پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گزارش| قضیه فلسطین، دل پیامبر اکرم را خون کرده است

آیا ما وظیفه نداریم که کمک مالی به آن‌ها بکنیم؟ آیا این‌ها مسلمان‏ نیستند، عزیزان ندارند؟ آیا این‌ها برای حق مشروع بشری قیام نمی‏‌کنند؟ کیست که امروز منکر شود که فلسطینی‌های آواره، حق بازگشت به وطن خود را ندارند؟

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، باتوجه به فرارسیدن سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری، بخشی از سخنان ایشان پیرامون اهمیت مسئله فلسطین منتشر می‌گردد:

 

اگر پیغمبر اسلام زنده می‏‌بود، امروز چه می‌‏کرد؟ درباره چه مسئله‏‌ای‏ می‏‌اندیشید؟ والله و بالله قسم می‌‏خورم که پیغمبر اکرم در قبر مقدسش‏ امروز از یهود می‌‏لرزد. این یک مسئله دو دو تا چهارتاست. اگر کسی نگوید، گناه کرده است، من اگر نگویم و الله مرتکب گناه شده‏‌ام، هر خطیب و واعظی اگر نگوید، مرتکب گناه شده است. گذشته از جنبه اسلامی، فلسطین چه‏ تاریخچه‌ای دارد؟ قضیه فلسطین مربوط به دولتی از دولت‌های اسلامی هم نیست‏، مربوط به یک ملت است، ملتی که او را به زور از خانه‌‏اش بیرون‏ کرده‏‌اند... .

واللهِ و باللهِ ما در برابر این قضیه مسئولیم. به خدا قسم مسئولیت داریم. به خدا قسم ما غافل هستیم. واللهِ قضیه‌اى که دل پیغمبر اکرم را امروز خون کرده است، این قضیه است. داستانى که دل حسین بن على را خون کرده، این قضیه است. اگر مى‌خواهیم به خودمان ارزش بدهیم، اگر مى‌خواهیم به عزادارى حسین بن على ارزش بدهیم، باید فکر کنیم که اگر حسین بن على امروز بود و خودش مى‌گفت براى من عزادارى کنید، مى‌گفت چه شعارى بدهید؟ آیا مى‌گفت بخوانید: «نوجوان اکبر من» یا مى‌گفت بگویید: «زینب مضطرّم الوداع، الوداع»؟! چیزهایى که من (امام حسین) در عمرم هرگز به این‌جور شعارهاى ذلّت‌آور تن ندادم و یک کلمه از این حرف‌ها را نگفتم.

اگر حسین بن‏ علی بود، می‌‏گفت اگر می‏‌خواهی برای من عزاداری کنی، برای من سینه و زنجیر بزنی، شعار امروز تو باید فلسطین باشد. شمر امروز موشه دایان است. شمر ۱۳۰۰ سال پیش مرد، شمر امروز را بشناس. امروز باید در و دیوار این شهر با شعار فلسطین تکان می‌‏خورد. هی دروغ در مغز ما کردند که‏ آقا این یک مسئله داخلی است، مربوط به عرب و اسرائیل است. باز به قول عبدالرحمان فرامرزی اگر مربوط به این‌هاست و مذهبی نیست، چرا یهودیان دیگر دنیا مرتب برای این‌ها پول می‌فرستند؟

ما چه جوابی در مقابل اسلام و پیغمبر خدا داریم؟ آیا چند روز پیش در روزنامه نخواندید که در سال گذشته یهودیان سایر نقاط دنیا، نه یهودیانی‏ که فعلاً شناسنامه اسرائیلی دارند، ۵۰۰ میلیون دلار برای این‌ها فرستادند که با این پول‌ها فانتوم بخرند، بمب‏ بریزند بر سر مسلمانان.

شنیده‏‌ام یهودیان ایران خودمان در سال گذشته معادل پول ۲ فانتوم‏ فرستادند. ۳۶میلیون دلار پول از یهودیان ایران خودمان برای آن‌ها به عنوان کمک رفت. من آن یهودی‌ها را به عنوان اینکه یهودی هستند، ملامت نمی‌‏کنم، ما خودمان را باید ملامت کنیم، او به هم‌کیش خود کمک کرده‏ است، با کمال افتخار پول می‌‏فرستد، رسیدش هم از موشه‏ دایان می‏‌آید و آن‏ را در بازار هم نشان می‌‏دهد، می‌‏گوید بیا رسیدش را ببین. مگر همین ۲، ۳‏ شب پیش ننوشتند، من بریده‏‌اش را از اطلاعات دارم که الآن فقط یهودیان مقیم آمریکا روزی یک میلیون دلار به اسرائیل کمک می‌‏کنند؟!

آن وقت، تلاش ما مسلمین در این زمینه چه بوده است؟ به خدا خجالت دارد ما خودمان را مسلمان بدانیم، خودمان را شیعه علی بن ابی‌طالب بخوانیم. اصلاً من باید بگویم بعد از این داستانی را که ما از علی بن ابی‌طالب نقل‏ می‏‌کنیم، حرام است که دیگر در منابر نقل کنیم که روزی علی بن ابی‏‌طالب شنید، دشمن به کشور اسلامی حمله کرده است؛ «وَ هَذَا أَخُو غَامِدٍ وَ قَدْ وَرَدَتْ خَیْلُهُ اَلْأَنْبَارَ»، بعد فرمود شنیده‏‌ام زینت یک زن مسلمان یا زنی را که‏ در حمایت مسلمانان است، گرفته‌اند. شنیده‏‌ام دشمن، سرزمین مسلمین را غارت کرده است، مردانشان را کشته است، اسیر کرده است، متعرض زنان‏ آن‌ها شده است، زیورها را از گوش و دست زن‌ها جدا کرده است. بعد همین‏ علی بن ابی‌طالب که ما اظهار تشیع او را می‏‌کنیم و نسبت به او حساسیت‌های‏ بی‌معنی و دروغین نشان می‌‏دهیم فرمود: «فَلَوْ أَنَّ امْرَأً مُسْلِماً مَاتَ مِنْ بَعْدِ هَذَا أَسَفاً مَا کَانَ بِهِ مَلُوماً بَلْ کَانَ بِهِ عِنْدِی جَدِیراً». اگر یک مرد مسلمان با شنیدن این خبر دق کند و بمیرد، سزاوار است و مورد ملامت نیست.

آیا ما وظیفه نداریم که کمک مالی به آن‌ها بکنیم؟ آیا این‌ها مسلمان‏ نیستند، عزیزان ندارند؟ آیا این‌ها برای حق مشروع بشری قیام نمی‏‌کنند؟ کیست که امروز منکر شود که فلسطینی‌های آواره، حق بازگشت به وطن خود را ندارند؟

من در سفر مکه بعضی از این‌ها را دیدم. یک جوان‌هایی، فقط می‌‏گفتند: «دماء الشهداء: ما امیدمان فقط به خون شهدایمان است». افرادی‏ در میان آن‌ها هستند که والله برای لباسشان محتاجند و برهنه می‏‌جنگند. اگر ۷۰۰ میلیون جمعیت مسلمان دنیا، هر فرد روزی یک ریال بدهد، در سال‏ نزدیک به ۳۰۰ میلیارد دلار می‏‌شود. اگر فقط مردم ایران که ۲۵‏ میلیون نفر هستیم و ۹۸ درصد ما مسلمان است، هر فرد، روزی یک‏ ریال به فلسطینی‌ها کمک کند، در سال حدود ۹۰ میلیون تومان می‏‌شود. اگر یک عشر مسلمانان هم هر کس روزی یک ریال کمک کند، در سال ۹ میلیون‏ تومان می‏‌شود. «فضل الله المجاهدین باموالهم و انفسهم الذین‏ آمنوا و هاجروا و جاهدوا فی سبیل الله باموالهم و انفسهم.»

به وسیله مال که می‏‌توانیم کمک کنیم. والله این انفاق واجب است، مثل نماز خواندن و روزه گرفتن واجب است. اولین سؤالی که بعد از مردن‏ از ما می‌‏کنند، همین است که در زمینه همبستگی اسلامی چه کردید؟ پیغمبر فرمود: «مَنْ سَمِعَ رجلا ینادی یا لَلْمُسْلِمینَ فَلَمْ یجِبْهُ فَلَیسَ بِمُسْلِمٍ» هر کس بشنود، صدای مسلمانی را که فریاد می‌‏کند یاللمسلمین، مسلمانان به‏ فریاد من برسید، و او را کمک نکند، دیگر مسلمان نیست، من او را مسلمان نمی‌‏دانم.

چه مانعی دارد که ما برای این‌ها حساب باز کنیم؟ چه‏ مانعی دارد که مقدار کمی از درآمد خودمان را اختصاص به این‌ها بدهیم؟ چرا یهودیان دنیا حتی یهودیان ایران کمک بکنند و ملت‌های دیگر آن‌ها را تحسین کنند، بارک الله بگویند، ملت بیدار بگویند، ولی ما نکنیم؟ مردم بیدار آن مردمی هستند که فرصت‌شناس باشند، دردشناس باشند، حقایق‌شناس باشند.

من وظیفه خودم را عمل کردم. وظیفه من فقط گفتن بود و خدا می‌‏داند، جز تحت فشار وجدان و وظیفه خودم چیز دیگری نبود. این کمک مالی را وظیفه‏ شما می‌‏دانم. و وظیفه خودم و هر خطیب و واعظی می‌‏دانم که این را بگوید، بر هر خطیب و واعظی من واجب می‏‌دانم که چنین حرفی را بزند.

مراجع تقلید بزرگی مثل آیت‌الله حکیم و دیگران، رسماً فتوی داده‌‏اند که کسی که در آنجا کشته می‏‌شود، اگر نماز هم نخواند، شهید در راه خداست. پس بیاییم به خودمان ارزش بدهیم، به کار و فکر خودمان ارزش بدهیم، به کتاب‌های خودمان ارزش بدهیم، به پول‌های خودمان ارزش‏ بدهیم، خودمان را در میان ملل دنیا آبرومند بکنیم. علت اینکه دولت‌های‏ بزرگ جهان چندان درباره سرنوشت ما نمی‏‌اندیشند، این است که معتقدند، مسلمان غیرت ندارد. آمریکا را فقط همین یکی جری کرده است. می‌‏گوید مسلمان جماعت غیرت ندارد، همبستگی و همدردی ندارد.

می‏‌گوید یهودی که‏ برای پول می‌‏میرد، جز پول چیزی نمی‌‏شناسد، خدایش پول است، زندگیش پول‏ است، حیات و مماتش پول است، به یک چنین مسئله حساسی که می‌‏رسد، روزی‏ یک میلیون دلار به هم‌کیشانش کمک می‌‏کند ولی ۷۰۰ میلیون مسلمان دنیا کوچک‌ترین کمکی به هم‌کیش خود نمی‏‌کنند!

 

منبع:

حماسه حسینی، مرتضی مطهری، ج 1، ص 270-280

 

 

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/zejpC0L

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.