پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| انزوای بهائیت در جهان اسلام

«مجمع الفقه الاسلامی» که فقهای 57 کشور اسلامی از تمام مذاهب، حتی وهابیت در آن حضور دارند طی مصوبه‌ای اعلام نمود که ادعای رسالت بهاءالله و نزول وحی بر وی و دیگر معتقدات بهائیان، مصداق «انکار ضروریات دین» است.

 

پرونده ویژه‌ی «جریان شناسی بهائیت و صهیونیسم»؛
شماره دهم:
 انزوای بهائیت در جهان اسلام

 

پایگاه صهیون‌‌پژوهی خیبر، شاهد دیگری که می‌توان در پیوند بهائیت و رژیم صهیونسیتی ارائه نمود، نوع موضع‌گیری کشورهای اسلامی نسبت به این فرقه ضاله است.

اتحادیه عرب در زمان نبرد با اسرائیل به «دفتر تحریم اعراب علیه اسرائیل» دستور می‌دهد تا تمامی شرکت‌ها و مؤسساتی که با اسرائیل همکاری دارند را به کشورهای اسلامی معرفی نماید. بعد از این دستور، خبرگزاری رویترز طی خبری اعلام نمود که بهائیت در این لیست قرار گرفته است.

همچنین در کنفرانسی که در 23 فورریه 1974م در قاهره برگزار شد، چنین حکمی به تصویب رسید: «دفتر تحریم اعراب علیه اسرائیل مقرر داشت که دولت‌های عربی باید از تحرکات بهائی‌ها و تشکیل محافل آن‌ها شدیداً جلوگیری کنند. زیرا برای اعضاء مسلم شده که صهیونیسم پشت آنان پنهان شده است.»

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| فواید بهائیت برای رژیم اشغال‌گر قدس

 

«مجمع الفقه الاسلامی» که فقهای 57 کشور اسلامی از تمام مذاهب، حتی وهابیت در آن حضور دارند طی مصوبه‌ای اعلام نمود که ادعای رسالت بهاءالله و نزول وحی بر وی و دیگر معتقدات بهائیان، مصداق «انکار ضروریات دین» است.

علاوه‌بر آن مجمع مورد نظر طی قطعنامه‌ای که به امضای فقهای شیعه و سنی عضو مجمع رسید، بهائیان را به اجماع مسلمانان کافر و خارج از دین اسلام شمرده و خواستار برخورد مقتضی با آنان از سوی دولت‌ها و ملت‌های اسلامی شد.

این موارد حاکی از آن است که بهائیت آن‌گونه که ادعا می‌نماید طرف‌دار صلح و انسان‌دوستی نبوده و نسبت به مسائل سیاسی بیگانه نیست. در غیر این صورت موضع‌گیری تند جامعه اسلامی نسبت به این فرقه چه معنایی می‌تواند داشته باشد.

 

منبع:

1 فصلنامه تاریخ معاصر ایران، بهائیت و اسرائیل: پیوند دیرین و فزاینده، شکیبا، پویا، بهار 1388، شماره 49، ص 640-513.

2- فصلنامه انتظار موعود، پیوند و همکاری متقابل بهائیت و صهیونیسم، تصوری، محمدرضا، بهار و تابستان 1385، شماره 18، ص 256-229.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/3r9WxO

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.