پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| کامران الهیان؛ نفوذی اقتصادی آمریکایی- اسرائیلی

همان‌طور که گفته شد کامران الهیان یک بهائی صهیونیست است که غالباً به عنوان یک کارآفرین بشر دوست معرفی می‌شود. اما او در حقیقت یک مدیر شبکه‌سازی اجتماعی است. مدت‌هاست که کامران به همراه همسرش زهره با همکاری اعراب ثروتمندی چون «ولید بن طلال سعودی» و خانواده عرب اسرائیلی «خوری»، برنامه آموزشی مدیریت فضای سیاسی بحران میان اعراب و اسرائیل را دنبال می‌کند.

 

پرونده ویژه‌ی «جریان شناسی بهائیت و صهیونیسم»؛
شماره نوزدهم: کامران الهیان؛ نفوذی اقتصادی آمریکایی- اسرائیلی

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، بعد از انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی ایران همواره از سوی معاندین و جریان استکباری جهان به رهبری آمریکا مورد سوء قصد قرار می‌گیرد. این جریان استکباری و صهیونیسم بین‌الملل که ایران و منش او را بر خلاف اهداف خود می‌بیند به اشکال مختلف تلاش می‌نماید تا آن را از درون خالی و فاسد نماید. به عبارتی دیگر نسل آینده این مرز و بوم را با خود همراه سازد.

همان‌طور که می‌دانید کشور ایران بعد از انقلاب اسلامی جدای از تحریم‌های مختلف، مورد تهاجم شدید فرهنگی نیز قرار گرفته است. اما چیزی که جریان استکبار و صهیونیسم بین‌الملل از مدت‌ها قبل روی آن مانور می‌دهد، جنگ اقتصادی و نفوذ اقتصادی است. در این راستا آنان از همه عناصر مخالف انقلاب اسلامی چون مجاهدین خلق، سلطنت‌طلب‌ها، بهائیان و... علیه جمهوری اسلامی ایران استفاده می‌نمایند. ما نیز در اینجا قصد داریم گوشه‌ای از نفوذ اقتصادی فرقه ضاله بهائیت و پیوند آن با آمریکا و اسرائیل را برای مخاطبین افشا نماییم.

 

کامران الهیان

کامران الهیان در یک خانواده بهائی در 1333ه.ش واقع در تهران متولد شد. او در سن 18 سالگی و پیش از انقلاب اسلامی به آمریکا مهاجرت نمود. او از دانشگاه «یوتا» موفق به کسب مدرک لیسانس علوم رایانه، ریاضیات و فوق لیسانس مهندسی در گرافیک رایانه شد. پس از این کامران الهیان در شرکت «hp» مشغول به کار شد. ولی از آنجایی که ایده‌های او از جانب مسئولان ذی‌ربط مورد استقبال قرار نگرفت، از آن شرکت خارج شد و به همراه دوستانش شرکت مورد نظر خود را تأسیس نمود. با تلاش و نوآوری او شرکت به سرعت رشد نمود و در عرض چند سال به جایگاه قابل توجه‌ای دست یافت.1

کامران الهیان در حال حاضر رئیس هیئت مدیره «گلوبال کتلیست پارتنرز»2 است که به عنوان یک شرکت بین‌المللی متمرکز بر فناوری در کشورهایی مثل چین، ژاپن، سرزمین‌های اشغالی و آمریکا فعالیت می‌نماید. او همچنین یکی از رؤسای «اتحاد جهانی برای فناوری اطلاعات و ارتباط و توسعه» وابسته به سازمان ملل است.

نکته جالب اینجاست که این شخص کارآفرین و بشر دوست بعد از 40 سال در دولت یازدهم وارد ایران می‌شود تا از نخبگان و کارآفرینان ایرانی برای شرکت در اجلاسی تحت عنوان «آی بریج» دعوت به عمل آورد و برای آن زمینه‌سازی نماید. در واقع اجرای جشنواره «پل» در ایران در راستای شناسایی افراد نخبه داخلی در همین راستا راه‌اندازی شد.3

 

واقعیت جلسه «آی بریج»

این اجلاس که ماهیتی آمریکایی صهیونیستی دارد با حمایت و تلاش‌های 20 تا 30 نفر از سرمایه‌داران ایرانی-آمریکایی و عرب-آمریکایی برگزار شد و یکی از مسؤلان آن هم کامران الهیان بود. این کنفرانس‌ها که در سه کشور آمریکا، آلمان و اسپانیا برگزار شد زیر نظر شبکه «رهبران جوان جهانی»4 اجرایی شد.

این شبکه به صورت یک مجموعه غیر حاکمیتی فعالیت می‌کند و حامی آن هم ظاهراً فقط دولت سوئیس است. این نهاد با ایجاد شرکت‌ها و نهادهای مختلف در کشورهای هدف و ارائه خدمات و آموزش‌های علمی به نخباگان آن جامعه که غالباً از نخبگان تأثیرگذار بر جوامع محلی هستند، تلاش می‌کنند تا آن‌ها را با سیاست‌های جهانی‌سازی هماهنگ نمایند.

 

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| شبکه برانداز «من و تو» و اسپانسرهای یهودی- بهائی

 

بله، کار این نهاد تبلیغ و ترویج جهانی‌شدن است. البته جهانی‌شدن با ایجاد شبکه‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و نخبگانی موازی با سیستم حاکمیت کشور هدف، برای اینکه آن سیستم حاکمیتی را تضعیف نماید. روندی که همایش‌هایی چون آی بریج به سمت آن حرکت می‌کنند.

بخشی از سند امنیت ملی آمریکا در سال‌های 2016-2015م به همین مورد اشاره دارد. در این بخش آمده است: «ما در حال به دست گرفتن ابتکار عمل برای ایجاد روابط جهانی و شناسایی رهبران آینده در دولت، کسب و کار و اتصال آن‌ها به یکدیگر و جامعه مدنی و مهارت‌های مورد نیاز برای رشدکردن آن‌ها هستیم. ما برنامه‌های جدید تبادلات میان جوانان آمریکایی از آفریقا گرفته تا جنوب شرق آسیا را پیگیری می‌کنیم.»

دقیقاً در همین راستا کامران الهیان و دوستانش تصمیم گرفتند میان مبتکران و کار آفرینان ایرانی و سرمایه ‌گذاران خارجی پل بزنند. اجلاس آی بریج همان پلی بود که ساخته شد و علاوه بر رسانه‌های خارجی، متأسفانه رسانه‌ها و خبرگزاری‌های داخلی نیز به آن پرداختند، بدون آنکه متوجه باشند در پشت پرده این اجلاس چه اهداف شومی نهفته است.5

نکته دیگر درباره شبکه «رهبران جوان جهانی» یا بهتر بگوییم «رهبران جهان سرمایه‌داری» این است که شبکه مورد نظر زیر نظر «مجمع جهانی اقتصاد» اداره می‌شود، که مهم‌ترین حامیان این مجمع در ترویج جهانی‌سازی، شرکت‌های بزرگ سرمایه‌داری است.

بنابراین از این نکته نباید غافل ماند که آمریکا در حقیقت شکل سیاسی یک زیرساخت اقتصادی عظیم متشکل از مجموعه‌ای از بزرگ‌ترین شرکت‌های سرمایه‌دار است که این کشور را اداره می‌کند.

 

چهره واقعی کامران الهیان

همان‌طور که گفته شد کامران الهیان یک بهائی صهیونیست است که غالباً به عنوان یک کارآفرین بشر دوست معرفی می‌شود. اما او در حقیقت یک مدیر شبکه‌سازی اجتماعی است. مدت‌هاست که کامران به همراه همسرش زهره با همکاری اعراب ثروتمندی چون «ولید بن طلال سعودی»6 و خانواده عرب اسرائیلی «خوری»، برنامه آموزشی مدیریت فضای سیاسی بحران میان اعراب و اسرائیل را دنبال می‌کند.

کامران همچنین از اعضای رسمی «نایاک»7 است؛ یک بنیاد دلالی که مستقیماً زیر نظر کنگره آمریکا فعالیت می‌کند. این نهاد در حقیقت پل میان ایرانیان داخلی با نیروهای سلطنت‌طلب و بهائی است که با پوشش اقتصادی عمل می‌نمایند. جالب است که هدف در حال حاضر این نهاد «بهبود روابط سیاسی و تجاری ایران و آمریکا» است. جالب‌تر این که بودجه نایاک به طور رسمی توسط بنیاد برادران راکفلر، بزرگ خاندان صهیونیستی و مافیایی تأمین می‌شود.

با این وجود کامران الهیان درباره برگزاری چنین همایش‌هایی می‌گوید: «ما به دنبال این هستیم که آمریکایی‌ها درباره ایران بیش‌تر بدانند و ایرانی‌ها با نحوه کارکرد دره سیلیکون آشنا شوند. امیدواریم طی یک سال آینده بتوانیم با حضور شرکت‌های سرمایه‌گذاری و سرمایه‌گذاران آمریکایی کنفرانسی در ایران برگزار کنیم.»

نکته دیگر این است که اولین اجلاس در آمریکا برگزار شد. با توجه به تحریم مردم ایران و بدبینی دولت آمریکا نسبت به این کشور، کامران الهیان چگونه توانست وزارت خارجه آمریکا را راضی کند تا برای میهمانان ایرانی خود ویزا صادر نماید؟ کاملاً واضح است؛ جدای از ارتباط این شخص با نهاد‌های مختلف دولتی و مراکز ثروت، دارای روابط صمیمانه‌ای با اسرائیل نیز می‌باشد.

کامران الهیان بنیان‌گذار چندین شرکت فعال در اسرائیل است که مدراس آنلاین غزه و فلسطین اشغالی (کرانه باختری)، بخشی از فعالیت‌های او محسوب می‌شود. البته هدف از این شبکه‌سازی اجتماعی و مدارس آنلاین کاهش تنش موجود میان اعراب و اسرائیل به نفع رژیم صهیونیستی است.8

 

افشا شدن حقیقت اجلاس آی بریج

بعد از افشاگری روزنامه کیهان نسبت به ماهیت واقعی جلسات بریج، روزنامه گاردین در حمایت از این اجلاس و برگزار کنندگان آن نوشت: «تندروها در ایران از همایش آی بریج، ابراز نگرانی کرده‌اند و با اشاره بر ارتباط نزدیک مؤسسین آی بریج، کامران الهیان و حمید بیگلری با رژیم صهیونیستی، نسبت به نقش این تحرکات در جهت «برانداز نرم» در ایران، به سرویس‌های اطلاعاتی هشدار دادند.»

این نشریه برای دفاع از اجلاس، به سخنان برگزار کنندگان آن استناد نموده بود که مدعی بودند آی بریج فضایی برای طرح مسائل دینی و سیاسی نیست و هیچ‌کدام از پروژه‌ها با این اهداف صورت نگرفته است.  ولی از این نکته نباید غافل ماند که انتقال حلقه «مدریت اجتماعی نخبگان» به خارج از مرزها باعث خروج جریان ثروت و قدرت از ید مردم می‌شود و با گسست بین نسلی، اهداف و آرمان‌های جامعه نیز به تدریج تغییر می‌یابد.9

 

پی‌نوشت:

1 http://khbn.ir/Qdw

2- Global catalyst partners

3- https://digiato.com/article/2015/02/03

4- Young Global Leader

5- قدس انلاین، اجتماعی، افتخار کردن با طعم نفوذ، کد خبر: 654561، www.qudsonline.ir

6- ولید بن طلال نوه عبدالعزیز آل سعود و یکی از ثروتمند ترین افراد جهان عرب محسوب می شود. این شخص در شرکت هایی چون توییتر، اپل، نیوز کورپریشن روبرت مرداک است. او همچنین از جمله سهامداران بانک «سیتی گروپ»، یکی از بزرگ ترین مجموعه پولی مالی دولت فدرال آمریکا است.

7- شورای ملی ایرانیان آمریکا یا (National Iranian-American Council)

8- کیهان، بخش فارسی، اخبار، دلالان آمریکایی- اسرائیلی در بریج!، کد خبر: 46709، www.kayhan.ir.

9- سایت گرداب، سیاسی، ایران، شکار نخبگان پشت پرده استارت آپ‌ها، کد خبر: 16047، www.gerdab.ir

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/fTgu7

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.