پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

آفتی بر پیکره‌ مسیحیت

ارزش‌های نوین سرمایه‌داری توسط یهودیان به جوامع مسیحی راه یافت و سرانجام تمامی ارزش‌های دین مسیحیت را ریشه‌کن و منحرف ساخت. سومبارت در بررسی و نقد نظریه ماکس وبر، منکر نقش پیوریتان‌ها در پیدایش و تکوین سرمایه‌داری جدید نیست ولی آن را زائیده یهودیت می‌داند.

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، کتاب ۵۵۵ نوشته شمس‌الدین رحمانی از مصائبی می‌گوید که محصول حضور صهیونیسم و اسرائیل در غرب آسیا است. متن زیر بخش دوم از کتاب ۵۵۵ است.

ورنر سومبارت اقتصاددان و جامعه شناس برجسته آلمانی و استاد ارشد دانشگاه برلین، یکی از مهمترین اندیشمندان اروپایی است که به طور تخصصی به پدیده زرسالاران یهودی پرداخته است سومبارت از نظر تیراژ کتاب‌هایش و ترجمه آن به زبان‌های گوناگون در میان اندیشمندان اقتصادی آلمان مقام نخست را دارد سومبارت و ماکس وبر دوستان صمیمی بودند که با هم نشریه آرشیو را منتشر می‌کردند که از قطب‌های فکری آلمان آن روز بودند. در این زمان، میان این دو جدال قلمی مفصلی بر سر نقش یهودیان و پیوریتان‌ها در پیدایش تمدن جدید غرب آغاز شد.

سومبارت نخستین اقتصاددان اروپایی است که به پدیده «یهودیان مخفی» (خصوصاً مارانو) توجه کرد و به نوشته سومبارت در میان مهاجران پروتستان سده هفدهم، تعداد زیادی از این یهودیان مخفی را می‌توان یافت. سومبارت معتقد است که «روح سرمایه‌داری» به وسیله یهودیان به اروپاییان انتقال یافت و سرانجام اروپاییان خود از این روح، سرشار و عامل تحقق آن شدند.

ارزش‌های نوین سرمایه‌داری به وسیله یهودیان به جوامع مسیحی راه یافت و سرانجام تمامی ارزش‌های مسیحی را ریشه کن ساخت. سومبارت در بررسی و نقد نظریه ماکس وبر، منکر نقش پیوریتان‌ها در پیدایش و تکوین سرمایه‌داری جدید نیست ولی آن را زائیده یهودیت می‌داند. به تعبیر سومبارت «یهودیت، مادر سرمایه داری است و پیوریتانیسم روح کمال یافته آن» و در جای دیگر به جد می‌نویسد: «پیوریتانیسم همان یهودیت است.»

سومبارت در بررسی پیوند یهودیان و پیوریتان‌ها به جایگاه برجسته الیگارشی یهودی در انگلستان سده هفدهم اشاره می‌کند و تعلق رهبران «انقلاب پیوریتانی» به عهد عتیق. او می‌نویسد اندیشه‌های دینی الیور کرامول بر عهد عتیق مبتنی بود. او سخت در آرزوی ایجاد سازش میان عهدین بود و تشکیل اتحادیه‌ای از «مردم برگزیده خداوند» (یهودیان) و «انگلیس پیوریتان».

ناتانیل هولمز واعظ پیوریتان، هیچ کاری را شایسته‌تر از خدمت‌گزاری خاضعانه به «مردم برگزیده خداوند» نمی‌دانست. سومبارت می‌نویسد در زمان انقلاب پیوریتانی همه چیز در انگلستان یهودی شد و اگر در پارلمان نیز به زبان عبری سخن می‌گفتند دیگر تردید نمی‌ماند که اینجا همان فلسطین است.

اعضای فرقه لِولِرها خود را یهودی می‌خوانند و خواستار آن بودند که تورات به قانون جدید جامعه انگلیس بدل شود. کارگزاران کرامول به او پیشنهاد کردند که در شورای مشاورین خصوصیش، هفتاد عضو بگمارد به تعداد اعضای شورای «سنهدرین» (مجلس عالی مذهبی یهود). در سال ۱۶۵۳ ژنرال توماس هاریسون از فرقه آناباپتیست و حزبش از پارلمان انگلیس خواستار اجرای قوانین تورات شدند.

او از پارلمان درخواست کرد که به جای روز یکشنبه، روز شنبه به تعطیل عمومی بدل شود. شنبه عید یهودیان است و سرانجام بر روی پرچم پیوریتان‌ها این عبارت مندرج بود. «شیر یهودا»

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.