب باز می‌گشت و شهید می‌شد، شهید بود اما نیاز به کفن و دفن داشت. اعتقاد بنده این است که حسین شیخ‌الاسلام اجر شهید دارد. چراکه توسط ویروسی که دشمن آن را ساخته، از دنیا رفته است.

متأسفانه در فضای مجازی و از نظر عملیات روانی پیرامون این قضیه کم کار کرده‌ایم: نسبت درگذشتگان قم در مدت مشابه سال جاری با سال گذشته، بسیار کمتر بوده است. یکی از دلایل این است که مردم بهداشت را شدیداً رعایت کرده‌اند. مرگ و میر بر اثر عدم رعایت بهداشت در سال جاری کاهش پیدا کرده است. دلیل دیگر اینکه تصادفات جاده‌ای کاهش بسیاری پیدا کرده است.

مرگ در اثر تصادف یا در اثر ابتلا به ویروس هر دو مرگ هستند. اما مرگ بر اثر ابتلا به ویروسی که توسط دشمن ساخته شده، آتش و گرمایی به جان خانواده‌های این افراد می‌اندازد. وقتی کسی شهید می‌شود، خانواده‌اش سربلند می‌شوند که عضوشان توسط دشمن به شهادت رسیده است. ما امروز سربلندیم زیرا به دلیل اینکه مسلمان هستیم و برای خدا وارد راه شده‌ایم و کشور و ملت مقاومی هستیم، مورده هجوم بیولوژیک صهیونیست و آمریکا قرارگرفته‌ایم. این نشان می‌دهد ملت ایران مؤثر و سربلند بوده‌اند و به دلیل پیروی از راه امام حسین (ع) شهید می‌دهند.

جالب است که آمار تهران نیز مانند قم است. و قطعاً اگر آمار کل کشور نیز بررسی شود همین را نشان می‌دهد. اینکه خداوند متعال می‌فرماید: «أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیبٌ»، این نیست که خداوند بعداً یاری می‌کند، بلکه خداوند هم اکنون نیز در حال یاری‌رساندن است. یعنی در زمانی که دشمن فتنه‌ای راه انداخته تا نسل ایران را از بین ببرد، خداوند متعال وارد شده و در حال یاری‌رساندن است.

وقتی صدام به کشور ما حمله کرد، ما هیچ‌گونه آمادگی نداشتیم. مقام معظم رهبری می‌فرمایند: بنده در جلسه‌ای گفتم با صدور اعلامیه‌ای، اعلام کنیم به ما حمله شده است تا ببینیم بایستی چه کار کنیم. واقعاً برای نبرد با دشمن در آن دوران آماده نبودیم. اما وقتی بعد از هشت سال از جنگ بیرون آمدیم، ملتی ساخته شد که دشمنان دیگر جرأت نمی‌کنند به این ملت حمله کنند.

 

عدم آمادگی برای مقابله با ویروس

بنده می‌خواهم عرض کنم مسئولین ما تصور نمی‌کردند ویروسی که در چین شیوع پیدا کرده، در اصل برای کشور و ملت ما طراحی شده است و بایستی آماده شویم و لذا این موضوع را ساده گرفتند. حتی به درستی دروازه‌ها را نبستند. البته من قبول ندارم که امکان داشت دروازه‌ها را به طور مطلق بست. به دلیل اینکه این حمله بیولوژیک علیه ما، حمله‌ای کاملاً پنهان است. و لذا آدم‌های دشمنان پیش از این با عاملان ویروس وارد کشور شده‌اند. اما بایستی شرایط مهیا شود تا ویروس در ایران نیز شیوع پیدا کند. البته به یاری خداوند در آینده مشخص می‌شود که چین، پیش مقدمه‌ی ابتلای ملت ایران و فداشدن ملت ایران بوده است.

می‌خواهم بگویم به هیچ وجه در تصورشان نبود که این هجوم برای ما طرح‌ریزی شده است. یقیناً آقای رئیس‌جمهور این مسئله را در شورای امنیت ملی مطرح نکردند و نگفتند که این ویروس برای کشور ما طراحی شده و لذا دستور آماده‌باش صادر نکردند.

تولید ماسک طی یک روند عادی انجام می‌گیرد. عده‌ای از بیماران تنفسی نیازمند به استفاده از ماسک هستند و کارخانه‌هایی در کشور مسئول تولید این محصول هستند. اما وقتی یک‌باره این ویروس وارد کشور می‌شود، نیاز به ماسک ده برابر می‌شود و امکانات تولید ماسک نیز بایستی ده برابر شوند. این مجموعه اما امکان دوبرابر شدن تولید را در خودش ایجاد نکرده بود.

در زمان جنگ، حضرت امام (ره) در اولین اقدامشان به مردم آرامش دادند و گفتند: دیوانه‌ای سنگی در چاه انداخته و عقلا بایستی جمع شوند و آن را در بیاروند. بنده اقدامِ مشابه ایشان را در سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدم. ایشان در روز درخت‌کاری فرمودند: طوری نیست. کلک این ویروس به زودی کنده خواهد شد. و شاید فرصتی است تا در امور بهداشتی و امثال اینها رشد پیدا کنیم. بنابراین آمادگی لازم برای مقابله به این ویروس در کشور وجود نداشت و لذا به سرعت در کشور فراگیر شد.

 

هجوم به ریشه‌های اعتقادی

اگرچه شیوع این ویروس توطئه دشمن بود، اما حرف اصلی این است که خداوند متعال از جهاتی یاری رساند. خداوند، اعتقادات مردم را زیر و رو کرد. عده‌ای گفتند: تا پیش از این مدعی بودید حرم ائمه امن هستند و چه شده که در حال تعطیل‌کردن حرم‌ها و مساجد هستید؟ ریشه‌های اعتقادی ما یک‌باره مورد هجوم قرار گرفت و سبب شد که بزرگان و اهل علم بیایند تبیین کنند. اگر اعتقادات ما به مؤثربودن اهل بیت (ع) بر پایه حب محض بود، پایه‌ی استدلالی پیداکرد.

برای مردم تببین شد که ائمه منشأ شفا هستند، اما گاهی خداوند متعال همین مسئله را محل امتحان قرار می‌دهد. توضیح داده شد که اگر ظاهراً شفاگرفتن توسط ائمه (ع) صورت نمی‌گیرد، نباید از در خانه اهل بیت (ع) کنار رفت. اصولاً امتحان برای همین است. امتحان برای این است که مشخص شود مردم تا کجا ایمان به غیب دارند، و لذا شرایطی برای این مسئله رقم می‌خورد.

متوکل عباسی به حرم امام حسین (ع) حمله می‌کند و پس از، از بین بردن بارگاه حضرت، اتفاقی برایش رخ نمی‌دهد. اینکه چگونه ممکن است امام حسین (ع) که همه از او تقاضای کمک می‌کنند، حرم خود را در برابر هجوم متوکل عباسی مصون نداشتند، محل آزمایشی بزرگ برای شیعیان بود. اما مؤمنین از این آزمون موفق بیرون آمدند و گفتند: ما حسین (ع) را برای خودش می‌خواهیم، نه گنبد و بارگاه؛ و بازهم به زیارت حضرت رفتند.

کار به جایی رسید که متوکل عباسی تصمیم گرفت نقطه زیارت را کلاً از بین ببرد. تصمیم گرفت آب در آن منطقه قرار بگیرد و آن ناحیه تبدیل به یک دریاچه بشود. در اینجا که می‌رفت نوع هجوم به اعتقاد به‌ گونه‌ای باشد که چراغ هدایت خاموش شود، و کاری از مؤمنین بر نمی‌آمد، خداوند متعال وارد می‌شود. در این ماجرا، آب تا دور قبر مطهر جلو می‌آید اما سرگردان و سرگشته می‌شود و نزدیک‌تر نمی‌آید و شروع می‌کند به چرخیدن.

مراتب آزمون‌های الهی متفاوت است. یک وقتی خداوند متعال اصل و منشأ را محل آزمون قرار می‌دهد. ویروس کرونا وارد حرم می‌شود، اما امام معصوم آن را بیرون نمی‌کند؛ چون مصلحت این بوده که ویروس عمل کند. زیرا این مسئله لازمه‌ی ایمان به غیب است.

خداوند متعال می‌فرماید: «کُتِبَ عَلَیْکُمُ الْقِتَال»[11]: در برابر دشمن مقابله و مقاومت کنید. «وَ هُوَ کُرْهٌ لَکُم»[12]: اما چرا باید این کار را کرد؟ فرمود: «وَ عَسَى أَنْ تَکْرَهُوا شَیْئًا وَ هُوَ خَیْرٌ لَکُم»[13]: چه بسا از اموری بدمان بیاید اما برای ما خیر باشد. «وَ عَسَى أَنْ تُحِبُّوا شَیْئًا وَ هُوَ شَرٌّ لَکُم»[14]: و ممکن است چیزی را دوست داشته باشیم، اما برایمان خوب نباشد.

اگرچه دوست داریم که امام رضا (ع) وارد شوند ویروس را نابود کنند، اما شاید این قضیه در حال حاضر خوب نباشد. چرا؟ اگر خداوند متعال روز اول جنگ تحمیلی را به اتمام رسانده بود، ما ملتی نمی‌شدیم که برای نابودسازی کل استکبار آماده شویم. خیر ما در این بود که جنگ هشت سال طول بکشد و این خیر را خداوند متعال می‌خواهد.

خیبر: آیا ماجرای ویروس با قضایای آخرالزمان ارتباط دارد؟

می‌خواهم به همه مخاطبان عرض کنم که: ما باید طبق تکلیف عمل کنیم. امام (ره) فرمود: ما زمینه را مهیا می‌کنیم تا ظهور ممکن شود. بایستی مسیری را طی کنیم؛ بارها عرض کرده‌ام: تا منطقه‌الظهور برای حضرت بقیه‌الله (عج) امن نشود، تقریباً تقاضای ظهور از ایشان امری غیرمعقول است.

تقاضای ظهور ملازم است با محقق شدن زمینه‌ی ظهور. امن شدن منطقه در گرو این است که قدرت مطلقه‌ای که منطقه را در چنگ خود گرفته، دستش کوتاه شود. این مبارزه را حضرت امام (ره) شروع کردند و ایشان قطب این قدرتِ مانع ظهور در زمان فعلی را مشخص کردند، که همان آمریکا و اسرائیل هستند.

مبارزه با این دشمنان آغاز شده و پس از گذشت چهل سال می‌بینیم که مبارزه به اینجا رسیده که دشمنان آنقدر درمانده شده‌اند که ویروسی را تولید می‌کنند که با نابودسازی دو درصد از 5 میلیارد نفر جمعیت زمین، می‌خواهند ملت مدنظرشان را از بین ببرند. این نشان می‌دهد دشمن در مرحله نابودی و ضعف شدید قرار گرفته است.

روایات ظهور که در مور دوران قبل از ظهور هستند و می‌گویند: قبل از ظهور حضرت، بیماری طاعون همه را مبتلا می‌کند، ممکن است منظور همین بیماری باشد. یا آنکه گفته می‌شود: کشتار بزرگی رخ می‌دهد نیز همینطور. اما بنده می‌خواهم عرض کنم: این روایات نوعاً دارای سندهای مستحکم نیستند، و تمام این امور بر اساس مشیت الهی هستند. تمام این امور ممکن است در صورت تغییر رفتار ما، تغییر پیدا کنند: «إِنَّ اللَّهَ لَا یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُوا مَا بِأَنْفُسِهِم.»[15]

آن چیزی که الان روی زمین اتفاق می‌افتد این است که به سهولت قابل رؤیت است که دشمنِ ظهور، هر روز درحال ضعیف‌شدن ست. امروز این ویروس برای نابودی ما طراحی شده و واقعاً هم اقتصاد ما را ظاهراً به هم ریخته است. البته یکی از عوامل آزمایش نیز همین است: «الشَّیْطَانُ یَعِدُکُمُ الْفَقْرَ»[16]: شیطان ما را از فقر می‌ترساند. امروز عملیات روانی وسیعی را دارند ایجاد می‌کنند، و متأسفانه برخی عوامل داخلی نیز درحال همکاری هستند و مردم را از آینده‌ی اقتصادی می‌ترسانند.

البته همه این مسائل در زمان جنگ نیز رخ داد. یکی از عملیات‌های روانی در آن دوران این بود که می‌گفتند: در شرایط جنگی، اقتصاد کشور وابسته به فروش نفت است. اما امروز به حمدالله و با تدبیر رهبر معظم انقلاب درخصوص جداشدن بودجه‌ی کشور از صادرات نفت که طی سالیان اخیر توسط ایشان پیگیری شده، امروز بودجه‌ی کشور ما کمترین وابستگی را به نفت دارد.

بنابراین اگر صادرت نفت ما به صفر برسد، باز هم امکان حیات داریم. در حالی که در زمان جنگ، درآمد کشورمان کاملاً وابسته به نفت بود. با ترس از فقر مردم و کشور را به سمت تسلیم‌شدن سوق می‌دادند؛ اما هشت سال جنگ نه تنها ما را نابود نکرد، بلکه از نظر بنیادی در برابر دشمن مقاوم‌تر شدیم.

 

تحمل سختی توسط دشمن

ویروس کرونا اگرچه ظاهراً به اقتصاد ما ضربه زده است، اما همیاری و همدلی و انفاق را بین ما ایجاد کرده است. قطعاً پس از اینکه به یاری خداوند این ویروس در ایران نابود شود، اقتصاد کشور بازهم پیشرفت می‌کند. اما ببینید این ویروس چه بلایی بر سر منطقه آورده است؟

حضار در نشست اخیر اوپک نتوانستند به توافق برسند و قیمت نفت به 31 دلار رسید. یعنی قیمتی که باتوجه به خرج تولید نفت، سودی نخواهد داشت. آن وقت برای عربستان، که منطقه‌ی فتنه‌خیر برای اسرائیل و بزرگ‌ترین پشتیبان این رژیم محسوب می‌شود، مشکل ایجاد کرده ؛ زیرا قیمت نفت کاهش پیداکرده است. حج عمره که یکی از منابع مهم درآمدی عربستان است، نیز تعطیل شده است. امروز وضعیتی که برای حرم ائمه (ع) و مساجد در کشور ما پیش آمده، بدتر از آن برای خانه‌ی خدا به وجود آمده است. اطراف کعبه به شدت خلوت شده است.

باید توجه داشت که عربستان هم اکنون در جنگ پرهزینه‌ی یمن قراردارد. دشمنان علیه ما مکر به خرج دادند، در حالی که «وَ مَکَرُوا وَ مَکَرَ اللَّهُ وَ اللَّهُ خَیْرُ الْمَاکِرِینَ»[17]: خداوند مکرشان را به خودشان برگشت داد. امروز، بازار و فرودگاه امارات و نیز فرودگاه ترکیه که منبع درآمد این کشور از توریسم است، خالی از جمعیت شده است. ترکیه‌ای که قصد داشت در ادلب از تروریست‌ها پشتیبانی کند.

ببینید اقدامی که طراحی شد تا اقتصاد کشور ما را فلج کند، امروز به خود دشمنان برگشته است. کشورهای عربستان، امارات و کویت که پول‌های بسیاری در یمن خرج می‌کنند امروز دچار کسر درآمد شدند. اینها کشورهایی هستند که عمده‌ی وارداتشان از آمریکا و کشورهای این‌چنینی است. وقتی قدرت خرید این کشورها کاهش پیداکند، اقتصاد آمریکا نیز متضرر می‌شود.

خداوند متعال در آیه‌ای می‌فرماید: «وَ لا تَهِنُوا فِی ابْتِغاءِ الْقَوْمِ»[18]: در درگیری که با دشمن دارید، سست نشوید. ویروس توسط دشمن ساخت شده تا نابود شویم. اگرچه مشکلات متعددی در این دوران و در این مسیر پیش می‌آید، اما نباید سست شویم. «فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَما تَأْلَمُون»[19]: اما در عین حال باید بدانیم آن کسانی که ویروس را ساختند، مانند ما که در حال درد کشیدن و تحمل سختی هستیم، درد می‌کشند. و لذا مشکلات اقتصادی برای دشمن نیز به وجود آمده است.

خیبر: آیا مبتلاشدن عده‌ای از آمریکایی‌ها به این ویروس، نوعی فریب است؟

شاید آمریکایی‌ها در آغاز به دنبال این بودند که ویروس کرونا وارد آمریکا نشود، اما نمی‌توانند خودشان را ایزوله کنند. به دلیل ساختاری که این ویروس دارد، شیوع آن بسیار زیاد و گسترده است. ممکن است واکسنی برای درمان آن داشته باشند، اما اگر آمریکایی‌ها بلافاصله از واکسن رونمایی کنند، برای همه مشخص می‌شود که ویروس توسط آنها ساخته شده است.

چین با همه قدرت بهداشتی که داشته، هنوز موفق به تولید واکسن نشده است. چین از نظر پزشکی و دانش جزو رده‌های برتر دنیاست. همچنین اولین کشوری بود که ظاهراً با این ویروس روبرو شد. و اگر تنها چند روز پس از شیوع این ویروس در آمریکا، واکسن آن توسط آمریکایی‌ها تولید شود واقعیت روشن می‌شود.

اما اگر برای اینکه اسیر عملیات روانی نشوند، مجبور شوند از واکسن رونمایی نکنند، این ویروس آمریکا را در بر می‌گیرد. اگر اوضاعی که در ایران پیش آمده و ما خانه‌نشین شده‌ایم در آمریکا نیز رخ بدهد، وضعیت نامناسبی برای آمریکایی که در عراق و سوریه درگیر است پیش می‌آید.

لذا باید توجه کنیم که اگر ما سختی می‌کشیم، «فَإِنَّهُمْ یَأْلَمُونَ کَما تَأْلَمُون» دشمن نیز در حال تحمل سختی است. اما مزیت ما نسبت به دشمن این است که «تَرْجُونَ مِنَ اللَّهِ ما لا یَرْجُونَ»[20]: ما نسبت به خداوند امیدوار هستیم اما دشمن امیدی ندارد.

قرآن کریم می‌فرماید: «وَ قَالَ رَبُّکُمُ ادْعُونِی أَسْتَجِبْ لَکُم»[21]: یکی از فواید فتنه‌ها و درگیری‌ها، دعاکردن است؛ همان ابزار و سلاحی که در اختیار ما قرار دارد. بیشترین استجابت دعا، در زمانی است که ناامیدی کامل پدید می‌آید. زمانی که امیدها از همه جا قطع می‌شود، نقطه‌ای است که دعا، استجابت می‌شود.

وقتی حضرت موسی (ع) پیروانش را کنار آب آورد، هرچه انتظار کشید تا خداوند متعال دریا را خشک کند، این اتفاق نیفتاد. تا جایی که هجوم و انتقاد علیه موسی (ع) زیاد می‌شود و همراهان به بن‌بست می‌رسند؛ در اینجا حضرت می‌گوید: «کَلَّا إِنَّ مَعِیَ رَبِّی سَیَهْدِین.»[22] پس از این جبرائیل نازل شد و گفت: موسی (ع)حالا عصا را به آب بزن.

مردم ما باید بدانند یکی از فواید فتنه‌ی اخیر این است که راه‌ها همه به خدا منتهی می‌شوند. خداوند نیز می‌فرماید: «تَرْجُونَ مِنَ اللَّهِ ما لا یَرْجُونَ». من خدمت ملت عزیز ایران عرض می‌کنم: اگر در منازل دعا کردید، دعای مشلول یا نماز جعفرطیار یا سوره یاسین خواندید، بدانید این ویروس زودتر از کشورهای دیگر در ایران در حال جمع‌شدن است؛ البته نماینده خودشان (بهداشت جهانی) نیز به این نکته اشاره کرد.

یقین داشته باشید نمایندگان سازمان‌هایی نظیر بهداشت جهانی، در واقع یک گزارشگر هستند. همین شخصی که وارد ایران شد، اعلام کرد که ایرانی‌ها در برابر ویروس کرونا موفق عمل کرده‌اند. اگر از کادر درمانی پرسیده شود که در حالت عادی می‌توانستیم این موفقیت را به دست آوریم، همه می‌گویند: خیر. استدلالشان هم این است که خداوند متعال کمک کرد.

کادر درمانی کشور با احتمال بالای ابتلاء به بیماری در حال فداکاری و خدمت هستند؛ اما نه به خاطر پول، بلکه بخاطر اعتقادی که دارند در حال خدمت و جان‌فشانی هستند. همین مسئله موجب شده که ویروس کرونا در ایران روند درمانی بسیار بهتری نسبت به سایر کشورها داشته باشد. و یقیناً این ویروس جمع خواهد شد؛ اما در بین دشمنان تازه شیوع پیدا کرده است.

اوضاع اقتصادی، و خبر درگیری‌های داخلی در خاندان آل‌سعود که گاهاً منتشر می‌شود، نشان می‌دهند که درون جهانِ کفر و صهیونیسم به هم ریختگی به وجود آمده است. تمام اینها، این پیام و نوید را می‌دهد که در رسیدن به نقطه‌های زمینه‌سازی برای ظهور، موفق شدیم. روایات در مورد پیش از ظهور ممکن است با شرایط فعلی انطباق داشته باشند، و ممکن است ارتباطی نداشته باشند؛ اصل این است که یاران حضرت بقیه‌الله‌الاعظم (عج) برای یاری حضرت باید از آتش‌ها عبور کنند.

از روزی که حضرت امام (ره) حرکت را آغاز کردند تا الان، از آتش‌های مختلفی عبور کرده‌ایم. اما خداوند متعال تا به حال چنین آزمونی را برای ما رقم نزده است. پیش از این می‌گفتند: ممکن است مورد هجوم بیولوژیک قرار بگیریم؛ اما این شعر بود، و تبدیل به یک شعور و عملیات نشده بود.

اگر جنگ تحمیلی آغاز نمی‌شد، ما نیز تلاش نمی‌کردیم و روحیه‌ای برای قوی‌شدن در عرصه نظامی نداشتیم، و همچنین بودجه‌ای برای این مسئله تخصیص داده نمی‌شد. اما دشمن با حمله به ما باعث شد تا رشد کنیم. این‌ بار نیز با مکر الهی، دشمن دست به تهاجمی زد که نقیصه‌ی ما در مقابله با عملیات بیولوژیک نیز قوی شد. هیچ‌گاه بسیج بهداشتی به این شکل نداشتیم؛ اما امروز مقابله با تهاجم بیولوژیک در حال تبدیل‌شدن به یک توانمندی عمومی مثل بسیج است، باید به این مسئله توجه شود. و این از دستاوردهای بزرگ و مهم برای ملت ماست که با مدد الهی پیش آمده است.

بنابراین باید بدانیم به یاری خدوند متعال، آن چیزی که برای زمینه‌سازی ظهور لازم است به دست قدرت الهی دارد در میان ما ایجاد می‌شود. بنده خدمت مخاطبان عرض‌ می‌کنم: شبهاتی که مطرح می‌شود که این ویروس از قم شیوع پیدا کرده، به زودی مشخص می‌شود که دروغ‌های ساختگی بودند.

من از همین جا به دشمن می‌گویم: ملت ما از انقلاب و مقدسات جدا نمی‌شوند و ظاهر و زبان ملت ما دشمنان را به اشتباه می‌اندازد. دشمن نباید گول فضای مجازی را بخورد؛ ارتباط ملت ایران بسیار قوی است. دشمن خواهد دید که ابر تاریکِ عملیات روانی و تهاجم فکرِی او برطرف خواهد شد و نور چنان خواهد تابید که همه فتنه‌گران را کورخواهد کرد. ان‌شاءالله مردم ما نیز از این فتنه، موفق خارج خواهند شد.

 

فایل تصویری گفت‌وگوی ویژه پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر با «حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب»، در لینک زیر قابل مشاهده است:

https://www.aparat.com/v/iTD76

 

 

 

[1]. آیه 214 سوره بقره

[2]. همان

[3]. همان

[4]. آیه 6 سوره انشقاق

[5]. آیه 2 سوره عنکبوت

[6]. آیه 3 سوره عنکبوت

[7]. آیه 182 سوره اعراف

[8]. آیه 33 سوره زخرف

[9]. همان

[10]. همان

[11]. آیه 216 سوره بقره

[12]. همان

[13]. همان

[14]. همان

[15]. آیه 11 سوره رعد

[16]. آیه 268 سوره بقره

[17]. آیه 54 سوره آل عمران

[18]. آیه 104 سوره نساء

[19]. همان

[20]. همان

[21]. آیه 60 سوره غافر

[22]. آیه 62 سوره شعراء

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.