پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| نفوذ صهیونیست‌ها در سینمای آمریکا

شرکت فیلم‌سازی هالیوود از جمله مهم‌ترین کمپانی‌هایی است که پیوندی دیرینه با حکومت ایالات متحده آمریکا دارد. امروزه سینمای هالیوود در حمایت از سیاست‌های آمریکا و صهیونیسم در جهان و به ویژه نقش آن‌ها در زمینه فعالیت‌های فرهنگی در عرصه جهانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به گونه‌ای که اغلب کارشناسان معتقدند هالیوود یکی از مهم‌ترین ابزارهای دولت آمریکا و صهیونیسم جهانی برای پیشبرد سیاست‌های خود در روابط بین‌الملل و تأثیرگذاری بر فرهنگ آن کشور‌ها می‌باشد.

 

پرونده ویژه‌ی «نفوذ صهیونیسم در سیستم حکومتی آمریکا»؛
شماره پانزدهم: نفوذ صهیونیست‌ها در سینمای آمریکا

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، سینما جایگاه ویژه‌ای نزد اهل هنر دارد و این موضوعی است که مورد توجه صهیونیست‌ها قرار گرفته و آن‌ها خیلی زود به اهمیت تبلیغاتی این ابزار رسانه‌ای پی برده‌اند. یهودیان توانسته‌اند با استفاده از سینما نخست در جهت گسترش اهداف صهیونیسم قدم بردارند و سپس موجب تحصیل سود و منفعت گردند.

«امیر مصطفی» نویسنده کتاب «روابط آمریکا و اسرائیل» اعتقاد دارد: صهیونیست‌ها با ۵ دلیل توجه خود را به سینما مبذول داشتند: یک؛ برتری یهود از کانال سینما. دو؛ توجیه اشغال فلسطین. سه؛ نشر و گسترش عقاید یهود در جهان. چهار؛ نشان‌دادن تصویری متزلزل از اعراب و پنج؛ ارائه تصویر همیشه پیروز از اسرائیل.

طلایه‌داران سینمای جهان به ویژه در آمریکا اغلب یهودی هستند و در این مسئله هیچ جای تعجب نیست. صهیونیست‌ها تقریباً به‌طور کامل شرکت‌های تولید فیلم هالیوودی از قبیل شرکت‌های «فاکس قرن بیستم»[1]، «یونیورسال»[2]، شرکت «گلدن»[3]، شرکت «برادران مایر»[4] و شرکت «پارامونت»[5] و بسیاری از شرکت‌های فیلم‌سازی دیگر را در تملک و اختیار خود قرار دارند.

به دلیل اهمیت بالای سینما در زمینه تأثیرگذاری بر افکار عمومی، صهیونیست‌ها از همان روزهای آغازین پیدایش این صنعت تلاش سازمان‌یافته خود را برای تسلط بر آن آغاز کردند. صهیونیست‌ها مراحل تکاملی زیر را برای نیل به هدف واقعی که همان سلطه بر افکار عمومی است، پشت سر گذاشته‌اند:

1- در دست گرفتن صنعت سینما و شرکت‌های بزرگ تولیدکننده فیلم‌های سینمایی به‌طور مستقیم یا غیر مستقیم، مانند خرید سهام آن‌ها به هر وسیله ممکن.

2- جذب و یا به عبارت بهتر خرید هنرمندان و ستارگان بزرگ و تحت سیطره گرفتن آن‌ها به هر وسیله ممکن.

3- تلاش در جهت صدور قوانین درباره کلیه امور هنری در کشورهای اروپایی به منظور جلوگیری از تبلیغات بر ضد یهود و صهیونیسم در فیلم‌های سینمایی یا رسانه‌های گروهی.

4- تحریم و تهدید فیلم‌سازان، کارگردانان و بازیگران و به‌طورکلی سینماگران مستقل که در صنعت سینما زیر سلطه صهیونیست‌ها قرار نگرفتند.

5- نفوذ و سیطره بر جشنواره‌های بین‌المللی فیلم.

صهیونیست‌ها از سینما به عنوان ابزاری پیشرفته در راستای تأثیرگذاری بر ذهن و فکر مردم برای تشکیل حکومت جهانی مورد نظر خویش و سیطره کامل بر سایر ملل استفاده می‌کنند. در این راستا آنان هالیوود را تحت سلطه خویش درآورده و در اختیار سیاست‌های سلطه‌گرانه خود در جهان قرار دادند.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| تسلط صهیونیست‌ها بر تلویزیون، رادیو و موسیقی آمریکا

 

در ایالات متحده آمریکا سرمایه‌داران یهودی بر سینماهای زنجیره‌ای بزرگی تسلط دارند و اگر اراده‌کنند فیلمی را به شکست می‌کشانند؛ مانند انیمیشن «محمد آخرین پیامبر» که توسط شرکت «بدر اینترنشنال» (به مالکیت موفق الحریثی، عرب مسلمان) پیش از ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ ساخته شد و بنا بود سال ۲۰۰۲ نمایش داده شود، ولی به دلیل اینکه اربابان هالیوود به ایجاد فضای اسلام‌هراسی نیاز داشتند این پویانمایی و تولید مسلمانان در آمریکا را تحریم و دو شرکت بزرگ «لوییز» و «A.M.C»  از پخش آن خودداری کردند، در حالی که برای نمونه فیلم «مصائب مسیح» را حدود ۴۶۰۰ سینما پوشش دادند.

شرکت فیلم‌سازی هالیوود از جمله مهم‌ترین کمپانی‌هایی است که پیوندی دیرینه با حکومت ایالات متحده آمریکا دارد. امروزه سینمای هالیوود در حمایت از سیاست‌های آمریکا و صهیونیسم در جهان و به ویژه نقش آن‌ها در زمینه فعالیت‌های فرهنگی در عرصه جهانی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. به گونه‌ای که اغلب کارشناسان معتقدند هالیوود یکی از مهم‌ترین ابزارهای دولت آمریکا و صهیونیسم جهانی برای پیشبرد سیاست‌های خود در روابط بین‌الملل و تأثیرگذاری بر فرهنگ کشور‌ها می‌باشد.

«الگ پلاتونوف»[6] پژوهشگر روسی پس از سفر تحقیقاتی به آمریکا درباره سلطه صهیونیسم برای سینمای هالیوود می‌نویسد:

«بنیانگذاران هالیوود یهودی‌ها هستند و هدف آن‌ها انهدام مدنیت و انسانیّت در دنیای مسیحیت بود تا کسانی که مسیحی هستند دچار آسیب اجتماعی شوند و یهودیان به آسانی بتوانند اموال آن‌ها را به دست آورند. بدین ترتیب تمدن دو هزار ساله به دست یک‌سری فیلم‌سازان هالیوودی در سطح بسیار وسیعی آسیب دید.»

دست‌اندرکاران یهودی سینمای آمریکا تعصب خاصی نسبت به حمایت از اسرائیل دارند. جلب حمایت و تبلیغ برای طرفداران اسرائیل جهت ورود به کنگره آمریکا از جمله اقدامات این افراد است. به عنوان نمونه در یکی از شماره‌های مجله هنری - سینمایی «فاریتی» طوماری در یک صفحه کامل چاپ شده بود که در آن امضای ۱۷۱ نفر از فعالان یهودی سینمای آمریکا به چشم می‌خورد. ایشان در آن طومار آمادگی خود را جهت حمایت مالی از فعالیت‌های انتخاباتی نامزدهای انتخاباتی مجلس‌های سنا و نمایندگان طرفدار اسرائیل اعلام نموده بودند.

 

منبع:

1-فرمانروایان پنهان، حسین جعفری موحد، صص 202 تا 212.

2- لابی صهیونیسم در ایالات متحده آمریکا، محسن اسلامی، ص ۱۴۹.

3- سینمای سلطه، مجید صفاتاج، ص ۲۹.

4- تعدد و نفوذ گسترده رسانه‌های صهیونیستی، محمد حسین فرج‌نژاد، ص 90.

5- نگاهی به نقش هالیوود در آمریکا، نوران، ب، روزنامه رسالت، ۳/۶/۱۳۸۳، ص ۱۴.

6- آیا آمریکا نابود خواهد شد؟، الگ پلاتونوف، صص ۴۵ و ۴۶.

7- خبرگزاری فارس، ۲/۶/۱۳۹۳، شماره ۱۳۹۳۰۶۰۲۰۰۰۴۰۱، به نقل از روزنامه امریکن فری پرس، ۱/۸/۲۰۱۴.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/5y6W


[1]. 20th Century Fox

[2]. Universal

[3]. Golden

[4]. Mayer Brothers

[5]. Paramonte

[6]. Oleg Paltonov

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.