پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

اسلام هراسی در بازی‌های رایانه‌ای

بازی‌سازهای ما به فکر فرهنگ نیستند، بلکه به فکر جیب خود هستند و اگر این وضع ادامه داشته باشد، ضربه بدی خواهیم خورد.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، مسئله بازی‌های رایانه‌ای یکی از مهمترین مسائلی است که برای نسل جدید مورد اهمیت است. نشست اسلام هراسی در بازی‌های رایانه‌ای یکی از مسائلی است که در سلسله نشست‌های موسسه موعود مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

اسماعیل شفیعی سروستانی گفت: اگر بخواهید کمی در مورد بازی‌های رایانه‌ای بدانید کافی است که چند دقیقه‌ای در مراکز فروش این بازی‌ها بروید و نگاه کنید که کوهی از بازی‌های خارجی و کمی هم ایرانی با موضوعات بسیار متنوع وجود دارد و با قیمت اندک که به راحتی قابل خرید و محدودیتی نیز ندارد این موضوع نه تنها کودکان بلکه جوانان و زنان و مردان بزرگسال را درگیر خود کرده است.

وی در ادامه گفت: امروز ما، مَثل اسپارتاکوس است که قیام کرد و به جای نظام حکومتی قیصرها همان نظام حکومتی را باز اجرایی کرد و الان نیز ما در عرصه فرهنگ جامانده بودیم تا دست به تولید زدیم و همان فرهنگ غربی را تنها ترجمه کردیم یا در عرصه سینما همان فیلم‌ها و محتواهای غربی را به صورت فارسی در آورده‌ایم.

حال در مسئله بازی‌سازی همینطور است که به سبک بازی‌های غربی و با همان خشونت بازی می‌سازیم و فکر می‌کنیم که چقدر کار بزرگی کردیم. مگر امام خمینی(ره) نبودند که می‌فرمودند؛ ما باید شیوه‌های استکباری را به اسلامی تغییر دهیم و الان پس از چهل سال هنوز این سخن امام را نتوانسته‌ایم عملی کنیم.

 

حمله صهیونیسم به کودکان در بازی‌های رایانه‌ای

بازی‌های رایانه‌ای آنقدر قدرت تاثیر بر ذهن دارند که باور نمی‌کنید، این بازی‌ها با ایجاد چالش ذهنی، ذهن، روح، جسم و کالبد شما را در اختیار می‌گیرند و محتوای خود را به صورت کامل، تحویل بازی کننده می‌دهند. حال اگر پای سخنرانی بنشینید، هر چقدر هم که جذاب باشد باز هم ذهن شما موضع می‌گیرد و سخت‌تر مطلب را درک و فهم می‌کند، این مسئله در سریال‌ها و سینما هم هست.

الان فکر نکنیم که چقدر خوب بازی خودمان را می‌سازیم، خیر بلکه این بازی‌ها همان بازی‌های غربی است و فقط فارسی‌سازی شده است، یعنی همان قضیه اسپارتاکوس است. الان بازی‌سازها بازی‌هایشان را به خورد کسانی می‌دهند که سنشان تنها چهارده سال است و اینها قدرت فکر کردن ندارند و به راحتی ذهن‌شان شستشو داده می‌شود و این بازی‌ها روی سبک زندگی تاثیر می‌گذارند و دیگر نمی‌شود به این جوان سبک زندگی حسین بن علی را القا کرد و فکر نکنیم که این سبک زندگی مسیحیت است، بلکه سبک زندگی یهودی است.

در ادامه مهندس علی صابونچی به بیان مطالبی پیرامون نقش بازی‌های رایانه‌ای برای نسل جوان و نوجوان اشاره کرد و افزود: زمانی که میرزا شیرازی میزان تاثیر فتوایش را درباره تحریم توتون و تنباکو دانست، گریست. از او پرسیدند که آقا چرا گریه می‌کنید؟ گفتند که تازه دشمن به قدرت اعلمیت شیعه پی برد و از این پس این را مورد حمله قرار می‌دهد.

حال می‌دانید که پس از انقلاب اسلامی، اسرائیل در تلاویو اجلاسی گرفت که در آن مدعی شد با این انقلاب ضد صهیونیست، چه کنند. نتیجه این کنفرانس شد، همین تحرکات اسلام‌ستیزی که می‌بینید و کودک ما از زمان خردسالی مورد حمله اینها است، توسط انیمیشن‌ها، بازی‌ها، فیلم و سینما و بعد از آن جو فرهنگی جامعه و مطبوعات که مداوم اینها را تحت تاثیر قرار می‌دهند.

وی اظهار داشت: در بازی آی جی آی ۲، وقتی وارد بازی می‌شوید، در کشور لیبی هستید و دائم صدای قرآن پخش می‌شود و دشمنان شما مسلمانان هستند. بر روی دیوارهای شهر پر است از خط قرآن و نوشته‌های الله و حتی از رادیوها اخبار ساعت دو ایران پخش می‌شود که این بسیار جالب است، در بازی دلتا فورس ۴ است که بسیار نکات جالبی دارد و هم‌زمان با حمله آمریکا به افغانستان ساخته شده که در آن نشانه‌هایی همچون بازی قبلی دیده می‌شود.

 

بازی‌سازان ایرانی به دنبال پول نه فرهنگ!

در بازی هیتمن دو، شما باید بروی در جایی به نام مسجد جامع اصفهان و شخصی را با شنیدن اذان ترور کنید که این فرد شباهت بسیاری به حضرت امام خمینی(ره) دارد. در دیگر بازی‌ها می‌توان به بازی کانتر و سام ماجراجو در پرسپولیس اشاره کرد که از مصر شروع و به حرم امام رضا ختم می‌شود.

مهندس صابونچی در ادامه افزود: در یک اتفاق، سال پنجاه و هشت اتفاقی در سفارت ایران در لندن افتاد که سفیر ایران در آنجا به گروگان گرفته شد، در بازی رجیمنت نیز به تصویر کشیده‌اند که در آن هم نشانه‌هایی از جمله و آرم وارونه جمهوری اسلامی و تروریست‌هایی که به سبک ایرانی لباس پوشیده‌اند.

جالب است که این بازی‌ها سبک کلی دارند و آن این است که مسلمانان مخصوصا شیعیان قصد نابودی جهان را دارند و آمریکا و کشورهای ناتو، جهان را نجات می‌دهند. اینکه این صنعت بازی چه مشکلات و خطراتی را برای ما به وجود آورده است و خانواده‌های ما بر روی میزان مصرف و نوع بازی‌های ریانه‌ای فرزندانشان نظارت نمی‌کنند، کمی قابل تعجب و تأمل است.

اکثر بازی‌هایی که ضد ایران و اسلام هستند، به راحتی مجوز داده می‌شوند و از فیلترها رد می‌گردند و این جالب است که بازی که هنوز در جهان منتشر نشده، دو ماه قبل انتشار در خیابان ولی عصر تهران در حال فروش با قیمت بسیار ارزان است و برای جوانان ایرانی موجود است و از این جالب‌تر اینکه ما بازی جایگزین ایرانی نداریم که جوان ما آن را جایگزین خارجی‌ها کند.

بازی‌سازهای ما به فکر فرهنگ نیستند، بلکه به فکر جیب خود هستند و اگر این وضع ادامه داشته باشد، ضربه بدی خواهیم خورد.

خیبر: آن چیزی که امروز ما با آن رو در رو هستیم، دیگر مسئله نقد فیلم یا بازی نیست، چرا که شرایط را به گونه‌ای پیش برده‌اند که مخاطب تنها برای تلذذ و بدون توجه به فکت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی اثر را می‌بیند. یکی از مهمترین مسائل پیش آمده فقر گفتگویی و عدم ایجاد یک ارتباط دوطرفه میان نسل جدید است که اساسا نتیجه فرهنگی این دست بازی‌ها و سریال‌هاست.

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.