پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

بازارهای جهانی تجارت شیطانی دارو

میدان اصلی تجربه‌های دارویی بر مردم بی‌اطلاع و بی‌خبر کشورهای جهان سوم و به‌خصوص زنان و کودکان است و شریک جرمشان پزشکان یا بیمارستان‌ها و مؤسساتی هستند که در ازای دریافت رشوه، چه به‌صورت نقدی و یا کالایی و یا مسافرت‌های تفریحی این داروها را تجویز می‌کنند و سپس نتیجه را به مرکز دارویی گزارش می‌دهند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، بازار مواد دارویی در نیمه دوم قرن بیستم میلادی در سطح جهانی توسعه یافت. شرکت‌های بزرگ دارویی تشکیل شدند. شرکت‌های تولید دارو به شعبه‌های کارخانه‌های تولید مواد شیمیایی‌اند. کارخانه‌های داروسازی هشت کشور جهان به عبارت: آلمان، آمریکا، فرانسه، ایتالیا، سوئیس، اسپانیا، انگلستان و ژاپن قریب هشتاد درصد مواد دارویی جهان را تولید و صادر می‌کنند.

کشورهای مهم تولید کننده دارو عبارت‌اند از: آمریکا با شانزده کارخانه و حجم معاملات ۴۵۵،۱۶ میلیون دلار، آلمان با چهار کارخانه و ۶۸۶،۶ میلیون دلار، سوئیس با سه کارخانه و ۸۹۷،۴ میلیون دلار و انگلستان با چهار کارخانه و ۴۳۲،۳ میلیون دلار، همچنین فرانسه با دو، ژاپن با یک، هلند با یک و ایتالیا با یک کارخانه در رده‌های بعدی هستند.

آمارها نشان می‌دهد که ۳۲ شرکت دارویی با حجم معامله بیش از ۳۵ میلیون دلار بازار جهانی دارو را در اختیار دارند. همه‌ساله چند صد تن مواد شیمیایی به نام داروی ضد درد، رفع سردرد، خستگی و هزاران نام دیگر تولید می‌شود و نقشی مهم در توسعه بازار جهانی دارو دارند.

درباره نقش تبلیغات گمراه‌کننده کارخانه‌های داروسازی در کشورهای دیگر، فراوان می‌توان سخن گفت. اکثر داروهایی که در جوامع سرمایه‌داری استعماری عرضه می‌شوند، نه فقط بر حیوانات، بلکه بر ملت‌ها و در پاره‌ای موارد بر مردم خود این کشورها نیز آزمایش می‌شوند.

اما میدان اصلی تجربه‌های دارویی بر مردم بی‌اطلاع و بی‌خبر کشورهای جهان سوم و به‌خصوص زنان و کودکان است و شریک جرمشان پزشکان یا بیمارستان‌ها و مؤسساتی هستند که در ازای دریافت رشوه، چه به‌صورت نقدی و یا کالایی و یا مسافرت‌های تفریحی این داروها را تجویز می‌کنند و سپس نتیجه را به مرکز دارویی گزارش می‌دهند.

این نوع آزمایش‌ها که به صورت پنهانی و بدون اطلاع بیماران انجام می‌گیرد، نه فقط در بسیاری موارد موجب بروز عوارض گوناگون در بیماران، که منجر به مرگ نیز می‌شود. موارد فراوانی را می‌توان ذکر کرد که داروهای قدیمی زمان گذشته، آثار سوئی ایجاد کرده است.

نمونه‌های فراوانی حکایت دارد که چگونه داروهایی که پس از مدتی مصرف در کشورهای سرمایه‌داری به علت ایجاد آثار جنبی خطرناک، ممنوع شده‌اند. همین داروها تا مدتی در کشورهای دیگر عرضه شده‌اند و یا اینکه داروی یک بیماری خاص در جهان به عنوان داروی دیگری برای بیماری و یا بیماری‌هایی که شیوع یافته‌اند، بازار فروش پیدا کرده‌اند.

برای مثال، می‌توان بازار فروش دارو در هند را ذکر کرد. طبق یک گزارش رسمی در سال ۱۹۸۴م. ۴۶ درصد داروهایی که از طرف شرکت‌های داروسازی در هند عرضه می‌شدند، از این قبیل بودند.

در اوایل سال‌های ۱۹۷۰م. در بازار دارویی هند، هزار نوع قرص ویتامین، هفتصد نوع شربت، چهارصد نوع داروی مسکن عرضه می‌شدند. در تولید شربت ضد سرماخوردگی و تقویت که محتوی مقدار فراوانی الکل بود، شرکت‌های بزرگ داروسازی مانند ساندوز، بایر، کلاکسو و غیره تخصیص یافته بودند. این تولیدات تقریباً دوسوم بازار دارویی را دربر می‌گرفت.

 

 

منبع: ایرج تبریزی، تجارت شیطانی ص163

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.