پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| اولین حضور زرسالاران یهودی در آمریکا

از سال ۱۶۵۵ میلادی به عنوان تاریخ اولین حضور یهودیان در آمریکا یاد می‌شود. در آن سال یک کشتی حامل مهاجران یهودی از برزیل که آن ایام تحت سلطه‌ی پرتغال قرار گرفته بود، اطراف بندری در رودخانه‌ی هادسن کناره گرفت و مسافران آن پی‌کسب اجازه برای پیاده شدن وارد مستعمره‌ای شدند که شرکت هلند در آنجا تأسیس کرده بود، اما آنها فقط متقاضیان فروتنی نبودند که به دنبال جلب ترحم باشند.

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، از سال ۱۶۵۵ میلادی به عنوان تاریخ اولین حضور یهودیان در آمریکا یاد می‌شود. در آن سال یک کشتی حامل مهاجران یهودی از برزیل که آن ایام تحت سلطه‌ی پرتغال قرار گرفته بود، اطراف بندری در رودخانه‌ی هادسن کناره گرفت و مسافران آن پی‌کسب اجازه برای پیاده شدن وارد مستعمره‌ای شدند که شرکت هلند در آنجا تأسیس کرده بود، اما آنها فقط متقاضیان فروتنی نبودند که به دنبال جلب ترحم باشند. آنها به عنوان اعضای نژادی به آنجا پا نهاده بودند که در پایه‌ریزی جهان جدید نقش معتبر و مهمی داشتند و لاجرم فرمانداران مستعمره ناگزیر بودند که درخواست‌های آنها را اجابت کنند. وقتی کشتی وارد شد، فردی بنام «استوی وسانت» بر آن ناحیه حکم می‌راند که علاقه‌ای به یهودیان نداشت و اگر بنا بود که او تصمیم‌گیرنده‌ی نهایی باشد، درها را به روی تازه‌ واردان می‌بست اما نامه‌ای مورخ ۲۶ مارس سال ۱۶۶۵ از دفتر مرکزی شرکت در آمستردام به دست او رسیده بود که در آن دستور داده شده به یهودیان اجازه‌ی اقامت و تجارت در مستعمرات تحت کنترل داده شود چرا که آنها دارای سرمایه‌های عظیمی بودند و در این شرکت سرمایه‌گذاری‌های زیادی داشتند.

 

 

منبع: کتاب Jews And Modern Capitalism ـ یهودیان و حیات اقتصادی مدرن

نویسنده: ورنرسومبارت

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/bXU1U

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.