پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی شخصیت| پروفسور رابرت دانکلی

هنگامی که ادعای دانشجویان به مطبوعات رسید، پروفسور دانکلی نسخه خودش از امتحان را نشان داد و گفت سوال این بود که: «استدلالی را مطرح کنید که نشان دهد اقدامات نظامی آمریکا در حمله به عراق جنایتکارانه است.»

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، مدتی قبل کتابی تحت عنوان «صد و یک پروفسور خطرناک» در آمریکا منتشر شد. موضوع این کتاب معرفی صد و یک پروفسور دانشگاهی است که جرم شان سخن گفتن درمورد هولوکاست و یهود در کلاسها و کتابهایشان است. در کنار انتشار این کتاب به اساتید دانشگاه‌های دیگر هشدار داده شده که چون این افراد از خط قرمزها عبور کرده‌اند نباید از آثار آنها استفاده کنید. در مجموع وقتی آزادی نامحدود شود خودش مشکلاتی به وجود می آورد که نهایتاً محدودش خواهد کرد. متن ذیل معرفی «پروفسور نیکلاس د ژنووا» یکی از صد و یک پروفسوری است که نویسنده کتاب به آن پرداخته است.

 

پروفسور رابرت دانکلی

 -دانشگاه کلرادو شمالی

استادیار جرم شناسی، دانشگاه کلرادو شمالی

امتحانات نهایی را ارائه می‌دهد که دانشجویان نیاز دارند «برای ازدواج همجنسگرایانه پرونده تشکیل دهند» و توضیح دهند که چرا آزادسازی عراق توسط ایالات متحده «جنایت کارانه» است.

پروفسور رابرت دانکی استادیار جرم شناسی در دانشگاه کلرادو شمالی است.

پروفسور دانکلی جامعه شناسی ۳۴۶  را تدریس می‌کند که در فهرست دوره‌ای UNC (دانشگاه کلرادو شکالی) برای سال‌های ۲۰۰۲-۲۰۰۳ به این شکل توصیف شده است: جرم شناسی-۳۴۶ به طور کلی بر رفتار جنایی، از جمله نظریات مربوط به علیت، انواع جرم و جنایت، میزان جرم و جنایت، اجرای قانون، عدالت کیفری، مجازات و درمان نظارت می‌کند.

 

جنایت جنگی

در تاریخ ۵ ماه می ۲۰۰۳، تقریبا سه هفته پس از آنکه نیروهای آمریکایی به بغداد رفتند، پروفسور دانکلی به دانشجویان جامعه شناسی ۳۴۶ خود یک امتحان داد که باید در خانه حل می‌کردند و در سوال آخری آن از دانشجویان خواسته شده بود که متنی را بنویسند و در آن توضیح دهند که چرا جنگ کشورشان در عراق «جنایت کارانه» است.

یکی از دانشجویان در پاسخ سوال نوشت که صدام حسین یک جنایتکار جنگی بود. به گفته او، پروفسور دانکلی به او نمره F (در سیستم نمره گذاری ما معادل نمره زیر ۱۰ است) داد. او بعد از درخواست فرآیند تجدید نظر که توسط دانشگاه ارائه شده است، توانست نمره نهایی خود را در این درس به B (معادل نمره ۱۶-۱۴) برساند.

در طول این تقاضای رسمی، پروفسور دانکلی بیان کرد که تمام نسخه‌های امتحان و سوالات امتحان را از بین برده است، که این خود نقض قوانین دانشگاه بود. بعد از اصرار دانشگاه برای رسیدگی به این درخواست تجدید نظر، پروفسور دانکلی سوالات امتحان را از روی آنچه که به یادداشت دوباره نوشت.

دانشجویان علنا ادعا کرده‌اند که آزمون امتحان اصلی از دانشجویان خواسته بود که ثابت کنند «جورج بوش یک جنایت جنگی است.» هنگامی که ادعای دانشجویان به مطبوعات رسید، پروفسور دانکلی نسخه خودش از امتحان را نشان داد و گفت سوال این بود که:

«استدلالی را مطرح کنید که نشان دهد اقدامات نظامی آمریکا در حمله به عراق جنایتکارانه است.»

البته از نظر قانونی، این حرف هم به همان ادعا منجر می‌شود، زیرا رئیس جمهور فرمانده کل قوا است.

دانشجویان ادعا کردند زمانی که پروفسور دانکلی کپی خود را به کمیته تجدید نظر ارائه داد، سوالات امتحان را تغییر داده است. در هر صورت، مطالعه هر چهار سوال ـ که توسط پروفسور دانکلی ارائه شده و توسط مقامات دانشگاه تایید شده است ـ نشان می‌دهد که تا چه حد فرهنگ دانشگاه در پذیرش اندیشه‌های ایدئولوژیک به عنوان یک عرف پیش رفته است.

 

سوالات ارائه شده توسط دانکلی از دانشجویان
۱) دانش خود را از دو نظریه‌ی چپگرایانه (نظریه کنترل قدرت و مارکسیسم یکپارچه سازمانی) نشان دهند.
۲) دانش خود را در مورد تئوری قانون فمینیست و توجیه آن بیان کنند؛
۳) برای ازدواج همجنسگرایان پرونده تشکیل دهند؛
۴) استدلالی مبنی بر اینکه عملیات نظامی ایالات متحده در حمله به عراق جنایتکارانه است بیان کنند.

آیا همانطور که دانشجویان ادعا می‌کنند، پروفسور دانکلی سوال چهارم (که در واقع سوال نبود و داشت یک مفهوم را القا می‌کرد) را تغییر داد؟

دانکلی این سوالات را در تاریخ ۵ می ۲۰۰۳ یعنی سه هفته بعد از تصرف بغداد در ۱۳ آوریل ۲۰۰۳ به دانشجویان داد. این آزمون ادعا می‌کند که پرزیدنت بوش، با اشاره به سلاح‌های تخریب جمعی گم شده، گفته است: ممکن است ما هرگز چنین سلاح‌هایی را پیدا نکنیم. و چیزی که واقعا رئیس جمهور بوش در ۳۱ ماه می سال ۲۰۰۳  یعنی سه هفته پس از این امتحان به خبرنگاران گفت این است: “به یاد داشته باشید زمانی که کالین پاول در مقابل جهان ایستاد و گفت: عراق آزمایشگاه‌های متحرکی برای ساختن سلاح‌های بیولوژیک دارد. آنها غیرقانونی هستند.

آنها علیه قطعنامه‌های سازمان ملل متحد هستند و ما تاکنون دوتا از آنها را کشف کردیم (بعدا گفته شد که در این آزمایشگاه‌ها هیچ نوع سلاحی از این دست وجود ندارد و به احتمال زیاد برای بالن‌های هواشناسی استفاده می‌شدند). و هرچه زمان بیشتری سپری می‌شود ما سلاح‌های بیشتری پیدا می‌کنیم، اما برای کسانی که می‌گویند ما سلاح‌های ممنوعه و یا تجهیزات تولید سلاح‌های ممنوعه را پیدا نکرده‌ایم باید بگویم که در اشتباه‌اند، ما آنها را پیدا کردیم.

 

سوالات پروفسور دانکلی

سوالات زیر تشریحی هستند. در حد امکان بصورت کامل پاسخ دهید. دقیق و مختصر پاسخ دهید، اما برای پاسختان، دلایل محکم و منطقی بیاورید. حتما به تمام سوالات مورد نظر پاسخ دهید. همه دانش آموزان باید به سوالات ۱ و ۲ پاسخ دهند. یک سوال از سوال های ۳ و ۴ برای پاسخ دادن انتخاب کنید. برای هر سوال حداقل سه صفحه پاسخ بصورت تایپ شده، فاصله دوبرابر( یعنی فاصله بین دو خط به اندازه ارتفاع حروف در یک خط باشد که بیشتر از حالت معمولی می شود) و متصل شده به سوال امتحانی بنویسید.

  1. تضادها و تشابهات نظریه کنترل قدرت و نظریه مارکسیسم یکپارچه سازمانی را بیان کنید. این دو چگونه خانواده را از لحاظ طبقه اجتماعی تجزیه و تحلیل می‌کنند؟ این بحث در کلاس چگونه به جنایت مرتبط می‌شود؟ در تجزیه و تحلیل این نظریه‌ها، کدام یک از اعضای خانواده اساسا انکار می‌شوند؟ نقاط ضعف و قدر هر کدام از این دو تئوری را بیان کنید؟ شما از کدام نظریه حمایت می‌کنید؟
  2. جنبش فمینیستی دهه ۱۹۸۰، روش جدیدی را برای بررسی قانون و تأثیر آن بر زنان ارائه داد. ایده برابری مسئله‌ای است که هنوز حل نشده است. توضیح دهید که دکترین برابری چیست؟ زنان چگونه باید تفاوت‌های جنسی را تعریف کنند و به آن پاسخ دهند؟ آیا ادعای رفتار مخصوص زنان، می‌تواند مشکل ساز باشد؟ چرا؟ چگونه می‌توان اثر آن را خنثی کرد؟ منظور فمینیست‌ها از “انجام قانون” چیست؟
  3. امروزه دید منفی جامعه نسبت به روابط همجنسگرایانه و سبک زندگی همجنسگرایانه در حال کم شدن است. تلاش‌هایی برای قانونی شدن ازدواج‌های همجنس‌گرایانه در حال انجام شدن است که بنظر می‌رسد از برخی جهات درست است. یک استدلال در حمایت از ازدواج های همجنس‌گرایانه و خانواده‌های همجنس‌گرا ارائه دهید و توضیح دهید که چگونه این نوع جدید از خانواده می‌تواند به پیشگیری از جرم کمک کند (از یکی از نظریه های بالا در سوال شماره ۱ و از روش تجزیه و تحلیل مک کی در مورد محیط زیست اجتماعی در استدلال خود استفاده کنید).
  4. کمپین دولت آمریکا برای حمله به عراق تا حدی بخاطر این پیش فرض بود که دولت عراق سلاح‌های تخریب جمعی داشته است. تا قبل از این حمله وجود چنین سلاح‌هایی برای پلیس اقدامات جنگی آمریکا اثبات نشده بود و حتی پس از تصرف بغداد نیز رئیس جمهور بوش گفت: شاید ما هرگز چنین سلاح‌هایی را پیدا نکنیم. تحقیقات کوهن، انحرافات این جریان را بررسی می‌کند که چگونه رسانه‌ها و شرکت‌های اجتماعی مختلف و کارمندان حکومتی می‌توانند برای ایجاد وحشت هم پیمان شده و توطئه چینی کنند. کوهن این روند را چگونه بیان می‌کند؟ با جزئیات کامل توضیح دهید. معنای اجتماعی انحراف از کجا می‌آید؟ استدلال کنید که حمله به عراق، با توجه به وضعیت قابل مذاکره، یک انحراف است. این استدلال را مطرح کنید که اقدام نظامی آمریکا در حمله به عراق جنایتکارانه است؟

 

تحقیق: دیوید هورویتز

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/ek7f8jg

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.