پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

درس‌گفتار| الهام بخشی جبهه مقاومت از انقلاب اسلامی

انقلاب اسلامی ما اگر نام و شکل‌گرفته است و در دنیا مانند خورشید می‌درخشد به خاطر مطرح کردن موضوع فلسطین و موضع‌گیری حضرت امام خمینی (ره) راجع به قدس است. توجه به آموزه‌های دینی تا آنجا که حضرت امام به‌عنوان یک مرجع و عالم دینی و به‌عنوان یک اسلام‌شناس و یک عالم حد اعلای اسلامی که برگرفته از آیات و احادیث حرکت کرد، شما باید بروید آیات و احادیث را پیدا کنید و در کنار این قضیه‌ای که من می‌گویم بگذارید تا بدانید وقتی بنا باشد به اعتقاد اسلامی عمل کنیم، در چارچوب فرامین الهی عمل کنیم به کجا می‌رسیم.

 

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، اولین دوره صهیونیسم شناسی که تابستان سال ۱۳۹۷ در قم با حضور طلاب و فضلای علاقه‌مند و با تدریس برجسته‌ترین اساتید این حوزه برگزار گردید یکی از بهترین دوره‌ها در این زمینه است که ماحصل آن در مطلب ذیل تقدیم علاقه‌مندان می‌گردد. امیدواریم با مطالعه این مطلب مسائل روز مبتلابه جمهوری اسلامی و جهان تشیع و بلکه جهان اسلام با دشمن قدّار صهیونیسم بر همگان روشن گردد و با توجه ویژه به امر خطیر دشمن شناسی، نقشه‌های شوم دشمنان را از قبل تشخیص داده و نسبت بدان موضع‌گیری‌های جدی و کارآمد صورت گرفته و با اخذ تصمیمات درست و موضعگیری‌های صحیح و به‌هنگام از هرگونه نفوذ و ایجاد انحراف در مسیر حق جلوگیری گردد. متن حاضر مباحثی است که  «دکتر احمد دستمالچیان»  در دوره علمی آموزشی صهیونیسم شناسی در تابستان ۹۷ ایراد فرمودند:

 

شکل‌گیری و مرام‌نامه جنبش جهاد اسلامی

یک گروه دیگر هم خالص و ناب به نام جهاد اسلامی درست شد؛ که آن‌هم صد درصد با گرایش‌های انقلاب اسلامی و منویاتِ امام خمینی (ره) همراه هستند، خود دوستان جهاد اسلامی آمده‌اند و بیعت کردند و ما تا امروز هم ما به آن‌ها کمک مستشاری کرده‌ایم.

 

جریان‌های اصلی تحت تأثیر انقلاب اسلامی در درون فلسطین

دو جریان اصلی بعد از انقلاب اسلامی در داخل فلسطین اشغالی شکل گرفت، جریان حماس، با همه فراز و نشیب‌هایی که داشت ولی بسیار مؤثر و قدرتمند عمل کرد و دیگری جنبش جهاد اسلامی؛ که حالا بعداز این همه مدت جنبش جهاد اسلامی تشکیلات خود را شکل داده است و کارهای زیربنایی، عقیدتی و تشکیلاتی می‌کند و شاخه‌های دیگری هم از جنبش جهاد به وجود آمده است که به‌عنوان بازوهای جنبش جهاد درصحنه حضور دارند و این آینده بسیار خوبی را به نظرم نوید می‌دهد.

پس ما جنبش اول را صحبت کرده‌ایم، از زمان تشکیل جنبشِ اولِ مقاومت بعد از انقلاب تا مبارزاتی که بسیار گسترده‌تر در لبنان انجام داد. چون بخشی از این مبارزات را خود من به‌طور مستقیم درگیر آن بودم، فکر نکنید که کار آسانی است. رژیم صهیونیستی ازنظر اطلاعاتی و تشکیلاتی شناخته شده است و بزرگ‌ترین تشکیلات اطلاعاتی دنیا یعنی موساد را دارد؛ موساد تشکیلات دم‌دستی نیست و با کمک سیا تشکیل‌شده است و کمتر تشکیلات اطلاعاتی می‌توانند به‌پای آن برسد؛ یا شیمبلی که در داخل ارتش اسرائیل است. تشکیلات اطلاعاتی اسرائیل، اولین تشکیلات اطلاعاتی دنیا است. ارتش اسرائیل تادندان‌مسلح و ارتش چهارم دنیا است؛ با این وضعیت و با ارتشی که دارد، این بچه‌ها، آن‌ها و آمریکایی‌ها را به‌زانو درآوردند.

 

الهام بخشی جبهه مقاومت از انقلاب اسلام

این الهام از انقلاب اسلامی و الهام از منویاتِ امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری (حفظه‌الله) است؛ الهام از چیزی است که از قیام امام خمینی (ره) اخذ شده است و بچه‌های مقاومت در لبنان باجان و دل پذیرفتند، این همان چیزی است که ما به آن الهام بخشی می‌گوییم، الهام بخشی انقلاب اسلامی. تمام تلاش و زور استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا این است که بگوید جمهوری اسلامی الهام‌بخش نباشید، همه حرف‌ها و فشارهایی که به ما می‌آورند و این صراحت برای این است که الهام‌بخش جبهه مقاومت نباشید.

همین الآن هم می‌گویند که شما تروریست‌ها را حمایت نکنید و منظورشان از تروریست‌ها همین حزب‌الله و جهاد اسلامی و این‌ها تشکیلات و گروه‌های انقلابی و آزادی‌بخش هستند و به ما می‌گویند از این‌ها حمایت نکنید، یعنی برای آن‌ها الهام‌بخش نباشید. تشکیلات حشد‌الشعبی در عراق و انصارالله لبنان از انقلاب اسلامی ایران الهام گرفته است، پیام ایران را گرفته‌اند.

ما نرفتیم آنجا مزدور جمع کنیم، آن‌ها که در سوریه با این‌ها نبرد می‌کنند تعدادی مزدور هستند که از آفریقا و این‌طرف و آن‌طرف خریده‌اند و به آنجا آورده‌اند و این مزدور می‌گوید که این پولی که به من داده‌اند در برابر جان من خیلی ناچیز است، مزدور تسلیم می‌شود و نمی‌جنگد و به همین خاطر بود که الحبیده شکست خوردند.

 

تأثیرات پیام انقلاب اسلامی بر شکل‌گیری جبهه مقاومت در کشور‌های اسلامی

ولی الهام‌بخشی بچه‌های حشدالشعبی، بچه‌های فاطمیون و بچه‌های انصارالله همان الهام‌گرفتن از پیام ایران است. ما چطور اعتقاد به نماز و روزه و کارهایی که می‌کنیم داریم؟ آن‌ها هم اعتقادشان این است. الهام‌بخشی باعث شد که گروه‌های مقاومت تأثیرات آن را ببینند.

من یک مثالی می‌زنم که ببینید لبنان کجا بود؛ این را خود لبنانی‌ها به من می‌گفتند که لبنان قبل از انقلاب تمام آمال و آرزویشان این بود که مانند آنچه ملک حسین اهل‌بیت در اُردن بود؛ عکس او را در اتاق‌هایشان می‌زدند چون این هاشمی بود و اهل‌بیتی بود؛ تمام آمال و آرزویشان ملک حسین بود، چون پناهی نداشتند و حق هم دارند چون آمال شیعه در لبنان این بود.

امام موسی صدر و شهید چمران رفتند و مقداری جو را عوض کردند، نه آن‌طور که باید عوض می‌شد، امام خمینی (ره) درصحنه آمد و لبنان را دگرگون کرد. شیوه و سلوک شخصی نیرو‌های مقاومت تحت تأثیر نیروهای مخلص و انقلابی به عنوان مثال یک خاطره را عرض می‌کنم: من یک راننده داشتم که روزی سه بار زیارت عاشورا را با لعن و سلام صدتایی می‌خواند، گفتم این چه‌کاری است که انجام می‌دهید؟ گفت که این کار و دستور روزانه من است، این افراد ‌این‌چنین بودند. سنگرهای بچه‌های خودمان در لبنان می‌رفتیم، نماز شب در سنگرها بود. چه بچه‌های پاک و مخلصی. پس الهام‌بخشی این‌ها همان الهامی است که انقلاب اسلامی به این‌ها داده است.

 

شکل‌گیری دور دوم مقاومت اسلامی

دوره دوم مقاومت از سال ۲۰۰۶ شروع می‌شود؛ از سال ۲۰۰۶ به بعد انقلاب در مقاومت یک جهش بسیار بزرگی گرفت که دنیا را انگشت‌به‌دهان کرد؛ یعنی آمده‌اند مقاومت را محاصره و تضعیف و از بین ببرند و با مکر خدا چیز دیگری بگویند؛ آمده‌اند که مکر کنند، مکر خدا آمد کار دیگری کرد. این‌ها را عرض می‌کنم که بدانید چه انقلاب اسلامی داریم و چه یاری خدا داریم، (ان تنصرالله ینصرکم، یثبت اقدامکم) هدیه الهی درباره کسانی است که خدا را یاری می‌کنند. این‌ها کجاها شکل می‌گیرد، ما باید این‌ها را در آموزه‌های اعتقادی و قرآنی خودمان ببریم تا این فرمول‌ها پا بگیرد.

خیلی از آیات است که می‌توانیم به آن‌ها استناد کنیم و مصداق این آیات جنبش‌هایی است که آمده‌اند و در برابر دشمن خدا ایستاده‌اند و تحقق وعده الهی در عینیت و به چشم ما آمد و ما به آشکار این وعده‌های الهی را دیدیم (و من یتق الله یجعل له مخرجاً). هیچ‌وقت این دوستان جبهه مقاومت، در طول سالیان درازی که ما شاهد بودیم، هیچ‌وقت در بن‌بست نبودند. دائم خدا راه‌های خروج را در سخت‌ترین شرایط به آن‌ها نشان می‌داد و بن‌بستی برای آن‌ها وجود ندارد. رزق و روزی بی‌حساب ‌و کتاب را هم به این‌ها داده است، اصلاً راجع به آقای معراد که صحبت می‌کنم می‌فرماید که هر وقت در قضیه فلسطین رفت، برکت و روزی پیدا کرد، گسترش رزق و آبرو پیدا کرد.

انقلاب اسلامی ما اگر نام و شکل‌گرفته است و در دنیا مانند خورشید می‌درخشد به خاطر مطرح کردن موضوع فلسطین و موضع‌گیری حضرت امام خمینی (ره) راجع به قدس است. توجه به آموزه‌های دینی تا آنجا که حضرت امام به‌عنوان یک مرجع و عالم دینی و به‌عنوان یک اسلام‌شناس و یک عالم حد اعلای اسلامی که برگرفته از آیات و احادیث حرکت کرد، شما باید بروید آیات و احادیث را پیدا کنید و در کنار این قضیه‌ای که من می‌گویم بگذارید تا بدانید وقتی بنا باشد به اعتقاد اسلامی عمل کنیم، در چارچوب فرامین الهی عمل کنیم به کجا می‌رسیم.

 

رژیم صهیونیستی و فلسفه وجودی آن در منطقه

می‌دانید که اکثر رسانه‌های بزرگ دنیا برای صهیونیست‌ها است، به همین دلیل این‌ها جریان‌سازی و اخبارسازی می‌کنند و آن‌طور که می‌خواهند پیش می‌برند و می‌دانید که افکارسازی در هدایت آن چیزی که شما می‌خواهید بسیار مهم است. ما باید دنبال رسانه‌ها برویم و فضاهایی که این خلأ‌ها وجود دارند را پرکنیم، این‌ها با تکیه بر افکار جعلی رژیم صهیونیستی است و در سرزمین‌های فلسطین اشغالی تشکیل شده است.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/Gj48i

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.