پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

یادداشت| آشنایی با مبانی هویتی رژیم جعلی اسرائیل

بر اساس آن چه در کتاب مقدس یهود ذکر شده است، اسرائیل نامی است که از سوی خداوند به حضرت یعقوب داده شده است. کشور جدید رژیم صهیونیستی در بر گیرنده دو ملیت متمایز فلسطینی و یهودی می باشد.

 

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، بر اساس آن چه در کتاب مقدس یهود ذکر شده است، اسرائیل نامی است که از سوی خداوند به حضرت یعقوب داده شده است. کشور جدید رژیم صهیونیستی در بر گیرنده دو ملیت متمایز فلسطینی و یهودی می باشد و هر یک از این ملیت ها وابستگی پیچیده ای با هویت مذهبی خود دارند. فلسطینی ها، اعرابی هستند که سنت های آنان بر اساس فرهنگ اسلامی پایه ریزی شده است و یهودیان نیز هویت فرهنگی خود را به طور عمده بر اساس هویت مذهبی خود تعریف می کنند؛ هر یک از این فرهنگ ها خود را متعلّق به بخش بزرگ تری از یک جامعه و فرهنگ بزرگ بین المللی دانسته و خود را دارای یک سابقه و تاریخ مذهبی می داند که قدمت آن به روزگاران باستان باز می گردد.

 

موقعیت و جغرافیا

رژیم صهیونیستی کشوری در منطقه خاور میانه است که در مجاورت دریای مدیترانه واقع شده و با مناطق و کشور های مصر، نوار غزه[۲]، اردن، لبنان، سوریه و کرانه باختری[۳]، دارای مرز مشترک می باشد. جمهوری اسلامی ایران، رژیم غاصب صهیونیستی را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی شناسد و هیچ گونه رابطۀ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با این رژیم برقرار ننموده است.

مساحت این کشور در حدود ۸,۰۱۹ مایل مربع (برابر با ۲۰,۷۷۰ کیلومتر مربع) می باشد که کمی بزرگ تر از مساحت ایالت نیوجرسی در آمریکا است. صحرای نقب[۴] قسمت جنوبی کشور را می پوشاند و نواحی کوهستانی ناحیه مرکزی آن در امتداد دشت های ساحلی کم ارتفاع در طول سواحل دریای مدیترانه قرار    گرفته اند. رود اردن [۵]، به طول ۲۰۰ مایل (۳۲۲ کیلومتر) از سوریه در سمت شمال جریان یافته و به بحرالمیت[۶] می ریزد. بحرالمیت درحدود ۱,۳۱۲ فوت (برابر با ۴۰۰ متر) پست تر از سطح دریای آزاد است و در عین حال پست ترین دریاچه محصور در خشکی, بر روی کره زمین به شمار  می رود.

 

جمعیت

جمعیت کشور رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۰ برابر با ۵,۸۴۲,۴۵۴ نفر بوده است و این تعداد شامل ۱۷۱,۰۰۰ رژیم صهیونیستیی ساکن در کرانه ی باختری، ۲۰,۰۰۰ نفر رژیم صهیونیستیی ساکن در مناطق اشغالی بلندی های جولان[۷]، ۶,۵۰۰ نفر در نوار غزه[۸] و ۱۲۷,۰۰۰ نفر در بیت المقدس شرقی می باشد. حدود ۸۰ درصد از جمعیت کل کشور را یهودیان تشکیل می دهند و از این تعداد در حدود ۱/۳۲ درصد افرادی هستند که در اروپا یا آمریکا متولد شده و ۸/۲۰ درصد آنان متولدین کشور رژیم صهیونیستی، ۶/۱۴ درصد آفریقایی و ۶/۱۲ درصد آسیایی تبار می باشند؛ ۲۰ درصد از جمعیت کشور را نیز اعراب غیر یهودی تشکیل می دهند.

 

وابستگی های زبانی

زبان عبری زبان رسمی کشور رژیم صهیونیستی است و زبان عبری جدید به وسیله (اِلایزر بن ـ یهودا[۹]) ایجاد شده که یک یهودی لیتوانیایی تبار بوده و در دهه ی ۱۸۸۰ به فلسطین مهاجرت کرده است. پیش از آن، زبان عبری کتاب مقدس، زبان مورد استفاده در دعا و نیایش ها بوده و در عین حال زبان بومی و محلی بسیاری از یهودیان زبان یادیش[۱۰] (یا همان زبان لادینو برای یهودیان اسپانیایی و پرتغالی تبار) بوده است. طرح و ایده دیوید بن گوریون[۱۱] در رابطه با زبان ملی که به یهودیان ساکن مناطق مختلف دنیا این امکان را می داد تا به گرد هم آیند، مهم ترین عنصر جنبش صهیونیسم[۱۲] به شمار می آید. زبان عربی زبان رسمی اقلیت عرب تبار کشور است و زبان انگلیسی نیز در بسیاری از مدارس کشور تدریس شده و رایج ترین زبان خارجی موجود در این کشور به شمار می آید. مهاجرانی که از کشور های مختلف به این سرزمین می آیند، زبان های بومی خود را نیز به این فرهنگ منتقل کرده که از جمله آنها زبان های اسپانیایی، ایتالیایی، گویش های آفریقایی و به خصوص زبان روسی می باشند.

 

نمادها

پرچم کشور رژیم صهیونیستی متشکل از یک ستاره شش ضلعی آبی رنگ است که بر روی یک پس زمینه سفید رنگ قرار گرفته است و در قسمت های بالا و پائین آن دو نوار افقی آبی رنگ قرار داده شده است[۱۳]. این ستاره که آن را ستاره داود[۱۴] یا سپر داود[۱۵] می نامند، نمادی از آئین یهود می باشد. سرود ملی رژیم صهیونیستی با نام هاتویکا[۱۶] دارای قدمتی به طول بیش از ۱۰۰ سال است؛ منشأ آهنگ این سرود ناشناخته است، اما برخی از افراد بر این باورند که این سرود برگرفته از یک آهنگ قدیمی متعلّق به منطقه اروپای شرقی می باشد؛ متن این سرود نمایانگر آرمان صهیونیسم بوده و بازگشت یهودیان به سرزمین مقدس آنان را مورد ستایش قرار داده است. پخش این سرود در شبکه های رادیویی و تلویزیون انگلستان از مدت ها پیش ممنوع بوده و امروزه هنوز هم بحث هایی در رابطه با پخش آن و نیز صحت این پیام صهیونیست ها مطرح می باشد.

 

 

 

 

[۱] جمهوری اسلامی ایران، رژیم غاصب صهیونیستی را به عنوان یک کشور به رسمیت نمی شناسد و هیچ گونه رابطۀ سیاسی، اقتصادی و فرهنگی با این رژیم برقرار ننموده است.

[۲] Gaza Strip

[۳] West Bank

[۴] Negev Desert

[۵] Jordan River

[۶] Dead Sea

[۷] Golan Heights

[۸] با عقب نشینی اجباری رژیم صهیونیستی از نوار غزه، دیگر هیچ اسرائیلی در این منطقه زندگی نمی کند.

[۹] Eliezer Ben-Yehuda

[۱۰] Yiddish

[۱۱] David Ben-Gurion’s

[۱۲] Zionist movement

[۱۳] پرچم کشور نامشروع اسرائیل، نمادی است از اهداف پیدا و پنهان جنبش صهیونیسم برای فتح و استیلا بر سرزمین های مابین دو رود دجله و فرات که با دو نوار آبی بر روی پرچم نمایان است.

[۱۴] Magen David

[۱۵] Shield of David

[۱۶] Hatikva

 

منبع: دائره المعارف فرهنگ ملل

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/2J6M

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.