پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

معرفی شخصیت| روژه گارودی؛ مسلمانی شیعه، فیلسوف، تاریخ نگار و مبارز علیه رژیم صهیونیستی

گارودی سیاست آمریکا را مبتنی بر یکتا پرستی بازار و حکومت پول توصیف کرد. گارودی در پایان سخنانش ضرورت و اهمیت مبارزه جدی ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی علیه سلطنت آمریکا و اسرائیل را مورد تاکید قرار داد.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در جنگ جهانی که تعداد  قربانیان سر به فلک می‌کشید، صهیونیسم از این مطلب سوء استفاده کرد و ادعای کشته‌شدن شش میلیون یهودی را با نام هولوکاست مطرح کرد. در مقابل این مسئله افرادی برخواستند و با بیان دلائل و مدارک خویش به مبحث هولوکاست انتقاد کرده و آن را را زیر سوال بردند. یکی از این افراد روژه گارودی بود.

روژه گارودی در ۱۳ جولای ۱۹۱۳ در خانواده‌ای کاتولیک چشم به جهان گشود. پدر وی از مصدومین جنگ جهانی دوم بود. وی در ۲۰ سالگی به خاطر روحیه مبارزاتی‌اش طرفدار کمونیسم شد و در سال ۱۹۵۲ مدرک دکتری خود را از دانشگاه سوربن فرانسه اخذ کرد و دوسال بعد نیز موفق به اخذ مدرک دکتری از اتحاد جماهیر شوروی شد.

در ادامه فعالیت‌های علمی و سیاسی گارودی می‌توان به ریاستش بر مرکز تحقیقات فرانسه اشاره کرد و حتی یک دوره هم نایب رئیس مجلس فرانسه شد. وی در دوره ۱۹۵۶ با متاهلین کاتولیک و پروتستان روابطی برقرار کرد و معتقد بود که مارکسیسم انسان را به فقر معنوی دچار کرده است. در پی همین تماس‌ها و ارتباطات مکرر بود که کتاب آیا امروز می‌توان کمونیست بود؟ را در سال ۱۹۶۸ نوشت و به طرح این قضیه پرداخت که آیا ممکن است خدواند را به نحوی توصیف کرد که برای انسان‌ها قابل درک باشد و مثلا او را سرچشمه افعال خلاقه انسان دانست؟

وی در همان سال کتابی دیگر نیز به اسم «الگویی برای سوسیالیسم در فرانسه» به رشته تحریر درآورد و منتشر کرد که ابراز خوش بینی و امیدواری بیشتری در باب ایجاد تفاهم بین دو طرز تفکر مذهبی و کمونیستی کرده بود.

وی در کتاب «مارکسیسم در قرن بیستم» از این فراتر رفت و تلاش کرد تا نشان دهد که مارکسیسم می‌تواند ارزش‌های مذهبی را به خود جذب کند ولی حوادث چک اسلواکی زندگی و افکار وی را به کلی تغییر داد و این موضع‌گیری شدید موجب شد گارودی مورد بی مهری کمونیست‌ها قرار بگیرد و در فوریه ۱۹۷۰ او را از دفتر سیاسی حزب کمونیسم در فرانسه و سپس از عضویت حزب کمونیست اخراج کردند.

وی در سال ۱۹۸۲ به دین اسلام گروید و مبارزات سرسختانه‌ای با اسرائیل و دروغ بزرگ تاریخی به نام هولوکاست و جنایات صهیونیسم بین‌الملل، به ویژه اسرائیل آغاز نمود.

در سال ۱۹۸۶ کتابی تحت عنوان «اساطیر تاسیس اسرائیل مدرن» تالیف نمود که بلافاصله با لابی صهیونیست‌ها ممنوع اعلام شد و به خاطر همین مواضع، چندین بار محاکمه و حتی محکوم به زندان و پرداخت جریمه نقدی سنگین شد.

این محکومیت‌ها سببب مشهور و محبوب شدن وی به ویژه در جهان اسلام شد. انجمن‌ها، نهادها و احزاب بسیاری در سراسر جهان این برخورد صهیونیستی فرانسه را محکوم کرده و حتی نماینده‌های مجلس شورای اسلامی ایران نیز طی امضای طوماری رای دادگاه را محکوم کرددند.

وی بیش از ۹۰ اثر از خود به جا گذاشته که یکی از آنها «اسطوره‌های اساسی تاسیس اسرائیل» و «لابی اسرائیل و صهیونیست‌ها در ایالات متحده» می‌باشد. اغلب نوشته‌های او علیه صهیونیسم بین‌الملل و اسرائیل به زبان‌های متفاوت ترجمه شده است و در حال حاضر بیش از ۳۰ اثر از وی به زبان ترکی ترجمه شده است.

امام خامنه‌ای درباره روژه گارودی می‌فرماید: «وی مسلمانی شیعه، فیلسوف، تاریخ نگار و مبارز بود.»

گارودی در تاریخ ۳۱/۱/۱۳۷۷ برای دیدار با امام خامنه‌ای و آشنایی بیشتر با انقلاب اسلامی ایران به تهران سفر کرد. مقام معظم رهبری در این دیدار، مبارزه با صهیونیست‌ها و حامیان آنها را به عنوان یک وظیفه بزرگ معنوی و الهی یاد کردند و شجاعت و خستگی ناپذیری وی را در این مبارزات ستایش برانگیز دانست.

روژه گارودی نیز طی سخنانی گفت: «تمامی اهرم‌های قدرت آمریکا در دست صهیونیست‌هاست و مطبوعات، رادیو و سینمای آمریکا تحت سلطه صهیونیست‌ها قرار دارند؛ پس بنابر اعتقاد من آمریکا مستعمره اسرائیل محسوب می‌شود.

گارودی سیاست آمریکا را مبتنی بر یکتا پرستی بازار و حکومت پول توصیف کرد. گارودی در پایان سخنانش ضرورت و اهمیت مبارزه جدی  ملت‌های مسلمان و دولت‌های اسلامی علیه سلطنت آمریکا و اسرائیل را مورد تاکید قرار داد.

وی در سن ۹۸ سالگی و در آستانه صد سالگی‌اش چشم از جهان فروبست. گارودی قبل از اینکه مسلمان شود، همسری فرانسوی داشت که غیر مسلمان بود و گارودی قبل از مسلمان شدنش او را طلاق داد. وی بعد از اسلام همسری مسلمان اختیار کرد که از تمول مالی نیز برخوردار بود و همچنین از وی حفاظت و از مواضعش دفاع می‌نمود.

بعد از فوت گارودی، می‌خواستند جسد وی را بسوزانند و به احتمال قوی این خواسته همسر اول است و از آنجایی که همسر دومش مسلمان بوده و در اسلام سوزاندن مرده وجود ندارد، مطمئنا به او وصیت کرده که او را در قبرستان مسلمانان دفن کند.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/TwZc

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.