پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

مصاحبه| آمریکایی‌ها به ساخت ویروس کرونا اعتراف خواهند کرد

من یقین دارم که این ویروس ساخته‌ی دشمنان است، و ادله‌ای هم دارم که البته قابل ارائه نیست. در قضیه انتشار این ویروس دیری نمی‌گذرد که آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند اقرار کنند که ویروس کرونا دست‌ساز آنها بوده است. البته وقتی ویروس وارد چین شد، کارشناس‌های بعضی کشورها نظیر روسیه گفتند که: این ویروس احتمالاً در آمریکا ساخته شده است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، اواخر سال گذشته میلادی، ویروس ناشناسی از شهر ووهان کشور چین شیوع پیداکرد و پس از گذشت مدتی کوتاه، این کشور را در شرایط بحرانی قرار داد. ویورس مذکور که کرونا نام گرفت، تنها به چین اختصاص پیدا نکرد و پس از مدتی سایر کشورهای جهان اعم از ایران را نیز فراگرفت. مسئله قابل بررسی، نحوه ظهور و شیوع این ویروس مرموز است که تاکنون در کشور چین ثابت نشده است. اما آنچه مشخص شده استفاده ابزاری آمریکا و رسانه‌های صهیونیستی از شیوع این ویروس در جمهوری اسلامی ایران است.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به جهت بررسی چگونگی شیوع این ویروس، دلایل انتشار و عملیات روانی دشمن پیرامون انتشار کرونا ویروس در ایران گفت‌وگوی ویژه‌ای با «حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی طائب» انجام داده است.

 

خیبر: استاد بفرمائید که نظرکلی شما درمورد انتشار این ویروس و سختی که گریبان‌گیر مردم کشورمان شده چیست؟

ابتدا باید بگویم بنابود این جلسه به طور مستقیم [از صفحه اینستاگرام پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر] برگزار شود؛ اما کسانی که ویروس کرونا را تولید کردند، از اینکه مطالب ضد آنها گفته شود در هراس هستند و ظاهراً مسیر فعلاً بسته شده است. البته خداوند متعال هرگز در برابر مؤمنین راه را بسته نگه نمی‌دارد. مسیر همیشه باز است؛ اما باید تلاش کرد تا راه‌هایی که خداوند متعال برای دست‌یابی به عقبه دشمن و نابودسازی آن قرار داده را یافت و اقدام کرد. و خود این عوامل پیشرفت، رشد و کمال خواهد بود.

خداوند متعال در قرآن می‌فرماید: «أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَلَمَّا یَأْتِکُمْ مَثَلُ الَّذِینَ خَلَوْا مِنْ قَبْلِکُمْ»[1]: گمان کرده‌اید که راه بهشت آسان است؟ گمان کرده‌اید که وارد بهشت می‌شوید و مصائب و جنگ‌ها و دشواری‌هایی را که قبلاً اقوام دیگر که راهی بهشت هستند، تجربه کرده‌اند را شما دچار نمی‌شوید؟ آیا نمی‌دانید برای رسیدن به بهشت چه سختی‌هایی را متحمل شدند؟

خداوند می‌فرمایند: «مَسَّتْهُمُ الْبَأْسَاءُ وَ الضَّرَّاءُ وَزُلْزِلُوا حَتَّى یَقُولَ الرَّسُولُ وَالَّذِینَ آمَنُوا مَعَهُ مَتَى نَصْرُ اللَّهِ»[2]: در مسیر رسیدن به بهشت آنقدر سختی و رنج کشیدند که متزلزل شدند و به شک افتادند که نکند وعده‌ی خداوند درست نیست؟ و نکند نابودسازی باطل ممکن نباشد؟ کار به جایی رسید که مؤمنینی که همراه با رسول بودند و متزلزل هم نشده بودند به زبان آمدند و گفتند: پس کمک خداوند چه زمانی از راه می‌رسد؟ سپس خداوند می‌فرماید: « أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیب»[3]: بدانید که یاری خداوند نزدیک است. در حقیقیت خداوند به ادامه‌دادن مسیر امر می‌کنند.

ما امروز با یک ویروسی مواجه هستیم که وارد کشور شده و در حال فراگرفتن تمام کشورمان است. مدل این ویروس به گونه‌ای است که زندگی ما را در مجموع از حال عادی خارج کرده است. بسیاری از کسب و کارها تعطیل شده‌اند. مساجد و حسینیه‌ها، هیئات و نمازجمعه‌ها به تعطیلی کشیده شده‌اند. بسیاری از مردم نیز خانه‌نشین شده‌اند و مرگ و میری را به راه انداخته است.

 

فتنه و آزمایش ‌الهی

ما ملتی هستیم که تا اموری پیش می‌آید و کمی سختی غیرعادی دارد، به آسمان توجه می‌کنیم و از خداوند متعال و اهل بیت (ع) طلب یاری می‌کنیم، و خواسته‌های گذشتگانمان که در برابر سختی‌ها طلب کمک کردند را مطرح می‌کنیم. در اینجا همان پاسخ خداوند که فرمودند: «أَلَا إِنَّ نَصْرَ اللَّهِ قَرِیب» برای ملت و جامعه ما نیز مطرح می‌شود. اما این قضیه چگونه است؟

برای پاسخ باید به این نکته اشاره کرد: خداوند متعال به طور کلی از آغاز به مؤمنین فرمود: شما برای رسیدن به مسیر کمال، و برای رسیدن به بهشت، باید از سختی‌های دنیا عبور کنید. یعنی بدون تحمل سختی‌ها، وصول به بهشت امکان‌پذیر نیست. «یَا أَیُّهَا الْإِنْسَانُ إِنَّکَ کَادِحٌ إِلَى رَبِّکَ کَدْحًا فَمُلَاقِیهِ»[4]: تو با سختی به سوی پروردگات درحال حرکت هستی، و این سختی همراه تو خواهد بود تا به مقصد برسی. خداوند همچنین در سوره مبارکه عنکبوت می‌فرماید: «أَحَسِبَ النَّاسُ أَنْ یُتْرَکُوا أَنْ یَقُولُوا آمَنَّا وَهُمْ لَا یُفْتَنُونَ»[5]: مردم فکر می‌کنند همین که به صورت لفظی وارد مسیر ایمان شدند، کافی است؟ و در همین حال رها می‌شوند و دچار فتنه نمی‌شوند؟ خیر؛ این تصور غلط است: «وَ لَقَدْ فَتَنَّا الَّذِینَ‌ مِنْ‌ قَبْلِهِمْ»[6]‌: هرکسی که در طول تاریخ ادعای ایمان کرده، آزموده و دچار فتنه شده است.

ممکن این پرسش پیش بیاید: آیا آزمایش و فتنه خاص مؤمنین است؟ یا همه‌ی مردم را شامل می‌شود؟ در پاسخ باید گفت: خیر! همه‌ی مردم را شامل می‌شود. زیرا دین الهی متعلق به همه مردم است. اما، آزمایش‌ها متفاوت هستند. یک آزمایش مؤمنین را فرا می‌گیرد، و آزمایش دیگری وجود دارد که شامل کفار می‌شود.

یعنی مردم دو دسته هستند: دسته اول آنهایی هستند که ایمان آورده‌اند؛ دسته دیگر کسانی هستند که قبول ندارند و با خداوند درافتاده‌اند. دسته دوم کافر هستند؛ و دسته اول مؤمن. خداوند هردوی این افراد را آزمایش می‌کند؛ اما آزمایش برای کفار طبق فرموده‌ی قرآن، آزمایش استدراجی است.

یعنی خداوند متعال آنها را به گونه‌ای آزمایش می‌کند که در طول آزمایش گمان می‌کنند همه‌ی حق با آنهاست و خداوند و خداگویان باطل هستند. استدراج، یعنی آنقدر به آنها نعمت عطا می‌شود که درون این نعمات غوطه‌ور می‌شوند و توجهی به خداوند نمی‌کنند.

«سَنَسْتَدْرِجُهُمْ مِنْ حَیْثُ لَا یَعْلَمُونَ»[7]: آنقدر نعمت به آنها داده می‌شود که فکر می‌کنند بهشت همین‌جاست، و به دیگران و دین‌داری می‌خندند. برخورداری این دسته از نعمت‌ها، و دوری از بیماری‌ها و اوضاع مناسب مالی، امتحان استدراجی است.

خداوند در آیه‌ی دیگری می‌فرماید: «لَوْلَا أَنْ یَکُونَ النَّاسُ أُمَّةً وَاحِدَةً»[8]: اگر مردم یک‌دست نبودند و در حقیقت مؤمنین می‌توانستند تحمل کنند، «لَجَعَلْنَا لِمَنْ یَکْفُرُ بِالرَّحْمَنِ»[9]: برای کسانی که کفر ورزیدند، «لِبُیُوتِهِمْ سُقُفًا مِنْ فِضَّةٍ وَمَعَارِجَ عَلَیْهَا یَظْهَرُونَ»[10]: آنقدر به آنها نعمت داده می‌شد که سقف خانه‌هایشان را نقره‌‎کاری می‌کردند، و آنقدر به آنها نعمت داده می‌شد که پلکان‌های بلندی بسازند و آنقدر بالابروند تا بتوانند مناظر وسیع را تماشا کنند.

اما چرا؟ به دلیل اینکه این دسته با خداوند متعال در افتاده‌اند و خداوند همه ابزار را برای آنها قرار می‌دهد تا وقتی وارد عالم آخرت می‌شوند، دیگر چیزی طلبکار نیستند. بله؛ گاهی موارد برای اینکه در آخرت گفته نشود که: خدایا هیچ تلنگری به ما نزدی؛ گاهی دچار سختی‌هایی می‌شوند که برای مؤمنین هم قرارداده شده است. مثلاً خداوند، آل‌فرعون را دچار قحطی می‌کند، تا شاید بیدار شوند.

بنابراین باید بدانیم که آزمون‌های الهی برای ما حتمی هستند. و در این موارد، اصولاً خداوند متعال در آزمون‌ها می‌خواهد که ما به درِ خانه‌اش برویم. اما اینکه چه زمانی آن آزمون در ما اثر کمال و اکمال را انجام بدهد و ما برای مرحله بعد آماده شویم را فقط خداوند می‌داند. لذا فتنه‌ها همواره تاریخی داشته‌اند و یک‌باره تمام شده‌اند. زیرا کار به جایی می‌رسد که مؤمنین بر اثر فتنه به مرحله‌ی کمال رسیده و آن فتنه برای این امت بی‌فایده شده و در نهایت رفع می‌شود.

البته فتنه‌ها دو دسته هستند: گاهی منشأ این فتنه‌ها، منشأ غیرانسانی است. مانند سیل‌ها؛ یک‌باره بارش از آسمان غیرطبیعی می‌شود. بارانی که قرار بوده طی یک سال باریده شود، طی یک روز نازل می‌شود، و خرابی‌هایی به جای می‌گذارد. اما گاهی وقت‌ها منشأ فتنه‌ها، بشری است.

هر دو فتنه هستند و در برابر هر دوبایستی صبوری به خرج داد. لکن فتنه‌های بشری دارای یک امتیاز هستند، و امتیاز این است که وقتی مؤمنین برای خداوند در برابر آن فتنه مقاومت و صبوری می‌کنند، اجر مضاعف دارند. ممکن است کسی در جریان سیل کشته شود؛ اما سیل فتنه الهی است. اگر این سیل، به هجوم صدام تبدیل شد، در برابر این فتنه نیز افرادی کشته می‌شوند، اما آن کسی که در این نبرد کشته می‌شود، شهید به حساب می‌آید.

 

ساخت ویروس کرونا توسط آمریکا

بنده می‌خواهم عرض کنم: تردیدی نیست که ویروس کرونا که جامعه ما را در بر گرفته، ساختگی است. ممکن است بنده نتوانم اکنون ادله استدلالی را مطرح کنم. وقتی که جنگ تحمیلی آغاز شد، همه و همه فقط صدام را می‌دیدند و کسی با بیان استدلال نمی‌توانست ثابت کند پشت این قضیه، آمریکا حضور دارد؛ اما باگذشت زمان و پس از پایان نبرد، آرام آرام اطلاعاتی منتشر و مشخص شد که طراحی اصلی از سوی آمریکایی‌ها بوده است. اما یک مرد الهی، حضرت امام خمینی (ره) از همان ابتدا فرمود: صدام، سگ دست‌آموز آنهاست و از خودش اختیاری ندارد.

در قضیه انتشار این ویروس نیز دیری نمی‌گذرد که آمریکایی‌ها مجبور می‌شوند اقرار کنند که ویروس کرونا دست‌ساز آنها بوده است. البته وقتی ویروس وارد چین شد، کارشناس‌های بعضی کشورها نظیر روسیه گفتند که: این ویروس احتمالاً در آمریکا ساخته شده است.

اما به اعتقاد من، روس‌ها روی این مسئله پافشاری نمی‌کنند؛ زیرا نفوذی‌هایِ روسیه که اطلاعات را منتقل کرده‌اند، از دست خواهند رفت و روسیه برای حفظ نفوذی‌های خودش تنها در همین حد اعلام می‌کند تا به عبارت دیگر چینی‌ها متوجه ماجرا شوند. همچنین سایر منابع در آینده منبع انتشار ویروس، نوع ویروس و حضورش و هجومش را افشا می‌کنند.

خیبر: درخصوص عملیات روانی که پیرامون انتشار این ویروس در ایران توسط رسانه‌های آمریکایی صهیونیستی صورت می‌گیرد، توضیح بیشتری ارائه بفرمائید.

مطلبی که می‌تواند ماجرای شیوع ویروس توسط آمریکا را روشن‌تر کند، عملیات روانی است که پیرامون این ویروس در دنیا و به خصوص ایران آغاز شده است. این نکته را باید عرض کنم: وقتی ویروس وارد چین شد، ذهنیت مردم و فضای مجازی کشورمان این بود که ویروس کرونا، از خفاش به چینی‌ها انتقال پیدا کرده است.

اما آیا این ماجرا در چین ثابت شد؟ آنچه که در شهر ووهان که نقطه ظهور این ویروس بود، مطرح شد این بود که مبتلایان غذاهای دریایی مصرف می‌کردند؛ بنابراین احتمال می‌دادند که این ویروس از موجودات دریایی شیوع پیدا کرده باشد. اما با گذشت زمان متوجه شدند کسانی که غذای دریایی مصرف نکرده‌اند و تماسی هم با مبتلایان نداشته‌اند نیز به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

فرضیه دوم این بود که این ویروس از سوپ خفاش منتشر شده است. این مسئله را نیز آزمایش کردند و متوجه شدند کسانی که با این دسته تماس نداشته و سوپ خفاش مصرف نکرده‌اند نیز دچار این بیماری شده‌اند. بنابراین شیوع ویروس کرونا از خفاش یا غذاهای دریایی، تنها احتمال بود؛ اما این احتمال در فضای مجازی منتشر شد و به عبارت دیگر، دلیل صد در صدی اعلام شد؛ در حالی که منشأ ویروس در خود کشور چین هنوز مشخص نیست.

این ویروس را دقیقاً شبِ برگزاری انتخابات مجلس در ایران، و از شهر قم شیوع می‌دهند و از قم نیز به همه‌ی ایران نشر می‌دهند. همه‌ی دنیا می‌دانند که این ویروس از چین شیوع پیدا کرده؛ اما وقتی در ایران منتشر شد، شیوع از چین کمرنگ و شیوع از قم پررنگ می‌شود. هیچ‌کسی هم سؤال نمی‌کند که چرا این ویروس از قم شیوع پیدا کرد!

بلافاصله پس از این نیز خبرسازی می‌کنند که: بله! طلبه‌های چینی در قم منشأ بودند. در حالی که در مدتی که این ویروس در چین شیوع پیدا کرده، حتی یک طلبه‌ی چینی هم از قم به چین نرفته است. بعد از این گفته شد یک تاجری از چین به امارات سفر کرده و با ورود به ایران، ویروس کرونا را به ایران و قم منتقل کرده است.

جالب است که قم در حدود 1 میلیون و سیصد هزار نفر جمعیت دارد، اما این موج دقیقاً و فقط روی حوزه‌های علمیه سوار می‌شود و گفته می‌شود که روحانیت قم عامل شیوع هستند. این نیز در حالی است که اولین نفراتی که مبتلا به این ویروس شدند، اصلاً روحانی نبودند.

این نوع عملیات روانی که پیرامون شیوع این ویروس انجام شده، نشان می‌دهد که ساخت ویروس و اقدامش، عملیاتی حساب شده است. گویا قرار است همزمان با شیوع این ویروس و عملیات منظم، اتفاق خاصی رخ‌ دهد. اما قرار است چه اتفاقی رخ دهد؟

کانون مبارزه با آمریکا در قم قرار دارد. کانون نشر در قم، حوزه‌ی علمیه است. امروز آن تفکری که آمریکا و اسرائیل را در دنیا فلج کرده، انقلاب اسلامی ایران است. کانون این انقلاب نیز قم بوده است. در قم نیز کانون و مرکز، حضرت امام (ره) بودند. لذا از نظر دشمن بایستی این کانون منهدم شود.

برای دشمنان مهم نیست که همزمان با از بین رفتن این کانون، بایستی چقدر هزینه شود. این خبر (که معتبر است) را عرض می‌کنم: پیش‌بینی این است که ویروس کرونا، 5 میلیارد نفر را مبتلا می‌کند. چیزی که تجربه شده این است که حداقل کشته‌ای که این ویروس می‌گیرد، دو درصد مبتلایان است. اگر این تعداد مبتلا شوند، و دو در صدهم فوت کنند، ببینید که کرونا ویروس چند نفر تلفات برجای می‌گذارد.

اگر این ویروس را دشمنان ساخته باشند، حتماً خیلی از انسانیت به دور هستند که حاضرند برای از میدان به در کردن رقیب، بشریت را به خطر بیندازند. لذا بر اساس آمار و حرف‌هایی که گفته شده، شکی نیست که این ویروس توسط آمریکایی‌ها ساخته شده است. عملیات روانی این ویروس هم در کنار و فاز دیگر ساخت ویروس کروناست.

 

خیبر: به نظر شما، این ویروس به وجود آمده تا افراد خاصی را مورد هدف قرار دهد و مبتلا کند؟

خیر؛ آنها در زدن و از بین بردن، هیچ مسئله‌ای را رعایت نمی‌کنند. می‌خواهم یک پیام به تمام مخاطبان بدهم: اگر در ایران کسانی که هستند که تصور می‌کنند اگر آمریکا بر ما مسلط شد، آنها را در انتقام‌گیری استثنا می‌کند، سخت در اشتباه هستند. آمریکایی‌ها امروز با جنس ایرانی مخالف شده‌اند.

بارها و بارها پیش آمده که در جریان مسائل مختلف، ایرانی‌های مقیم آمریکا تحت‌فشار قرار گرفته‌اند؛ اما دستگاه عملیات روانی دشمن سریعاً ابلاغ کرده که زمان زدن ایرانی‌ها پیش نیامده و باید دوگانگی حفظ شود، و باید عده‌ای در ایران تصور کنند که آمریکا بین مردم ایران قائل به دو دستگی است و لذا به دستگاه‌های عملیات روانی دستور می‌دهند تا دو قطبی حفظ شود؛ چراکه اگر ایرانی‌های مقیم آمریکا زده شوند، دو قطبی که در ایران ایجاد شده و اینکه عده‌ای معتقدند آمریکا عده‌ای از ایرانی‌ها را دوست دارد و از عده‌ای دیگر بدش می‌آید، بهم می‌خورد و همه ایرانی‌ها علیه آمریکا یک‌پارچه می‌شوند.

آنها می‌دانستند در صورت انتشار این ویروس همه مورد هدف قرار می‌گیرند. مرحوم دکتر حسین شیخ‌الاسلام که قطب مبارزه دیپلماتیک با آمریکا و اسرائیل در منطقه بودند و ما می‌توانیم ایشان را حاج قاسم سلیمانیِ عرصه دیپلماتیک بدانیم، همان شخصی هستند که در زمانی که سفیر جمهوری اسلامی در سوریه بودند، جناب سیدحسن نصرالله (حفظه‌الله) درباره ایشان گفته بودند: «آقای شیخ‌اسلام از ما رزمی‌تر هستند.»

آقای شیخ‌الاسلام و آقای راه‌چمنی (از فعالان جریان اصلاحات) مبتلا به ویروس کرونا شدند، و فوت کردند. و لذا این ویروس دوست و دشمن نمی‌شناسد، و همه را می‌زند. بنابراین هدف این ویروس ملت ایران و نابودکردن ملت ایران است. آنها نیز با این هدف، ویروس کرونا را طراحی کرده و شیوع داده‌اند.

بنابراین وقتی مسجل بشود که این ویروس ساخته‌ی دشمن است، آن‌وقت این فتنه و مقابله‌ی با او یک شیرینی دیگری پیدا می‌کند. من یقین دارم که این ویروس ساخته‌ی دشمنان است، و ادله‌ای هم دارم که البته قابل ارائه نیست. اما این مطلب را تعبدی از بنده بپذیرید که این ویروس توسط دشمن ساخته شده است. در این صورت، از نظر من کسانی که در اثر ابتلا به کرونا درگذشتند، به مقام شهادت نائل شده‌اند.

درست است این افراد شهیدی نیستند که نباید کفن و دفن بشوند، اما در خود منطقه عملیاتی نیز این‌گونه بود که فردی که به عقب باز می‌گشت و شهید می‌شد، شهید بود اما نیاز به کفن و دفن داشت. اعتقاد بنده این است که حسین شیخ‌الاسلام اجر شهید دارد. چراکه توسط ویروسی که دشمن آن را ساخته، از دنیا رفته است.

متأسفانه در فضای مجازی و از نظر عملیات روانی پیرامون این قضیه کم کار کرده‌ایم: نسبت درگذشتگان قم در مدت مشابه سال جاری با سال گذشته، بسیار کمتر بوده است. یکی از دلایل این است که مردم بهداشت را شدیداً رعایت کرده‌اند. مرگ و میر بر اثر عدم رعایت بهداشت در سال جاری کاهش پیدا کرده است. دلیل دیگر اینکه تصادفات جاده‌ای کاهش بسیاری پیدا کرده است.

مرگ در اثر تصادف یا در اثر ابتلا به ویروس هر دو مرگ هستند. اما مرگ بر اثر ابتلا به ویروسی که توسط دشمن ساخته شده، آتش و گرمایی به جان خانواده‌های این افراد می‌اندازد. وقتی کسی شهید می‌شود، خانواده‌اش سربلند می‌شوند که عضوشان توسط دشمن به شهادت رسیده است. ما امروز سربلندیم زیرا به دلیل اینکه مسلمان هستیم و برای خدا و