پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| ابرشرکت‌های صهیونیستی؛ حاکمان اصلی آمریکا

اما درباره قدرت سیاسی ابر شرکت‌های یهودی در آمریکا: اولین نکته‌ای که باید درباره این کشور بدانید این است که سیستم اقتصادی حاکم بر آمریکا، بازار آزاد و بر مبنای لیبرالیسم است. به همین دلیل نقش دولت یک نقش حداقلی است که کم‌ترین مداخله در اقتصاد را دارد.

 

پرونده ویژه‌ی «نفوذ صهیونیسم در سیستم حکومتی آمریکا»؛
شماره نوزدهم: ابرشرکت‌های صهیونیستی؛ حاکمان اصلی آمریکا

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، آمریکا کشوری پهناور با قدرت به ظاهر فراوانی است که به خود اجازه می‌دهد در امور مختلف کشورها دخالت نماید. جالب اینجاست که با این همه جرم و جنایت و ظلم، باز هم هیچکس به خود جرأت رویارویی مستقیم با او را نمی‌دهد. ما در اینجا قصد داریم به یک سوال اساسی پاسخ دهیم: «اگر آمریکا یکی از پیشرفته‌ترین و قدرتمندترین کشورهای دنیاست، چه کسی خود آمریکا را رهبری و هدایت می‌کند؟»

خاستگاه قدرت در آمریکا کجاست؟! صندوق‌های رأی، یکی از دو حزب بزرگ سیاسی آمریکا، مطبوعات و رسانه، قوه قضاییه و یا نهادهای دیگر. بیایید از رابطه جنگ‌های آمریکا در نقاط مختلف دنیا به جواب این سوال پی‌ببریم. بعد از پایان‌یافتن جنگ سرد و فروپاشی شوروی، آمریکا به یک ابرقدرت تبدیل شد. ولی بازهم این کشور به دلایل مختلف در نقاط مختلف دنیا جنگ به راه انداخت، پایگاه نظامی تأسیس نمود و سرباز فرستاد.

در این جنگ‌ها ده‌ها هزار نفر شهروند عراقی، افغانی و پاکستانی و همچنین تفنگ‌داران دریایی آمریکا کشته شدند. خود آمریکا دچار کسری بودجه شد و هزینه‌های تریلیون دلاری بر دستش ماند. آمریکا درحالی جنگ‌ها را یکی پس ازدیگری آغاز می‌کند که بخشی از مردم آمریکا از فقر و بی‌کاری رنج برده و گرفتار مشکلات فراوانی هستند. پس فایده این همه جنگ و درگیری و دخالت در امور کشورها چیست؟

در این بین تنها یک عده خاص هستند که سود می‌برند آن هم صاحبان شرکت‌ها و صنایع هستند. شرکت‌هایی که برایشان فرقی نمی‌کند برنده این جنگ آمریکا باشد یا کسی دیگر، در هر صورت آن‌ها از این درگیری‌ها سود می‌برند. شرکت‌های اسلحه‌سازی، شرکت‌های امنیتی خصوصی، بانک‌ها و... .

«مایکل پریزنر»1 یکی از کهنه سربازان جنگ عراق و یکی از مؤسسان گروه «به پیش» است. او درباره علت حضور خود در جنگ عراق می‌گوید: «من باور داشتم که با رفتن به جنگ، به مردم عراق یاری می‌رسانیم و سلاح‌های کشتار جمعی را پیدا می‌کنیم».

اما اکنون متوجه شده است که انگیزه اصلی سیاست خارجی آمریکا چیز دیگری است. از نظر او: «آمریکا به دلیل در اختیار گرفتن ثروت، بازارها، سرزمین، منابع و نیروی کار کشورها و واگذار کردن آن‌ها به وال استریت، کشورهای دیگر را فتح می‌کند.»2

«ویلیام دامهوف» نویسنده کتاب «اکنون در آمریکا چه کسی حکومت می‌کند؟» با تجزیه و تحلیل نخبگان حاکم در بخش‌های مختلف جامعه، به این نتیجه می‌رسد که عده‌ای خاص که دارای ارتباط نزدیکی با هم هستند به اقتصاد و جامعه آمریکا حکومت می‌کنند. خاستگاه این عده خاص هم ابر شرکت‌ها و بانک‌های بزرگ است. نکته اینجاست که مالکان اصلی این شرکت‌ها و بانک‌ها یهودیان و صهیونیست‌ها هستند. اما فرصت بدهید تا شیوه حاکمیت یهودیان بر آمریکا را توضیح دهیم.

به طور مثال پنج بانک بزرگ آمریکا، سهام‌داران اصلی 324 ابر شرکت بزرگ آمریکایی هستند. وقتی سه چهارم سهام یک شرکت توسط بانک خریداری شود، عملاً مدیریت و سیاست‌گذاری شرکت را به دست می‌گیرد. به طور مثال بانک «چیس منهاتان» که متعلق به خانواده صهیونیستی راکفلر است سهام‌دار اصلی شرکت‌های «سی بی اس»، «ان بی سی»، «یونی ین کارباید»، «جنرال الکتریک»، «یونایتد ایرلانیز» و همینطور سیستم تلگراف و تلفن آمریکا می‌باشد. یا خانواده یهودی صهیونیستی روچیلد که بر بانک «فدرال رزرو»3 و ابر شرکت نفتی چون «رویال داچ شل» و چندین شرکت مختلف دیگر تسلط دارد.

اما درباره قدرت سیاسی ابر شرکت‌های یهودی در آمریکا: اولین نکته‌ای که باید درباره این کشور بدانید این است که سیستم اقتصادی حاکم بر آمریکا، بازار آزاد و بر مبنای لیبرالیسم است. به همین دلیل نقش دولت یک نقش حداقلی است که کم‌ترین مداخله در اقتصاد را دارد. یعنی برعهده‌گرفتن بخش‌هایی که برای شرکت‌های خصوصی مقرون به صرفه نیست. مثل راه‌سازی، بهداشت، آموزش و پرورش و... از طرف دیگر تنها کسانی در انتخابات می‌توانند موفق شوند که پول بیش‌تری خرج کنند. بنابراین زمان انتخابات، زمان رقابت شرکت‌ها بر سر حاکمیت آمریکاست.4

شاید بپرسید پس نقش مردم در انتخابات چیست؟ درباره مردم آمریکا باید گفت که ذهن آنان توسط رسانه‌های مختلف دیداری و شنیداری جادو می‌شود. در آمریکا این رسانه‌ها هستند که به مردم می‌گویند چه کار انجام دهند، چه بخورند، به چه چیزی فکر کنند و چه چیزی را بخواهند. اما باید توجه نمود که مالکان این شرکت‌های رسانه‌ای و خبرگزاری‌های دنیا همین یهودیان هستند. یهودی‌بودن یک شرکت نه به این معنا که تمام افراد و یا غالب افراد یهودی هستند. حتی ممکن است مدیریت آن را یک غیریهودی بر عهده داشته باشد ولی سهام‌داران اصلی آن شرکت یقیناً یهودیان هستند. این یعنی کنترل غیرمستقیم مردم.5

بنابراین شرکت‌های بزرگ اسلحه‌سازی و یا امنیتی به راحتی می‌توانند از یک شخص حمایت کنند و او را به ریاست برسانند. به عنوان نمونه پیوند منافع نظامیان با صنایع سنگین و تسلیحاتی را می‌توان در شخص «مک نامارا»6 وزیر دفاع کابینه «کندی» مشاهده نمود. جالب است بدانید این شخص قبل از رسیدن به پست وزارت در کارخانه خودش مشغول به کار بود ولی بعد از سپری‌کردن پست وزارت به ریاست بانک جهانی رسید و به طور همزمان مشغول مشاوره‌دادن به شرکت‌های بزرگ سازنده وسایل تسلیحاتی بود.

یا درباره حمله آمریکا به عراق به ریاست «بوش» به بهانه سلاح کشتار جمعی، در حقیقت موضوع اصلی نفت و شرکت‌های نفتی یهودی - صهیونیستی بود. دقیقاً  به همین دلیل «سی رایت میلز» جامعه‌شناس آمریکایی در کتاب «نخبگان قدرت»، با بررسی رابطه نهادهای اجرایی جامعه با صاحبان صنایع بزرگ به میلیتاریزه‌شدن جامعه آمریکا و اقتصاد آن می‌رسد. او در پایان نتیجه می‌گیرد که سرنوشت آمریکا در دست گروه کوچکی از جامعه آمریکا است که او آنان را «گروه نخبه» می‌نامد.7 نخبگان زرسالاری که با نفوذ و قدرت و فساد، قله‌های اقتصادی و سیاسی در کشورهای مختلف خصوصاً آمریکا را فتح می‌نمایند.

 

پی‌نوشت:

1 مایکل پریزنر، یکی از کهنه‌سربازان جنگ عراق و یکی از مؤسسان گروه «به پیش!» است. گروه او یکی از سازمان‌دهندگان اعتراض­های نوزدهم مارس است. پریزنر در سال 2001 و بعد از پایان تحصیل دبیرستانی‌اش به ارتش پیوست. او جزو نیروهای مهاجم به عراق بود و در طول جنگ در عراق، در زمینه ردگیری اهداف، ترتیب دادن حملات هوایی و آتش توپ‌خانه‌ کار می‌کرد. او در یورش‌های شبانه به خانه‌های عراقی‌ها شرکت داشته و به عنوان بازجو کار کرده است. او در مأموریت‌های شناسایی زمینی و گروه‌های اعزامی حفاظت شده شرکت جسته است. وی در سال 2005م.، نفرت‌زده از جنگ و دروغ‌هایی که برای ادامه آن گفته می‌شد، از ارتش بیرون آمد. او از زمان ترک ارتش در فعالیت‌های ضد استخدام سرباز در دبیرستان‌ها و اعتراض­های خیابانی شرکت داشته است.

2- فصلنامه سیاحت غرب، حتی جنگ های بدون برنده نیز شرکت ها را ثروتمند می کند، کریسی هجز، اردیبهشت 1390، شماره 93، ص3-88.

3- http://jscenter.ir/jewish-and-science/jewish-and-economy/5661

4- https://www.porseman.com/article//145970

5- http://peace-ipsc.org/fa/ خاستگاه-قدرت-یهودیان-آمریکا-و-تعهد-است

6- Robert Strange McNamara

7- https://www.magiran.com/article/1446651

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/0Ktl

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.