پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| دارو؛ ابزاری برای تجارت و کشتار

هرجا صحبت از پول‌های کلان و فساد باشد، یقیناً گوشه‌ای از آن را صهیونیست‌ها اداره و رهبری می‌نمایند. به طور مثال «بنیاد راکفلر» از حامیان شرکت‌های بزرگ دارویی و آزمایشگاهی مثل «ابوت»، «اکسون‌موبیل» و «شورون» است. «روبرت مرداک» نیز به عنوان یکی از غول‌های رسانه‌ای دنیا از بزرگ‌ترین سهام‌داران شرکت‌های دارویی جهان است.

 

پرونده ویژه‌ی «نفوذ صهیونیسم در جنگ‌های بیولوژیک»؛
شماره سوم: دارو؛ ابزاری برای تجارت و کشتار

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، با توجه به قدرت سلاح‌های بیولوژیک، آنان را در زیر مجموعه سلاح‌های کشتارجمعی طبقه‌بندی می‌نمایند. همانطور که در شماره پیشین نیز اشاره شد، در پروتکل ژنو 1925م تصمیم گرفته شد که هیچ کشوری حق استفاده از این‌گونه سلاح‌ها را ندارد. اما آمریکا این معاهده را امضا نکرد. کشورهایی مثل انگلیس، فرانسه، کانادا و... هم که آن را امضا کرده بودند به تدریج و با گذر زمان آن را زیر پا نهادند.

بنابراین بسیاری از کشورها به دنبال ساخت و توسعه علوم در این زمینه رفتند. کشوری مثل آمریکا نیز جدای از مراکزی که درون خود دارد، برخی از مراکز تحقیقی و پژوهشی خود را در کشورهای جهان سوم برپا می‌کند. با این کار ضمن دور نگه‌داشتن مردم خود از آسیب‌های غیر قابل پیش‌بینی، برخی از آزمایشات خود را نیز بر روی نمونه‌های انسانی انجام می‌دهد.

به طور مثال مرکز «M.aykimbayev» در شهر «اُتار» قزاقستان وظیفه ذخیره‌سازی اصلی مجموعه‌های میکروبی را انجام می‌دهد. در شهرهای مختلف اُزبکستان مثل «تاشکند» مؤسسات میکروب‌شناسی آمریکایی- اُزبکی وجود دارد. همچنین نمونه‌های دیگر این مؤسسات آمریکایی در کشورهایی چون کانادا، استرالیا، کره جنوبی و آفریقا نیز وجود دارد.1

 

شرکت‌های دارویی و انتشار بیماری

در دنیای امروز دارو به عنوان یک کالای استراتژیک سودآور شناخته می‌شود. وسیله‌ای برای قدرت‌نمایی کشورها و زمینه‌ساز روابط بین‌الملل. در سال 2008م داروسازی از بین 52 صنعت سودآور جهان، در رتبه سوم قرار گرفت. در سال 2012م بزرگ‌ترین شرکت دارویی جهان «مک اکسون»2 به سود 120میلیارد دلار در سال دست یافت.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| تاریخچه استفاده از جنگ‌افزارهای بیولوژیک

 

هرجا صحبت از پول‌های کلان و فساد باشد، یقیناً گوشه‌ای از آن را صهیونیست‌ها اداره و رهبری می‌نمایند. به طور مثال «بنیاد راکفلر» از حامیان شرکت‌های بزرگ دارویی و آزمایشگاهی مثل «ابوت»، «اکسون‌موبیل» و «شورون» است. «روبرت مرداک» نیز به عنوان یکی از غول‌های رسانه‌ای دنیا از بزرگ‌ترین سهام‌داران شرکت‌های دارویی جهان است.

 

دارو و تجارت

وقتی دارو به کالای تجاری تبدیل شد دیگر اهداف انسانی و درمانی پشت آن هم به تدریج از بین می‌رود. با در نظر گرفتن نگاه صنعتی به دارو و چرخه تحقیق، تولید و عرضه، اولین کاری که شرکت‌های بزرگ انجام می‌دهند ایجاد نیاز است. آنان این کار را از طریق تبلیغات انجام می‌دهند. شاید بپرسید چگونه؟ آنان برای این کار دست به کارهای مختلفی می‌زنند: مثل رشوه‌دادن به پزشکان، انتشار بیماری، آزمایش دارو بر روی انسان‌های فقیر جهان سوم و... .

در واقع ایجاد ترس بهترین محرک و انگیزه را در زمینه خرید دارو فراهم می‌نماید. این شرکت‌ها حتی با توجه به روحیه مصرف‌گرایی حاکم بر دنیای مدرن، بر اساس استراتژی بازارهای مد، برای یک بیماری خاص، داروهای مختلفی تولید می‌کنند.

 

تولید دارو؛ درمان یا جنایت

جالب آن است که بعد از مدتی، بی‌اثر بودن برخی از آنان توسط جراید اعلام شده و از بازار جمع‌آوری می‌گردند. با این حال شرکت سود مورد نظر خود را برده است. نکته جالب‌تر این است که داروهای جمع‌آوری شده از بازار و تقلبی نیز از بین برده نشده و راهی کشورهای جهان سومی مثل آمریکای جنوبی و آفریقا می‌شوند. «هیئت کنترل بین‌المللی مواد مخدر» در سال 2012م اعلام نمود که 50% داروهای کشورهای در حال توسعه تقلبی هستند.

همانطور که قبلاً گفتیم یکی از راه‌های تبلیغ داروی این ابر شرکت‌های دارویی، پرداخت رشوه به پزشکان است. به این شکل که وقتی بیمار به پزشک مراجعه می‌کند، پزشک داروهای شرکتی را برای بیمار تجویز می‌کند که با آن قرارداد بسته است. یکی از شرکت‌هایی که پرونده فساد مالی آن در پرداخت رشوه به پزشکان ایتالیایی در سال 2002م افشا شد، شرکت «GSK» بود.

برخی از این شرکت‌ها نیز به دلیل پخش داروی بی‌خاصیت و بعضاً مضر جریمه شده‌اند. به عنوان نمونه شرکت «Johnson & Johnson» در دادگاه فدرال به دلیل پخش قرص‌های اعتیادآور «ایپوئید» در سال 2017م، 17 میلیارد دلار جریمه شد. نکته تأسف‌بار این ماجرا هم کشته‌شدن 70 هزار شهروند آمریکایی بود.

کمپانی «TEVA» نیز از جمله ابر شرکت‌های دارویی صهیونیستی است که با مرکزیت بیت‌المقدس فعالیت می‌کند و دارای شرکت‌های زیر مجموعه بسیاری نظیر «Ivax»، «Sicor» و «Galena» است.3 این شرکت هم به دلیل پخش گسترده داروهای اعتیادآور مبلغ 270 میلیون دلار جریمه شد.4

 

پی‌نوشت:

1- https://tn.ai/2008053/

2- Mac Kesson

3- http://yun.ir/dz3bdg

4- http://yun.ir/hxxl38

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/CplOFP

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.