پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| مهدویت و صهیونیسم مسیحی

خداوند متعال در آیه «لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُم مَّوَدَّةً لِّلَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَى» مسلمانان را به همگرایی با مسیحیان فرامی‌­خواند و در جایی که عیسی یکی از یاران مهدی موعود است، انتظار و ظهور بهترین محور همگرایی است. در بی­‌توجهی مسلمانان به این استراتژی قرآنی، این یهودیان بودند که از ظرفیت مسیح در موضوع انتظار و ظهور به خوبی بهره بردند و نتیجه آن پدید آمدن مسیحیان اوانجلیست بود.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر؛ خداوند برای بنی­‌اسرائیل بشارت‌­های متعددی قرار داد؛ این بشارت‌­ها پیامبران الهی بودند که انسان­ها را در مسیر حق راهنمایی و از رنج ستم طاغوت رها می‌­کردند اما آنها در مواجهه با پیامبران الهی چنان رفتار کردند که قرآن از آنها به عنوان قومی پیامبرکش یاد می­‌کند.

عیسی و مهدی موعود

خداوند برای بنی‌­اسرائیل چند بشارت و موعود بیان کرد که مهم­ترین آنها پیامبر خاتم بود. خداوند دو بشارت دیگر هم برای جریان حق داشت که بر محور پیامبر خاتم شکل می­‌گرفت: عیسی و مهدی موعود.

انتظار یکی از مهم­ترین مولفه­‌های مسیحیت است که زمینه پیوند اسلام و مسیحیت را فراهم می­‌کند؛ شاید به همین دلیل باشد که خداوند در جایی که از دشمنی یهود با مومنین به عنوان شدیدترین دشمنی یاد می‌­کند، مسیحیان را به اسلام نزدیک­تر می­‌داند:

لَتَجِدَنَّ أَشَدَّ النَّاسِ عَدَاوَةً لِّلَّذِینَ آمَنُوا الْیَهُودَ وَالَّذِینَ أَشْرَکُوا وَلَتَجِدَنَّ أَقْرَبَهُم مَّوَدَّةً لِّلَّذِینَ آمَنُوا الَّذِینَ قَالُوا إِنَّا نَصَارَى (مائده: ۸۲)

خداوند در این آیه مسلمانان را به همگرایی با مسیحیان فرامی‌­خواند و در جایی که عیسی یکی از یاران مهدی موعود است، انتظار و ظهور بهترین محور همگرایی است.

استفاده سوء از ظرفیت مسیحیان

در بی­‌توجهی مسلمانان به این استراتژی قرآنی، این یهودیان بودند که از ظرفیت مسیح در موضوع انتظار و ظهور به خوبی بهره بردند؛ مسیحیان اوانجلیست نوعی مسیحیان صهیونیست هستند که معتقدند برای ظهور عیسی باید یهودیان بر بیت المقدس حاکم شوند. مسیحیان اوانجلیست از مهم­ترین گروه­هایی بودند که از دونالد ترامپ حمایت کردند و او بعد از ریاست جمهوری­‌اش با انتقال سفارت آمریکا به بیت‌­المقدس به آنها ادای دِین کرد.

در اینجاست که باید انگاره دخالت یهودیان صهیونیست در جنگ­‌های صلیبی بین اسلام و مسیحیت را بسیار جدی بگیریم. همگرایی اسلام و مسیحیت قطعا به ضرر جریان صهیونیسم است.

 

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.