پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| صهیونیسم و  ظهور منجی

 در این میان پروتستان‌ها که عموماً در انگلیس و آمریکا ساکنند، تعلق خاطر عجیبی به بنی‌اسرائیل و یهودیان دارند. اگرچه تمامی فرق، اعتقاد به بازگشت دوم مسیح دارند و منتظرند؛ اما پروتستان‌ها به دلیل توجه به دو موضوع و اصرار بر آن دو بارزتر و شاخص تر هستند. یکی موضوع آخرالزمان و زمینه‌سازی برای ظهور مسیح و دومی تعلق خاطر افراطی به بنی اسرائیل.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، اگر چه در منابع اسلامی اطلاعات دقیقی درباره‌ یهود پیش از ظهور در دست نیست، ولی با توجه به ویژگی‌های بیان شده یهود در قرآن از جمله نژادپرستی و خودبرتربینی1، آنان پیامبری را که دلخواه آنها نباشد، نمی‌پذیرند.2 دشمنی شدید آن‌ها با مسلمانان سبب خواهد شد تا در عصر پیش از ظهور و در حین ظهور موضع منفی و واکنش سلبی از خودشان نشان دهند و پیش بینی‌های لازم را در جهت رویارویی با امام زمان (علیه السلام) داشته باشند.

از سویی یکی از پایه‌های اساسی و اصول مهم یهود، ایمان به آمدن ماشیح و دوره نجات (گئولا) است. آنان معتقدند که این آرمان موهوم با سیطره یهود بر سرزمین موعود همراه خواهد بود آنچنان که در کتاب مقدس آنان آمده است: «به اخلاف تو [ابراهیم] این سرزمین را از رود مصر تا شط بزرگ، شط فرات، عطا می‌کنیم».3 بر این اساس یهودیان با توهم تحقق به وعده الهی بر فلسطین مسلط شدند. این در حالی است که این وعده به فرض صحت، دلالتی بر تحقق آن در زمان ظهور منجی موعود ندارد. چرا که در قرآن به این موضوع اشاره شده است.

 حضرت موسی (علیه السلام) دستور برای تلاش و جهاد برای دخول در سرزمین مقدس را می‌دهد. ولی به دلیل نافرمانی بنی‌اسرائیل، آنان ۴۰ سال در بیابان سرگردان می‌شوند و سرانجام در زمان طالوت و داود، این وعده تحقق یافته و در زمان سلیمان به اوج خود می‌رسد.4

هم نوایی مسیحیان صهیونیست با یهود

بنابرین این وعده تورات محقق شده است. اما آنچه در اینجا جلب توجه می‌کند، هم نوایی مسیحیان صهیونیست با یهود است. از میان جریان‌های اصلی کلیسای مسیحی این از همه مشهورتر و جمعیت بیشتری را گرد خود آورده‌اند.

 در این میان پروتستان‌ها که عموماً در انگلیس و آمریکا ساکنند، تعلق خاطر عجیبی به بنی‌اسرائیل و یهودیان دارند. اگرچه تمامی فرق، اعتقاد به بازگشت دوم مسیح دارند و منتظرند؛ اما پروتستان‌ها به دلیل توجه به دو موضوع و اصرار بر آن دو بارزتر و شاخص تر هستند. یکی موضوع آخر الزمان و زمینه سازی برای ظهور مسیح و دومی تعلق خاطر افراطی به بنی اسرائیل.

حقیقت آن است که از قرن ۱۶م. در اثر نفوذ تدریجی یهودیان در بین مسیحیان، جریان نهضت اصلاح دینی یا پروتستانتیزم باعث بسته شدن نطفه جریان مسیحیان یهودی یا مسیحیان صهیونیستی شد.

این جریان همواره بر این فرض پافشاری می‌کند که حضرت مسیح برای بنی‌اسرائیل می‌آید. آن هم طی یک جنگ بزرگ اتمی خانمان سوز در فلسطین، در صحرایی به نام «هرمجدون» که تاکنون ده‌ها فیلم سینمایی قوی با موضوع «آرماگدون» یا «جنگ آخرالزمانی» ساخته شده است.

در این فرض مردم به دو دسته خیر و شر تقسیم شده و نیروهای خیر همگی طرفدار صهیونیست‌ها هستند. در مقابل نیروهای شر را مسلمانان، اعراب و مخالفان اسرائیل تشکیل می‌دهند. در این جنگ تمام نیروهای شر نابود شده و هزار سال حکومت به دست مسیحیان می‌افتد. نکته آنجا است که در اثنای همین جنگ، مسیح ظهور نموده و از مسیحیان حمایت می‌کند. به همین دلیل مسیحیان بنیادگرا و صهیونیست از نیمه‌های دوم قرن ۲۰ م به تدریج وارد عرصه سیاست شده و تاکنون کمک‌های مالی و حمایتی عجیبی به رژیم اشغالگر قدس داشته‌اند تا بتوانند آخرالزمان مورد نظر خود را رقم بزنند.

 

پی‌نوشت:

1 بقره: ۱۱۱ و ۱۱۳ و ۱۲۰ ، ۱۳۵

2- بقره: ۸۷

3- الکنیسة ، ۱۹۸0م؛ سفر التکوین الأصحاح الخامس عشر، ۲0 ص ۲۳.

4- مائده: 26-21

 

منبع: فصلنامه مشرق موعود، مواجهه امام زمان علیه السلام با قوم یهود در عصر ظهور، سعید بخشی، سید مسعود پورسید آقایی، تابستان 1396، سال یازدهم، شماره 42، ص86-39.

 

لینک کوتاه مطلب: http://khbn.ir/OzdK7

 

 

 

 

  • العبد(شهیدزنده)

    ایه 51سوره روم پس توای رسول مااین مردم مرده رانتوانی باسخن حق شنواکنی ودعوت خودرابه گوش این کران که مخصوصا"رومیگردانندبرسانی 52وتومردمی راکه کوردل کافرهستندنتوانی ازضلالت به راه هدایت آری تنهاتوآنان راکه به آیات ماایمان می آورندودرپی ان ایمان تسلیم امرماشوندتوانی سخن خدارابه گوش هوششان برسانی  کسیکه خبرظهورامام زمان دربهشت زهراتهران دادگفت خبرشهادت شهدایی مثل شهیدذوالفقاری وحججی وهادی وسلیمانی راداده است من باورکردم

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.