پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

کشورهای جهان سوم، هدف مافیای تجارت اسلحه

خرید اسلحه بیش از آنکه برای دفاع در برابر همسایگان متجاوز باشد، به منظور حفظ نظام در داخل هر کشور است. ارتش و نیروهای مسلح در مستعمرات، پایگاه اصلی قدرت و دولت حاکم به شمار می‌روند.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، تجارت اسلحه در ذات خود ماهیتی سری دارد و کار پژوهشگر را بسیار دشوار می‌سازد. به‌خصوص که بحث گسترده‌‌‌ای است و یکصد و پنجاه کشور جهان و صدها کمپانی و هزاران دلال را شامل می‌شود. بعضی دلالان اسلحه در بخش خصوصی دول استعماری، پس از خاتمه هر جنگ از طرفین درگیر، سلاح‌های به کار گرفته نشده و یا قدری معیوب را خریده و پس از تعمیر، در بازار آزاد جهان عرضه می‌کنند که این نوع فروش‌ها در آمارهای رسمی جایی ندارد.

تولیدکنندگان و صادرکنندگان اسلحه در جهان آزاد و واسطه‌هایی که از جنگ‌ها و آدم‌کشی‌ها سود می‌برند، به طور عمده مربوط به کشورهای آمریکا، روسیه، فرانسه، انگلیس، چین، آلمان، چکسلواکی، ایتالیا، هلند، سوئد و برزیل هستند. خریداران عمده نیز عبارت اند از: هند، عراق، سعودی، سوریه، مصر، ترکیه، افغانستان و کشورهای حاشیه خلیج فارس.

کشورهای مصر، عربستان، اردن، سوریه و امارات عربی متحده در سال‌های بین ۱۹۸۱ تا ۱۹۹۱م دویست و شصت میلیارد دلار اسلحه خریده‌اند.

خرید اسلحه بیش از آنکه برای دفاع در برابر همسایگان متجاوز باشد، به منظور حفظ نظام در داخل هر کشور است. ارتش و نیروهای مسلح در مستعمرات، پایگاه اصلی قدرت و دولت حاکم به شمار می‌روند.

در پاره‌ای موارد خرید اسلحه به منظور حفظ روابط حسنه با طبقه حاکم دول استعماری سرمایه‌داری انجام می‌گیرد. پس از فروپاشی و استقرار تفاهم میان نیمه‌های شرقی و غربی جهان سرمایه‌داری، بودجه نظامی کشورهای استعماری سرمایه‌داری و در نتیجه میزان خرید داخلی در این کشورها، تنزل یافت. این امر موجب شد که توجه و علاقه بخش خصوصی تولیدکننده اسلحه و همچنین بخش دولتی در این کشورها، بیش از گذشته متوجه صدور اسلحه به کشورهای جهان سوم شود تا ضمن تولید و تأمین سرمایه لازم برای ادامه اختراعات در زمینه اسلحه‌سازی از گران‌شدن بهای هر قطعه به علت محدود شدن فروش، جلوگیری شود.

در این میان کمپانی‌های اسلحه‌سازی آمریکایی «رومن» و «جنرال دینامیکز و ام، سی دانل، دوگلاس» طرح دو برابر کردن صادرات اسلحه را در سال‌های بعد مطرح ساختند.

در ادامه این سیاست بود که صادرات تسلیحات آمریکا به کشورهای جهان سوم در سال ۱۹۹۰ م. دو برابر و بالغ بر هجده و نیم میلیارد دلار شد و آمریکا در صادرات سلاح‌های سنگین در مقام نخست قرارگرفت.

چپاول کشورهای سلطه‌گر تنها به صدور اسلحه محدود نمی شود، کما اینکه روزنامه کیهان در پنجم اسفند ۱۳۷۰ نوشت: مأموران پلیس وزارت دفاع بریتانیا در روزهای اخیر به مرکز چندین شرکت در لندن و سایر شهرهای انگلستان حمله بردند تا مدارک و اسناد مربوط به جزئیات کلاهبرداری بیست میلیون لیره‌ای مربوط به سوء استفاده دلالان کشتی‌رانی انگلستان را با کمک مقامات فاسد دولتی این کشور، در جریان انتقال سربازان بریتانیایی به جبهه‌های جنگ خلیج فارس، کشف کنند.

 

منبع: ایرج تبریزی، تجارت شیطانی

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/I6xK

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.