پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| تسلط صهیونیست‌ها بر تلویزیون، رادیو و موسیقی آمریکا

تولیدات تلویزیونی شبکه‌های مذکور اغلب در راستای منافع صهیونیست‌ها صورت می‌گیرد. صهیونیست‌ها در تولیدات تلویزیونی خود نهایت تلاش خود را جهت مخدوش‌نمودن چهره اعراب و مسلمانان به کار می‌برند.

 

پرونده ویژه‌ی «نفوذ صهیونیسم در سیستم حکومتی آمریکا»؛
شماره چهاردهم: تسلط صهیونیست‌ها بر تلویزیون، رادیو و موسیقی آمریکا

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در شماره پیشین، به اهداف صهیونیست‌ها و سلطه رسانه‌ای آنان بر جامعه آمریکا اشاره شد. در این قسمت، به سه نمونه از نهادهای رسانه‌ای تحت سلطه صهیونیست‌ها در آمریکا پرداخته خواهد شد.

 

شبکه‌های تلویزیونی

از آنجا که تلویزیون به عنوان یکی از رسانه‌های ارتباطی جایگاه وسیعی در افکار عمومی داخلی و خارجی دارد، یهودیان صهیونیست به شکل شایانی از این ابزار در جهت اهداف خود استفاده می‌کنند و در این مسیر از هیچ عملی، از تخریب و توهین به مقدسات مذهبی ملل گرفته تا استحاله آموزشی، فکری و... فرو نمی‌گذارند.

در ایالات متحده آمریکا که بیشترین شبکه‌های تلویزیونی را داراست، صهیونیست‌ها تقریباً کنترل تمام‌عیاری بر آن‌ها دارند. در آمریکا سه شبکه «ای.بی.سی»، «سی.بی.اس» و «ان.بی.سی» در حکم کانال‌‎های مادر هستند که دیگر کانال‌ها اخبار و گزارش‌های خبری خود را از آن‌ها می‌گیرند، هر سه این شبکه‌ها در اختیار یهودیان صهیونیست است.

«لئونارد جانسون»[1]، رئیس شبکه «ای.بی.سی»، و مدیر کل آن «مارتین روبنشتاین»[2] هر دو یهودی صهیونیست هستند. «ویلیام بیلی»[3]، رئیس و صاحب شرکت «سی.بی.اس» نیز یک یهودی است که گرایش صهیونیستی دارد. اما مهمتر از همه شبکه «ان.بی.سی» است که کاملاً در دست صهیونیست‌ها است. رئیس این شبکه، «آلفرد سیلورمن»[4] یک یهودی متعصب طرفدار صهیونیسم است.

تولیدات تلویزیونی شبکه‌های مذکور اغلب در راستای منافع صهیونیست‌ها صورت می‌گیرد. صهیونیست‌ها در تولیدات تلویزیونی خود نهایت تلاش خود را جهت مخدوش‌نمودن چهره اعراب و مسلمانان به کار می‌برند.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| اهداف سلطه رسانه‌ای صهیونیست‌ها بر جامعه آمریکا

 

فیلم تلویزیونی زنی به نام گلدا، که قصه زندگی «گلدا مایر»، نخست‌وزیر اسبق رژیم صهیونیستی است، از جمله محصولات تبلیغی صهیونیسم است. هزینه‌های این فیلم بالغ بر ۱۴ میلیون دلار است و شرکت «پارامونت»[5] به ریاست «هادکینسون»[6] آن را تهیه کرده است.

 

رادیو

در آمریکا، صهیونیست‌ها مهمترین ایستگاه‌های رادیویی را در اختیار دارند. برای مثال می‌توان به ایستگاه رادیویی «صدای آمریکا»[7] اشاره کرد. این ایستگاه رادیویی در اختیار صهیونیست‌ها قرار دارد. «رابرت گلدمن»[8] یهودی، که سرپرست بخش اخبار این رادیو است، عضو هیئت مدیره انجمن یهودیان آمریکا است.

 

موسیقی

صهیونیسم در راه کسب وجهه بین‌المللی و تخریب و تحریف فرهنگ‌ها به ابزار دیگری به نام موسیقی نیز متوسل شده است. سبک‌هایی مثل راک، رپ، پاپ و... در اعتراض به نابسامانی‌های حاکم بر کشورهای سلطه‌گر متولد شدند اما در نهایت تحت سلطه آن‌ها و برای اهداف سلطه‌جویانه به کار رفته‌اند.

سبک‌های جدید موسیقی که صهیونیسم بین‌الملل برای تخریب هویت ملی کشورها از آن استفاده می‌کنند و به اشاعه شیطان‌پرستی، خشونت، فساد و اعتیاد می‌پردازند در واقع همگی از ابداعات صهیونیست‌ها هستند.

«هنری فورد»، درباره نفوذ یهودیان در موسیقی آمریکا می‌گوید: «در نفوذ یهودیان آمریکا در موسیقی ایالات متحده نباید شک کرد و باید آن را به عنوان نفوذ جدی دانست. موسیقی پاپ یک موسیقی کاملاً انحصاری یهودی است. جاز یک موسیقی یهودی است. این موسیقی کم‌کم تبدیل به یک موسیقی ملی در ایالات متحده می‌شود.»

در آمریکا هفت شرکت موسیقی که ۸۰ درصد از امتیاز موسیقی و ترانه‌های موجود در ایالات متحده را در اختیار دارند، تحت اداره دفاتر یهودی قرار دارند.

 

 

منبع:

1-فرمانروایان پنهان، حسین جعفری موحد، صص 195 تا 202.

2-لابی صهیونیسم در ایالات متحده، محسن اسلامی، صص ۱۴۳ و ۱۴۹.

3-صهیونیسم؛ نوزایی، استقرار، فروپاشی، احمد سروش‌نژاد، ص ۷۵.

4-نقش و جایگاه صهیونیسم در رسانه‌های جمعی آمریکا، احمد دوست‌محمدی، صص88 و 89.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/nb5e

 

[1]. Leonard Johnson

[2]. Martin Rubenstein

[3]. William Bailey

[4]. Alfred Silverman

[5]. Paramount

[6]. Hodkinson

[7]. Voice of America

[8]. Robert Goldman

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.