پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| نژادپرستی بی‌رحمانه صهیونیست‌ها

نژادپرستی علیه اعراب در مراکز مختلف رژیم صهیونیستی در حال اجراست. به گزارش کانال 2 رژیم اسرائیل بیش از نیمی از یهودیان اسرائیل، مخالف زندگی با اعراب در یک‌جا بوده و نسبت به زندگی با اعراب در یک ساختمان معترض‌اند.

 

پرونده ویژه‌ی «چالش‌ها و گسست‌های موجود در اسرائیل»؛
شماره ششم: نژادپرستی بی‌رحمانه صهیونیست‌ها

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، نژادپرستی صهیونیست‌ها یک عقبه تاریخی به اندازه چند هزار سال دارد. زمانی که خداوند متعال در برهه خاصی از زمان این قوم را برگزیده[1] نمود اما قوم یهود تصور کرد که برای همیشه برگزیده شده است. این نژادپرستی سال‌ها ادامه یافته و اکنون در رژیم جنایتکار صهیونیستی بیش از گذشته نمود پیدا کرده است.

آن‌ها غیر از اینکه اعراب فلسطینی را آواره و خانه و کاشانه آن‌ها را نابود کرده‌اند، حتی کم‌ترین حقوق آ‌ن‌ها را نیز در سرزمین خودشان رعایت نکرده و به صورت مستمر افکار و عملکردهای نژادپرستانه‌ای از خود نشان داده و باعث آزار و اذیت دیگر مردم فلسطین شده‌اند.

 

نژادپرستی مذهبی و قومی در صهیونیسم

نژاد و قومیت، اساس ایدئولوژی سیاسی اسرائیل را تشکیل می‌دهد. به گونه‌ای که استفاده ابزاری آنان از شریعت یهود زمینه نژادپرستی مذهبی و قومی رژیم صهیونیستی را فراهم کرده است. رژیم صهیونیستی خود را تنها دولت یهودی در جهان قلمداد کرده و تلاش دارد بر روی همه شکاف‌های اجتماعی و سیاسی‌اش، هویتی واحد برای خود دست و پا کند. ورود این تفکر در عرصه بین‌الملل موجب چنددستگی شده و می‌توان ادعا کرد ریشه منازعات چند سال اخیر در منطقه و حتی فراتر از آن به نژادپرستی اسرائیل مرتبط است. بنابراین ایدئولوژی نژادپرستی رژیم صهیونیستی بر پایه تحریف آیین یهود و تلاش این رژیم در راستای تسلط بر سایر ملل استوار شده است.[2]

 

ابعاد عمیق نژادپرستی علیه اعراب

نژادپرستی علیه اعراب در مراکز مختلف رژیم صهیونیستی در حال اجراست. به گزارش کانال 2 رژیم اسرائیل بیش از نیمی از یهودیان اسرائیل، مخالف زندگی با اعراب در یک‌جا بوده و نسبت به زندگی با اعراب در یک ساختمان معترض‌اند.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| شکاف‌های بحرانی در جامعه اسرائیل

 

در همین راستا حزب «خانه یهود» اعلام کرده، بیمارستان‌های اسرائیل اقدام به جدایی بیماران عرب و یهودی نموده‌اند و بررسی‌ها نشان می‌دهد 85 درصد از اعراب در اسرائیل یقین دارند وضعیت فعلی بدتر شده و ابعاد عمیق نژادپرستی علیه اعراب بیش از گذشته نمایان خواهد شد.

طبق نظرسنجی صورت گرفته توسط یکی از مؤسسات اسرائیلی در مورد بهبود همزیستی بین اعراب و یهودیان، 47 درصد از اعراب از رفتن به مراکز خرید و مکان‌های تفریحی احساس خطر می‌کنند. در این تحقیق مشخص شده روابط اعراب با یهودیان در اسرائیل همیشه در پایین‌ترین سطح ممکن بوده ولی یهودیان حاضر به پذیرش این حداقل هم نیستند.[3]

 

مهر باطل بر ادعای دموکراسی در فلسطین اشغالی

چندی پیش، پیش‌نویس قانون «دولت یهود» که برپایه «قومیت» است، به تصویب نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی رسید. براساس این قانون، رژیم صهیونیستی دولت قومی برای ملت یهود است و فلسطین نیز سرزمینی برای این ملت  است. با تصویب قانون دولت یهود، اسراییل تنها رژیمی است که در دنیا به نژادپرستی رسمیت بخشیده و عملاً آن را اجرا می‌کند.

استاد دانشکده مطالعات جهان درباره تضاد قانون نژادپرستانه دولت یهود با ادعای تل‌آویو مبنی بر دموکراتیک بودن جامعه صهیونیستی گفت: «این تضاد کاملاً وجود دارد. اکنون شخصیت‌ها و گروه‌های سیاسی زیادی نه تنها در غرب بلکه در جامعه صهیونیستی هستند که معتقدند تصویب قانون دولت یهود به معنای پایان دموکراسی در  فلسطین اشغالی  است. این قانون با  اکثریت ضعیفی در پارلمان رژیم صهیونیستی به تصویب رسید زیرا قانون‌گذاران صهیونیست از پیامدهای چنین مصوبه‌ای نگران بودند. حقیقت این است که قانون دولت یهود همخوانی با دموکراسی ندارد و این قانون کاملاً نژادپرستانه و آپارتاید است. اکنون این فرصت در اختیار مقاومت و مخالفان رژیم صهیونیستی است که چهره واقعی این رژیم را به جهانیان نشان دهند.[4]

 

سعید ابوالقاضی

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/Kt6MtV


[1] . آیه ۴۷ سوره بقره

[3] . www.lish.ir/1qfP

[4] . https://tn.ai/1789246

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.