پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

کرونا؛ ویروس پیش‌بینی شده در فیلم Contagion

برخی دیگر نیز به دلیل یهودی و صهیونیستی بودن هالیوود آمریکا، فیلم «شیوع» و ویروس کرونا را بخشی از برنامه از قبل طراحی شده صهیونیسم بین‌الملل می‌دانند که پشت آن‌ها شرکت‌های بزرگ دارویی و صهیونیستی هستند. از نظر این عده، سود بیشتر و گسترش حاکمیت بر ملت‌ها از راه ساخت و انتشار بیماری، از ابزارهای نوع استعمار مدرن محسوب می‌شود که جریان صهیونیسم مدت‌هاست از آن بهره می‌برد.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، ویروس کرونا امروزه به عامل هولناکی تبدیل شده است که نه تنها جامعه ایران بلکه تمام کشورهای جهان حتی کشورهای مدعی توسعه مثل آمریکا و انگلیس را در برگرفته است. اگرچه این ویروس نسبت به سایر بیماری‌های عفونی و ویروسی مثل آنفلانزای نوع B، آنفلانزای خوکی، طاعون، ابولا و... دارای خطر کمتری بوده و حتی آمار تلفات آن هم با این بیماری‌ها قابل مقایسه نیست، ولی به دلیل فضای مجازی و جو رسانه‌ای موجود، این بیماری بسیار بزرگ و خطرناک جلوه نموده است.

چیزی که اخیراً در فضای مجازی در کنار شایعات و اخبار ضد و نقیض درباره این بیماری دست به دست می‌شود، شباهت‌های موجود میان بیماری کرونا و بیماری (MEV-1) در فیلم «Contagion» است. فیلمی که در 2011م توسط «استیون سودربرگ» کارگردانی شد.

اگر کسی در معرض اخبار، شایعات و توصیه‌های پزشکی که در این مدت درباره ویروس کرونا پخش شده است، قرار بگیرد و بعد این فیلم را ببیند، بدون شک نه تنها بر ترس و وحشت او افزوده می‌شود بلکه احساس می‌کند ویروس کرونا همان ویروس (MEV-1) است که شیوع چند سال قبل توسط هالیوود پیش‌بینی شده بود.

اما آیا واقعاً داستان این فیلم همان جریان بیماری کرونای امروز است؟

 

شباهت‌های ویروس فیلم «شیوع» با ویروس کرونا:

 • هر دو ویروس مورد نظر یک منشاء دارند آن هم خفاش است.
 • بیماری از یک کشور یعنی چین به همه جهان منتقل می‌شود.
 • شیوه انتقال (تماس فیزیکی، آب و هوا، غذا و...) و تا حدودی علائم ظاهری (سرماخوردگی) هر دو بیماری شبیه هم هستند.
 • شباهت دیگر این دو ویروس سرعت بالای انتقال آن‌هاست که البته در فیلم بسیار اغراق‌آمیز به تصویر کشیده شده است.1

 

تفاو‌ت‌های میان این دو ویروس:

 • اولین نکته این است که ویروس کرونا به ریه حمله نموده و در آن تکثیر می‌شود. اما ویروس (MEV-1) علاوه بر ریه  به بافت‌های مغز نیز حمله و سلول‌های مرکزی آن را تخریب می‌کند.
 • در فیلم ابتلاء به ویروس باعث گیجی، تاری دید (به دلیل حمله به مغز)، تهوع و تشنج می‌شود. ولی ابتلاء به کرونا، تنگی نفس و از کار افتادن ریه‌ها را در پی دارد.
 • سن مبتلایان در فیلم محدودیت ندارد و تمام سنین را در بر می‌گیرد. ولی کرونا بیشتر افراد مسن و میان سال را تهدید می‌کند و افراد زیر 20 سال با احتمال کمتری برای ابتلاء و مرگ مواجه هستند.
 • دوره کمون و یا نهفته بیماری در فیلم، زیر پنج روز است در حالی که این حالت در کرونا بین 2تا 14 روز است.
 • میزان مرگ و میر توسط ویروس (MEV-1) در ظرف 130 روز، چیزی حدود 26 میلیون نفر است. اما طبق آمار در ویروس کرونا تنها 2 تا 3% مبتلایان فوت می‌کنند.2

همانطور که مشاهده می‌کنید تعداد تفاوت‌های میان این دو ویروس بیشتر از شباهت‌های آن است. جدای از آن اکثر بیماری‌های ویروسی خطرناک در شباهت‌های بیان شده اشتراک دارند. به طور مثال خفاش پرنده‌ای است که معمولاً ناقل سه بیماری ساس، هاری و ابولا است. بنابراین هیچ جای نگرانی وجود ندارد که آنچه در فیلم رخ داده در دنیای واقعی نیز محقق نخواهد شد و تنها ساخته و پرداخته ذهن نویسنده است.

با این حال برخی نسبت به این فیلم و ویروس کرونا که در حال حاضر تمام مردم جهان با آن درگیر هستند احتمالاتی می‌دهند. به طور مثال برخی به دلایلی چون:

ویروس کرونا از چین، بزرگترین رقیب اقتصادی آمریکا، آغاز شده است. دقیقاً هم در سال نو چینی که مردم آن در تعطیلات و در حال مسافرت به کشورهای مختلف هستند کشف می‌شود. از آن طرف هم رئیس خزانه‌داری آمریکا درباره کرونا می‌گوید: «کرونا می‌تواند برای آینده اقتصاد آمریکا یک فرصت باشد.» همه این موارد ذهن‌ها را به این سمت هدایت می‌کند که آمریکا در این امر تحت عنوان بیو تروریسم نقش داسته است.3

برخی دیگر نیز به دلیل یهودی و صهیونیستی بودن هالیوود آمریکا، فیلم «شیوع» و ویروس کرونا را بخشی از برنامه از قبل طراحی شده صهیونیسم بین‌الملل می‌دانند که پشت آن‌ها شرکت‌های بزرگ دارویی و صهیونیستی هستند. از نظر این عده، سود بیشتر و گسترش حاکمیت بر ملت‌ها از راه ساخت و انتشار بیماری، از ابزارهای نوع استعمار مدرن محسوب می‌شود که جریان صهیونیسم مدت‌هاست از آن بهره می‌برد.4

 

اما این احتمالات چقدر می تواند درست باشد...؟!

 

پی‌نوشت:

1  https://www.yjc.ir/fa/news/7235602

2- http://minervasan.com/معرفی فیلم شیوع و شباهت و تفاوت آن با کرونا ویروس

3- https://rahbordemoaser.ir/fa/news/37471

4- https://www.javanonline.ir/fa/news/988863

 

 • استفاده کردم تشکر . مفید بود

 • امام خامنه‌ ای:  این اقدام با توجه به قرائنی که احتمال «حمله‌ بیولوژیکی» بودن این رویداد را مطرح کرده می‌تواند جنبه‌ی رزمایش دفاع بیولوژیک نیز داشته و بر اقتدار و توان ملّی بیفزاید.

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.