پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| اهداف سلطه رسانه‌ای صهیونیست‌ها بر جامعه آمریکا

این واقعیت که یهودیان صهیونیست، محصولات و خروجی رسانه‌های آمریکایی را کنترل می‌کنند جای تردید ندارد، چرا که شهروندان آمریکا تنها یک تفسیر از اتفاقات خاورمیانه را می‌شنوند آن هم جنبه‌ی طرفداری از اسرائیل و یهودیان است.

 

پرونده ویژه‌ی «نفوذ صهیونیسم در سیستم حکومتی آمریکا»؛
شماره سیزدهم: اهداف سلطه
رسانه‌ای صهیونیست‌ها بر جامعه آمریکا

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در شماره‌های پیشین، پیرامون نفوذ لابی صهیونیست در کاخ سفید و کنگره آمریکا توضیحاتی ارائه شد. اما، علاوه‌بر تأثیر و نفوذ مستقیم لابی صهیونیست در سیاست‌های آمریکا، این نهاد می‌کوشد بینش عمومی در مورد اسرائیل و خاورمیانه را شکل دهد.

لابی به دنبال بحث و مناظره آزاد پیرامون اسرائیل نیست، چراکه چنین مباحثی ممکن است سبب شود آمریکایی‌ها سطح کنونی حمایت این کشور از اسرائیل را زیر سوال ببرند. از این رو سازمان‌های حامی رژیم صهیونیستی تلاش فزاینده‌ای برای نفوذ در رسانه‌ها، اندیشکده‌ها و دانشگاه‌ها انجام می‌دهند؛ چرا که این نهادها نقش حیاتی در شکل‌گیری افکار عمومی ایفا می‌کنند.

اهداف صهیونیست‌ها و سلطه رسانه‌ای بر جامعه آمریکا توسط آنان را می‌توان در قالب دو عنوان کلی: اهداف «داخلی» و «خارجی» دسته‌بندی کرد.

 

اهداف داخلی

در زمینه اهداف داخلی سلطه رسانه‌ای یهودیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

جریان صهیونیزاسیون مسیحیت

در حال حاضر صهیونیست‌ها در کشورهایی مانند آمریکا و انگلیس با بهره‌گیری از وسایل ارتباط جمعی، به راه‌اندازی پروژه صهیونیزاسیون مسیحیت اقدام کرده‌اند و تا حدی موفق هم شده‌اند. بنابراین شاید بتوان گفت که دین رسمی و مذهب حکومتی ایالات متحده آمریکا صهیونیسم مسیحی است و اشتباه است که حکومت آمریکا را حکومتی لائیک نامید.

 

کنترل افکار عمومی آمریکا

یکی دیگر از اهداف صهیونیست‌ها از کنترل رسانه‌ها و مطبوعات، کنترل افکار عمومی و به خصوص ذهن و اندیشه کودکان، نوجوانان و جوانان آمریکاست. در آمریکا سازمان‌های یهودی با توجه به نقش مهمی که برای افکار عمومی قائلند توجه ویژه‌ای به خصوص نسبت به آنچه در رسانه‌ها و مطبوعات درباره اسرائیل گفته و شنیده می‌شود، نشان می‌دهند. آن‌ها در جهت آمال جهانی خود و همچنین حمایت از اسرائیل، افکار عمومی مردم آمریکا را از طریق رسانه و مطبوعات دستکاری کرده و به افکار و به منافع خود در پیش آن‌ها مشروعیت می‌بخشند. صهیونیست‌ها در ایالات متحده به دو صورت در رسانه‌های ارتباط جمعی اعمال نفوذ می‌کنند:

گاهی خود با تأسیس و راه‌اندازی یک روزنامه، مجله، شبکه تلویزیونی و... سعی می‌کنند مطالب، سخنان و دیدگاه‌های خود را به مخاطب القا کنند. گاهی نیز با حمایت از یک سردبیر و یا یک مدیر مسئول و یا تحت فشار قرار دادن مسئولین یک نشریه به القا دیدگاه‌های مورد نظر خود می‌پردازند.

هر دو گونه فوق در ایالات متحده آمریکا مصداق دارد و به خصوص در مورد خط مشی دوم لابی صهیونیست فعالیت‌های گسترده‌ای دارد و با ایجاد خطوط قرمز به ویژه در امور مرتبط با رژیم صهیونیستی و اصولاً یهودیت، رسانه‌ها را متوجه این نکته می‌کند که در انتشار و انعکاس مطالب متنوع پیرامون اسرائیل و یا یهودیت آزاد نیستند.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| نفوذ لابی صهیونیست در کنگره آمریکا

 

«لورنس ماشر»[1] خبرنگار «روزنامه نشنال ژورنال»[2] در مورد تلاش‌های بی‌وقفه لابی صهیونیست و رصد مداوم مطبوعات از سوی آن‌ها می‌گوید: «همانند ارتش به نظر می‌رسند که هر زمان مناسب ببینند اعضای کنگره و نویسندگان مطبوعات و... را زیر رگبار صدها و بلکه هزاران نامه می‌گیرند و نویسندگان مطبوعات این آمادگی را در خود نمی‌بینند که وظایف و فعالیت‌های معمولی خویش را انجام دهند. زیرا در صورتی که چیزی بر خلاف میل آنان را بنویسند یا روشن کنند خیلی از نامه‌ها، تلگراف‌ها و مکالمه‌های تلفنی آن‌ها را در بر می‌گیرد.»

 

اهداف خارجی

در زمینه اهداف خارجی سلطه رسانه‌ای یهودیان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

رهبری و سلطه جهانی

یهودیان اگر چه زمانی منفور ملت اروپا بودند و اروپاییان از آن‌ها با عنوان موش کثیف یاد می‌کردند اما امروزه در اثر تلاش و کوشش بین‌المللی در ابعاد مختلف زندگی بشری، چهره منفور خود را به چهره مثبت تبدیل کرده‌اند تا جایی که حتی ادعای رهبری و سلطه جهانی می‌کنند.

در راستای رسیدن به این هدف جهانی، آن‌ها رسانه‌های جهانی، غربی و به ویژه آمریکایی را مد نظر قرار داده و به این نتیجه رسیده‌اند که جز از راه سلطه بر رسانه‌ها و به ویژه مطبوعات نمی‌توانند چهره منفور خود را در افکار عمومی جهانیان از بین ببرند.

 

مبارزه با اسلام

نفوذ لابی صهیونیست در رسانه‌های آمریکا به گونه‌ای است که سانسور شدید مطبوعاتی و رسانه‌ای آن‌ها هرآنچه را علیه مسلمانان باشد مجاز می‌شمارد و آنچه که علیه صهیونیست‌ها باشد را ممنوع. از آنجا که یکی از اهداف صهیونیست‌ها، محو ارزش‌ها و نابودکردن تمدن اسلامی است، هر روز علیه مسلمانان و اعراب در رسانه‌ها موضع‌گیری کرده و آن‌ها را متهم به تروریسم می‌کنند.

 

حمایت از اسرائیل و تضمین امنیت آن رژیم

این واقعیت که یهودیان صهیونیست، محصولات و خروجی رسانه‌های آمریکایی را کنترل می‌کنند جای تردید ندارد، چرا که شهروندان آمریکا تنها یک تفسیر از اتفاقات خاورمیانه را می‌شنوند آن هم جنبه‌ی طرفداری از اسرائیل و یهودیان است. یهودیان صهیونیست در آمریکا از طریق وسایل ارتباط جمعی در بسیاری از نهادهای حکومتی این کشور نفوذ کرده و مانع از اتخاذ سیاستهای ضد اسرائیلی در سیاست خارجی خاورمیانه‌ای آمریکا می‌شوند.

پوشش رسانه‌ای آمریکا معمولاً در طرفداری از اسرائیل تعصب ویژه‌ای به خرج می‌دهد. یکی از دروغ‌های رایج در رسانه‌های آمریکایی تحت کنترل آیپک و صهیونیست‌ها این است که: اسرائیل یک نظام دموکراتیک و تنها دموکراسی منطقه است.

در نتیجه سیطره یهودیان بر رسانه‌ها یک پوشش رسانه‌ای از درگیری اسرائیل فلسطین به وجود آمده است که در آن صفحه تلویزیون، روزنامه‌ها و مجلات به شکلی بسیار افراطی در همدردی با اسرائیل فراهم شده‌اند. آن‌ها نهایت سعی خود را می‌کنند تا مظلومیت فلسطینیان و وحشی‌گری اسرائیل را بپوشانند. به این ترتیب صهیونیست‌ها با سیطره بر رسانه‌ها مأموریت خود را به خوبی انجام می‌دهند.

 

منبع:

1-فرمانروایان پنهان، حسین جعفری موحد، صص 188 تا 195.

2- ره‌آورد سیاسی، مدل عملکرد لابی آیپک برای تأثیرگذاری بر سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا، صادق باغستانی آرانی، پاییز و زمستان 1396، شماره 50، صص 153 تا 169.

3-نقش و جایگاه صهیونیسم در رسانه‌های جمعی آمریکا، احمد دوست محمدی، ص ۸۳.

4- فریب‌های عمدی؛ حقایقی درباره آمریکا و اسرائیل، پل فیندلی، ص ۳۴۳.

5-قدرت یهودیان در آمریکا، محمد جلال عنایه، صص ۸۵ و ۸۶.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/Zwr


[1]. Laurence Masher

[2]. The Middle East Journal

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.