پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| تلافی خونین با سلاح پاک

در بین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۲ تعداد نظامیان اسرائیلی که توسط چریک‌های فلسطینی توسط  سازمان آزادی‌بخش فلسطین«ساف»  کشته شدند ۱۰۶ نفر بود، در مقابل بنا به گفته روزنامه‌نگار آمریکایی «جودیت کوبورن»، دیپلمات‌های مقیم بیروت و مقامات سازمان ملل تخمین زدند؛ ۳۵ هزار غیرنظامی لبنانی، سوری و اُردنی در حملات اسرائیلی کشته شدند.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، جنبش سازمان آزادی‌بخش فلسطین«ساف» بعد از اینکه از اُردن به دلیل دست درازی به حکومت وقت اخراج شد، به لبنان رفت. ساف بعد از رفتن به لبنان برای مقابله با ظلم رژیم اسرائیل به مردمش، حملات خود به شمال اسرائیل را شروع کرد.

در مقابل اسرائیل به لبنان، سوریه و اُردن به طور هم زمان حمله کرد. جالب این است افرادی که مورد حمله اسرائیل قرار می‌گرفتند غالباً افراد غیر نظامی و بی دفاع بودند. آمار رسمی تلفات نشان می‌دهد که میزان حملات اسرائیل، با حملات فلسطینی‌ها قابل مقایسه نیست.

در بین سال‌های ۱۹۶۷ تا ۱۹۸۲ تعداد نظامیان اسرائیلی که توسط چریک‌های فلسطینی کشته شدند ۱۰۶ نفر بود، در مقابل بنا به گفته روزنامه‌نگار آمریکایی «جودیت کوبورن judith coburn»، دیپلمات‌های مقیم بیروت و مقامات سازمان ملل تخمین زدند؛ ۳۵ هزار غیرنظامی لبنانی، سوری و اُردنی در حملات اسرائیلی کشته شدند.

درباره فلسطینی‌ها وضع اسفناک‌تر است چرا که باید گفت آمار دقیقی از کشته شدگان غیر نظامی آنها وجود ندارد، اما تعدادشان را دوبرابر لبنانی‌ها تخمین زدند. در مقابل این همه ظلم و بی‌عدالتی باید گفت، این است مفهوم «سلاح پاک» که اسرائیل از آن دم می‌زند.

 

منبع:
کتاب: Bad news from Israel
نویسنده: Greg philo & Mike berry

 

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.