پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| اعتیاد نمایندگان پارلمان اسرائیل به مواد مخدر

«تامار زاندبرگ» نماینده کنست اسرائیل: «مثل خیلی افراد دیگر در اسرائیل من موادمخدر مصرف می‌کنم و این جرم نبوده و من مرتکب تخلفی نشده‌ام. در مورد مصرف موادمخدر هنوز حساسیت‌هایی وجود دارد لذا زمان آن رسیده تا این روند را تغییر بدهیم.»

 

پرونده ویژه‌ی «چالش‌ها و گسست‌های موجود در اسرائیل»؛
شماره هشتم: اعتیاد نمایندگان پارلمان اسرائیل به مواد مخدر

 

پایگاه صهیون پژوهی خیبر، رژیم اسرائیل به صهیونیست‌ها وعده داده بود امکان زندگی و حیات را در بهشت و سرزمین موعود یهود میسر می‌سازد؛ اما به جهانیان ثابت کرد که یهودیان را به جای بهشت روانه جهنم کرده است زیرا فقر، اعتیاد و فساد جنسی رژیم صهیونیستی را فرا گرفته است.

 

مسئولین امنیتی اسرائیل، عامل مواد مخدر

در گزارشی آمارهای وحشتناکی از رژیم صهیونیستی منتشر شده است. تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی مربوط به سال ۲۰۰۹ اعلام کرد: «اعتیاد به مشروبات الکلی و مواد مخدر در اسرائیل روند فزاینده یافته است، تا جایی که ۱۹ درصد از پسران و ۸ درصد از دختران در اسرائیل معتاد به مشروبات الکلی هستند که در میان این معتادان، نوجوانان زیر ۱۱ سال نیز به چشم می‌خورند.

مسئولان امنیتی رژیم اسرائیل در قبال اطلاعاتی که از طریق قاچاقچیان مواد مخدر از مقاومت بدست می‌آورند راه را برای آنان هموار می‌سازند. از این جهت رژیم صهیونیستی کانال‌های زیادی برای سهولت قاچاق مواد مخدر به سرزمین‌های اشغالی به وجود آورده است.» [1]

  

بیش از ۱۷۰۰ میلیون دلار گردش مالی مواد مخدر در اسرائیل

بازار غیر قانونی مواد مخدر در اسرائیل، مقادیر زیادی از این مواد را به گردش درمی‌آورد و ارزش آن سالانه ۶ میلیارد شکل اسرائیل (بیش از ۱۷۰۰ میلیون دلار) [2] برآورد می‌شود. این مواد در درجه اول شامل ۱۰۰ تن ماری‌جوآنا می‌شود که عمدتاً از طریق مرز مصر وارد می‌شود. بیش از ده‌ها جایگزین مواد مخدر، برخی طبیعی و برخی مصنوعی، عمدتاً مواد استنشاقی و فرّار در اسرائیل وجود دارد که شناخته‌شده‌ترین آن‌ها چسب و لاک غلط‌گیر و گاز خنده‌آور است. [3]

 

اعتیاد نمایندگان کنست به مواد مخدر

مواد مخدر در بین برخی از نمایندگان کنست نیز شیوع داشته است. رادیو اسرائیل چند سال قبل، از اعترافات یکی از نمایندگان کنست در مصرف حشیش و ماری‌جوانا، گزارشی را پخش کرد.

«یانون ماگال»، نماینده‌ کنست از حزب «اسرائیل هایوم» به رهبری «نفتالی بنت» در مصاحبه با شبکه دوم تلویزیون اسرائیل به صراحت اعتراف کرد که مواد مخدر مصرف می‌کند و در گذشته به تجارت مواد مخدر مشغول بوده است.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| نژادپرستی اسرائیلی‌ها علیه مسیحیان و اتیوپیایی‌ها

 

پیش از این نمایندگانی از حزب کارگر در کنست به مصرف مواد مخدر اعتراف کرده بودند. از جمله این افراد می‌توان به «شیلی یحموویچ»، «ایتان کابل»، «استاو شاویر» و «افیشای پرافرمن» اشاره کرد.

همچنین سه نماینده کنست از حزب چپ‌گرای «میرتس»، «میخاییل روزین»، «ایلان گیلون» و «تامار زاندبرگ» نیز به مصرف مواد مخدر اذعان کرده‌اند.

«تامار زاندبرگ» که با افتخار خود را از هوادران تصویب رفع منع قانونی مصرف و قاچاق موادمخدر معرفی می‌کند در اظهاراتی شگفت‌انگیز گفته است: «مثل خیلی افراد دیگر در اسرائیل من موادمخدر مصرف می‌کنم و این جرم نبوده و من مرتکب تخلفی نشده‌ام. در مورد مصرف موادمخدر هنوز حساسیت‌هایی وجود دارد، لذا زمان آن رسیده تا این روند را تغییر بدهیم.» [4]

 

فرار اقشار تحصیل‌کرده از اسرائیل

«ولید محمد»، کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی، با اشاره به نتایج نظرسنجی‌های مختلف در رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه جوانان صهیونیست آینده خود را در سرزمین‌های اشغالی مبهم و تاریک می‌بینند، گفت: «مطالعاتی که مراکز وابسته به امور مهاجرین رژیم صهیونیستی انجام داده است، نگرانی آنان را از گریختن قشرهای تحصیل‌کرده، محققان و پژوهشگران صهیونیستی از سرزمین‌های اشغالی فلسطین را دو چندان می‌کند.» [5]

  

سعید ابوالقاضی

 

پی‌نوشت:

[1] . https://b2n.ir/12679

[2] . http://khbn.ir/aHrkYM

[3] . http://khbn.ir/1OUKa

[4] . http://ytre.ir/pdl

[5] . https://b2n.ir/1267

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/ZXwucgW

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.