پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

اعزام پزشکان بدون مرز فرانسه، مأموریت ضدامنیتی فرانسه برای اسرائیل

به‌نظر می‌رسد هدف فرانسه از اعطای نشان شوالیه به شخصیت‌های فرهنگی، هنری، نظامی و... در کشورهای مخلف و نیز اعزام گروهی تحت عنوان پزشکان بدون مرز به ایران ایجاد چالش‌های امنیتی در کشورهای مختلف جهان است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، دکتر کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت روز گذشته در ارتباطی ویدئو کنفرانسی که به منظور پاسخگویی به سوالات خبرنگاران برگزار شد به ماجرای قصد سفر پزشکان بدون مرز فرانسه به ایران اشاره کرد.

وی با بیان اینکه پزشکان بدون مرز فرانسه نیز در نظر داشتند یک بیمارستان ۴۸ تخت‌خوابی سیار و صحرایی در یکی از مراکز درمانی ما ایجاد کنند، گفت: البته از قبل اطلاعی به وزارت بهداشت ایران نداده بودند و گویا مذاکرات با یک جای دیگر انجام شده بود و ما در مقابل یک عمل انجام شده قرار گرفتیم. ما از آنها بابت کمک‌شان و اینکه قصد داشتند در کنار مردم باشند تقدیر و تشکر می‌کنیم. در عین حال امروز بیش از ۱۰ هزار تخت بیمارستانی و ۱۰ هزار تخت پسابیمارستانی که عمده آنها مازاد است، داریم و قاعدتا ۴۸ تخت بیمارستانی برای شرایط ما راهگشا نیست.[1]

باتوجه به اینکه در میان اعضای گروه اعزامی از فرانسه هیچ متخصص عفونی یا مرتبط باکرونا  و حتی داروی خاص و تحریمی هم حضور نداشت،[2] بایستی این مسئله را از دریچه دیگری نگریست، و آن دریچه «نفوذ» دشمنان در جمهوری اسلامی ایران است.

 

فرانسه؛ مأمور ضد امنیتی آمریکا و اسرائیل

آمریکا و اسرائیل برای اعزام هیئت‌های مختلفشان به ایران اساساً نیازی ندارند، که تیم‌های آمریکایی و اسرائیلی را به ایران بفرستند، چون کشورهای دیگری مأموریت‌های ضد امنیتی آن‌ها را به خوبی علیه ایران انجام می‌دهند. یکی از این کشورها فرانسه است، که تیم‌های آنها نه با گذرنامه اسرائیلی، بلکه با گذرنامه فرانسوی از بدو پیروزی انقلاب اسلامی به ایران سفر کرده و پیچیده‌ترین طرح‌های ضد امنیتی را به سفارش اسرائیل در حوزه‌های فرهنگ، هنر و سینما و... در داخل کشورمان انجام داده‌اند.

تا جایی که حمایت همه‌جانبه از منافقین و گروه‌های برانداز، کوچک‌ترین اقدام ضد امنیتی فرانسه در مقایسه با طرح‌های دیگر این کشور علیه ایران است. فرانسه به این دلیل سفارش‌های اسرائیل را در ایران مو به مو انجام می‌دهد که باید به عنوان کارشناس فرانسه و کسی که چند سال در این کشور زندگی کرده و تحولات آن کشور را دنبال می‌کند، عرض کنم: فرانسه به عنوان دومین کشور در جهان است که قدرتمندترین شبکه صهیونیستی و یهودیان افراطی پس از آمریکا بر این کشور سیطره دارند.

بنابراین نباید تردید کرد که اعزام تیم پزشکی بدون مرز و کمک‌های دارویی و درمانی فرانسه پوششی برای اجرای سفارش و تهیه گزارشی در مورد کرونا و موضوعات مرتبط با آن، برای اسرائیل و آمریکا است. این در حالی است که مقام معظم رهبری هوشمندانه برای جلوگیری از چنین نفوذی در سخنرانی دو روز پیش تاکید کردند.

اما اصل مشکل و گرفتاری اینجاست، که برخی جریان‌ها در کشور ایمانی و اعتقادی به جنگ همه‌جانبه اسرائیل و آمریکا که به‌دنبال فروپاشی و تجزیه ایران هستند، ندارند. آنها درک واقعی و اعتقادی به نبرد آخرالزمانی که هم‌اکنون بین یهودیان افراطی و ایران جریان دارد، ندارند. آنها حتی نمی‌دانند که وقتی آمریکا در ید قدرت یهود و یکی از برگ‌های اسرائیل است، نیازی به استدلال برای اثبات اینکه فرانسه مأموریت دارد سفارش‌های اسرائیل را علیه ایران انجام دهد، ندارد.

مثال‌های متعددی وجود دارد که کشور با خلائی جدی برای مدیریت این نبرد آخرالزمانی در صحنه بین‌الملل با آمریکا و اسرائیل مواجه است، که ضرورت دارد برای جبران آن تدبیری اندیشید. نکته مهم این است که یهودیان افراطی و اسرائیل نقاط ضعف و آسیب‌پذیری هایی دارند، که می‌توان سرنوشت این نبرد آخرالزمانی را به نفع کشور تغییر داد و پیروز این جنگ همه‌جانبه بود.

 

سفارش‌های امنیتی اسرائیل در قالب نشان فرهنگی شوالیه

ایفای نقش فرانسوی‌ها برای رژیم صهیونیستی مسئله جدیدی نیست و در سال‌های گذشته و در عرصه‌های غیرپزشکی نیز صورت گرفته است. یکی از جوایزی که هر ساله از سوی فرانسه به شخصیت‌های نظامی، فرهنگی و... اعطا می‌شود، نشان شوالیه است.

مدال لیاقت شوالیه، در درجه دوم پس از مدال لژیون دونور فرانسه است. لژیون دونور فرانسه[3] نهادی است که تحت حمایت دولت فرانسه است و مسئول اعطای بزرگ‌ترین نشان افتخار فرانسه می‌باشد که در سال 1802 توسط ناپلئون بناپارت ایجاد شد.

این نهاد از همان آغاز افراد شایسته نظامی و غیرنظامی خادم ملت فرانسه را مورد تقدیر قرار می‌داد اما نشان شوالیه ملی لیاقت[4]، در 3 دسامبر سال  1963 توسط ژنرال دوگل نام‌گذاری شد، که دومین نشان ملی فرانسه است.

طی سالیان اخیر این جایزه به تعدادی از هنرمندان و اهالی هنر ایران که غالباً شخصیت‌های منتقد و کسانی که نگاه انتقادآمیز فرهنگی، هنری، ادبی و سینمایی نسبت به نظام دارند، نیز اعطا شده است. در خصوص چرایی این اقدام فرانسه باید گفت: هدف فرانسه از این اقدامات تعریف دقیقی در سیاست خارجی این کشور دارد؛ فرانسه تجربه طولانی تاثیرگذاری با اهداف استعمارگری در دیگر کشورها دارد که لااقل به بیش از یک قرن استعمار در کشورهای آفریقایی، آسیایی و آمریکای لاتین برمی‌گردد.

همچنین 60 درصد کل بودجه وزارت خارجه فرانسه در عرصه بین‌المللی منحصراً صرف فعالیت‌های فرهنگی در خارج از آن کشور می‌شود؛ فعالیت‌های فرهنگی فرانسه در خارج به گونه‌ای طراحی شده که همان اهداف سیاسی و امنیتی آن را در کشور مقصد مورد هدف قرار دهد.

اهداف فرهنگی فرانسه منطبق بر اهداف سیاسی و امنیتی آن است تا آنجا که یک کادر سیاسی سفارت فرانسه از یک کشور به عنوان رایزن فرهنگی به کشور دیگری اعزام می‌شود و یا بالعکس لذا اگرچه این فعالیت‌ها و برنامه‌های برون مرزی فرانسه یک ظاهر فرهنگی و هنری دارد، اما اهداف دقیق‌تر و اصلی‌تر آن اجرایی و عملیاتی کردن مجموعه‌ای از طرح‌های سیاسی و امنیتی در کشور هدف است.[5]

بنابراین به‌نظر می‌رسد هدف فرانسه از اعطای نشان شوالیه به شخصیت‌های فرهنگی، هنری، نظامی و... در کشورهای مخلف و نیز اعزام گروهی تحت عنوان پزشکان بدون مرز به ایران ایجاد چالش‌های امنیتی در کشورهای مختلف جهان است.

 

دکتر رضا منتظمی، دیپلمات سابق جمهوری اسلامی ایران در فرانسه و دبیر اجرایی کنفرانس افق‌نو

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/kzmst

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.