پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| هارون وهومن و نفوذ فرهنگی

این نویسنده در سفرنامه «فرید الملک» در دفاع از علی‌محمد باب [مؤسس فرقه بابیه] می‌نویسد: «به دستور امیرکبیر، سید علی‌محمد شیرازی (باب) را از زندان چهریق بیرون آورده و در تبریز، وحشیانه و بدون هیچ دلیلی و گناهی دار زدند...»

 

پرونده ویژه‌ی «جریان شناسی بهائیت و صهیونیسم»؛
شماره هفدهم: هارون وهومن و نفوذ فرهنگی

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، همان‌گونه که در شماره قبلی درباره سرنوشت بهائیت در ایران گفته شد، عده‌ای از بهائیان همچون فرزند خلف پیشوای خود یعنی یهودیت صهیونیسم، تغییر آئین داده و به ظاهر مسلمان شدند. حسن جلالی عزیزیان از جمله یهودیان مخفی مشهدی است که کتاب‌های فراوانی در موضوعات مختلف مذهبی و تاریخی در جمهوری اسلامی ایران نوشته و به چاپ رسانده است. کتاب‌هایی چون، قصه‌های نماز، فرزندان چهارده معصوم، یاس زخمی، دائرة المعارف اندیمشک، بزرگان خامنه، تاریخ مرند، زندگینامه سیاسی شهید هاشمی‌نژاد و... بله موضوعات متنوعی که انسان را به تعجب وا می‌دارد.

این شخص در سال 83 به سوئد سفر و نام خود را به «هارون وهومن»1 تغییر داد و کتاب خود یعنی «جهود کشان» را در آن کشور به چاپ رساند. کتابی سراسر توهین به ایران و مسلمانان. جالب اینجاست که این شخص در مقام تصحیح یک سفرنامه، یهودیت و صهیونیسم را تبلیغ و به دفاع و مظلوم‌نمایی از بهائیت می‌پردازد و بدتر اینکه به نبی مکرم اسلام نسبت دزدی و راهزنی می‌دهد. جالب‌تر این که این کتاب از سوی وزارت ارشاد مجوز چاپ هم می‌گیرد.

به طور مثال در پانوشت سفرنامه مکه «نایب الصدر شیرازی» در معرفی بندر «یافا» می‌نویسد: «یافا امروزه با پایتخت ادغام شده است و تل‌آویو-یافا نامیده می‌شود. این بندر بسیار زیبا که پایتخت اداری جمهوری اسرائیل است، در سال 2001م 354400 نفر جمعیت داشته است.»

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| خاندان یگانه و سرنوشت بهائیان زرسالار عصر رژیم پهلوی

 

او حتی به برخی از روستاها مثل روستای «ده رشتی» در سبزوار و «سامن» در ملایر بدون هیچ دلیل متقن و مستندی سبقه یهودی‌بودن می‌دهد. درباره شهر هویزه می‌نویسد: «نام قدیم شهرستان سوسنگرد خوزستان است. این شهر از بناهای سوسن دخت، همسر یهودی یزد گرد اول ساسانی بوده و تا قرن چهارم هجری یهودی‌نشین بوده است.» درباره بندر «دیّر» بوشهر می‌گوید: «مرکز شهرستان دیر در استان  بوشهر که در گذشته شهری یهودی‌نشین بوده.»

بله ایشان مواردی از این دست نه فقط نسبت به شهرها و روستاهای ایران بلکه درباره کشور عراق نیز دارد. ادعاهایی که هیچ دلیلی برای آن اقامه نمی‌کند. البته بعید نیست این شخص با نوشتن کتاب‌های متنوع مذهبی و دینی به دنبال ساختن وجهه‌ای معتبر از خود بود تا با نوشتن این کتاب‌ها، بعدها صهیونیست‌ها و تاریخ‌نوسان معاند بتوانند به آن استناد نمایند.

این نویسنده در سفرنامه «فرید الملک» در دفاع از علی‌محمد باب [مؤسس فرقه بابیه] می‌نویسد: «به دستور امیرکبیر، سید علی‌محمد شیرازی (باب) را از زندان چهریق بیرون آورده و در تبریز، وحشیانه و بدون هیچ دلیلی و گناهی دار زدند...»

همچنین این شخص یهودی- بهائی در ذیل نام «عکا» در پاورقی بهائیت را به عنوان یک دین معرفی می‌نماید: «بندر زیبای عکا که در باستان سنت جین داکره نام شده و به همراه حیفا، به عنوان مرکز جهانی دین بهائیت شناخته شده و در سال 1999م 44800 نفر را در خود جای داده است.» او حتی در بخش‌های دیگر کتاب خود بهائیت را در زیر مجموعه مذاهب اسلامی نام برده و با آنان هم ردیف می‌داند. این در حالی است که این فرقه ضاله توسط هیچ یک از مذاهب اسلامی دین شناخته نشده است.2

تصور کنید که یک شخص یهودی-بهائی به ظاهر مسلمان و استاد دانشگاه امام صادق (ع) می‌شود، به نسخ خطی مهم‌ترین منابع اسلامی کشور دسترسی پیدا می‌کند، کتاب‌های دینی و مذهبی می‌نویسد و در خلال آن برای مسلمانان تاریخ‌سازی می‌کند. شاید اگر هارون وهومن از ماهیت خود پرده بر نمی‌داشت ما هیچ‌گاه متوجه این عامل نفوذی فرهنگی نمی‌شدیم.3

 

پی‌نوشت:

1 Harun vohouman

2- سایت شفاف، اخبار، مجوز کتاب تبلیغ دروغ برای یهودیت و تعریض به پیامبر اکرم، کد خبر: 32309، www.shafaf.ir

3- خبر آنلاین، سیاست، مجوز وزارت ارشاد برای کتاب تبلیغ یهودیت و تعریض به پیامبر اکرم (ص)، کدخبر: 101280، www.khabaronline.ir

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/ST33SV

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.