پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گزارش| حرمت مقابله به مثل در تهاجم بیولوژیکی

عملیات زیستی هم شرایطی شبیه به حمله اتمی را دارد و استفاده از آن حرام است. در عملیات بیولوژیک عبور از خطوط بی‌معناست چون وقتی کسی در منطقه به ویروس آلوده می‌شود به بیمارستان برده شده تا مداوا شود.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به نقل از پایگاه تاریخ تطبیقی، حجتالاسلام والمسلمین مهدی طائب از اساتید دروس خارج حوزه علمیه قم در پنجمین جلسه درس خارج دفاع بیولوژیکی که روز دوشنبه(01/02/99) به صورت مجازی برگزار شد، اهداف تهاجم را نابودسازی نیروی انسانی، زوال فرهنگی و تخریب اقتصادی برشمرد و دفاع در برابر این تهاجم را از نظر عقلی و نقلی واجب دانست.

وی افزود: در برابر هجوم ویروسی مثل دفاع زمینی دفاع لازم است. باید با مال و جان در برابر این ویروس جهاد کرد. هر کسی که توانایی مقابله با ویروس را دارد، باید به میدان بیاید.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب، از دیدگاه اسلام مقابله به مثل را در تهاجم زیستی بی معنا دانست و تصریح کرد: تهاجم زیستی حرام است؛ زیرا 1. هدفِ جهادِ فی سبیل الله با تهاجم آن‌ها تفاوت دارد. تهاجم آن‌ها برای نابودی حق است. 2. برای اسیرکردن انسان‌ها در برابر اراده خودشان است. 3. تحمیل اراده خودشان به هر طریقی بر دیگران است.

وی ادامه داد: تهاجم در اسلام دفاعی است و به هر قیمتی نیست. دفاع ما فقط برای دفع مهاجم است بنابراین در مقابل مهاجم عمل می‌کند، ولو این‌که مهاجم در هجوم هیچ قانونی را رعایت نکند. به‌عبارت دیگر، هجوم ما با هجوم او از حیث مورد هجوم تعریف نمی‌شود بلکه در حیطه مهاجم تعریف می‌شود.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم تأکید کرد: مقام معظم رهبری فرمود ساخت بمب اتمی حرام است. چرا ساخت بمب اتم حرام است؟ چون اسراف است و ما حق استفاده نداریم چرا حق استفاده نداریم؟ چون بمب اتم اعتدا بر کسی است که بر ما اعتدایی نکرده. بمب اتم در خط مقدم استفاده نمی‌شود، بلکه در شهر انداخته می‌شود تا مردم شهر کشته شوند. همچنین آثار تشعشعات هسته‌ای تا نسل‌ها ادامه دارد، به‌طوری‌که بچه‌هایی کور، کر یا بیمار به دنیا می‌آیند. در ژاپن هنوز آثار انفجار هسته‌ای باقی است، پس استفاده از بمب اتم حرام است.

 

 

پیشنهاد مطالعه:

گزارش| مقابله با ویروس کرونا؛ جهاد ابتدایی یا دفاعی؟

 

وی ادامه داد: عملیات زیستی هم شرایطی شبیه به حمله اتمی را دارد و استفاده از آن حرام است. در عملیات بیولوژیک عبور از خطوط بی‌معناست چون وقتی کسی در منطقه به ویروس آلوده می‌شود به بیمارستان برده شده تا مداوا شود. وقتی به بیمارستان برود، کادر پزشکی آلوده می‌شوند. در ابتلا به کرونا، 110 پزشک در ایتالیا از دنیا رفته‌اند. در ایران هم به همین صورت است.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب در ادامه مباحث خود، دفاع فرهنگی را مورد توجه قرار داد و یکی از اهداف دشمن در عملیات زیستی را فرهنگ مردم دانست و اذعان داشت: در مقابله با ویروس کرونا، محل دفاع بیمارستان و خط مقدم پزشکان و پرستاران هستند. مبتلایان به بیمارستان برده می‌شود و محل مداوا بیمارستان و مداوی پزشک است.

وی اضافه کرد: در حمله به فرهنگ مردم، مداوی و محل مداوا کجاست؟ یکی از اهداف تهاجم ویروسی تغییر فرهنگ و افسرده شدن مردم است. باید چه کسی با تغییر فرهنگ و افسردگی مقابله کند؟ علمای دین این وظیفه را به عهده دارند. مداوای فرهنگی در چه مکان‌هایی صورت می‌گیرد؟ مساجد.

این استاد حوزه گفت: در دفاع فرهنگی علما فرماندهان مبارزه هستند و مکان مبارزه مساجد است. در این زمان بر علما تکلیفی فراتر از وظایف پیشین‌شان نهاده شده است، چون هجوم اتفاق افتاده و برای مقابله با آن، باید تلاش مضاعفی صورت گیرد تا از تغییر فرهنگی مردم جلوگیری شود. بنابراین امروز تمام علما در این جنگ سرباز خط مقدم هستند. هر کسی که می‌تواند خدمتی انجام دهد وظیفه دارد به میدان بیاید و اگر این کار را انجام ندهد در آخرت مؤاخذه می‌شود.

وی بیان داشت: اگر امروز پزشکی به میدان نیاید، گناه کبیره انجام داده چون فرار من الضعف کرده و از خط مقدم فرار کرده و فرار از خط مقدم از گناهان کبیره است. علمای ما نیز موظف هستند در این روزگار با ورود به میدان از افسردگی و تغییر فرهنگی جلوگیری کنند. اگر کسی امروز در خانه بنشیند و کاری انجام ندهد، فرار من الضعف است.

حجت‌الاسلام والمسلمین طائب یادآور شد: در جنگ تحمیلی، صدام قم را با موشک می‌زد. هدف صدام تعطیل کردن دروس حوزه بود. آیت‌الله شیخ جواد آقای تبریزی در حسینه ارگ درس خارج می‌گفت. ایشان در زمان موشکباران درسش را تعطیل نکرد. بعضی از شاگردان اعتراض کردند و ایشان جواب داد که ما باید ادامه بدهیم.

وی ادامه داد: درس ادامه داشت تا وقتی که موشک نزدیک حسینیه خورد، به گونه‌ای شیشه‌های مسجد خورد شد و برق رفت و بلندگو از کار افتاد؛ گردوخاک مسجد را گرفت. ایشان کمی صبر کرد تا گردوخاک بخوابد. بعد فرمود: بمب اینجا نخورد، درس را ادامه می‌دهیم. وقتی درس تمام شد به ایشان گفتند که چرا درس را ادامه دادید، فرمود: صدام قم را می‌زند تا درس‌ها تعطیل شود. امروز خط مقدمِ مبارزه من با صدام این است که درس را تعطیل نکنم. اگر من درس را تعطیل کنم، از میدان جنگ فرار کرده‌ام و این گناه کبیره و فرار من الضعف است.

استاد درس خارج حوزه علمیه قم بیان کرد: امروز هجوم زیستی فراگیر شده تا دین و روان مردم را مورد هجوم قرار دهد. اگر کسی بتواند خدمتی کند ولی انجام ندهد، مانند کسی است که در هجوم صدام به قم، درس را تعطیل کرده و به بیان میزرا جواد آقای تبریزی فرار من الضعف است.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/VJ4oaFn

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.