پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| آلمان، بازیچه‌ی دست صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها شد

پس از اقدام آلمان، هم سخنگوی وزارت خارجه و هم دبیر شورای عالی امنیت ملی این موضوع را محکوم کردند. لذا هر تحولی که در مورد حزب‌الله رخ بدهد، بدون شک جمهوری اسلامی ایران در برابر آن ساکت نخواهد نشست و با توجه و حساسیت خاصی این موضوع را دنبال خواهد کرد.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، روز پنج‌شنبه، یازدهم اردیبهشت‌ماه وزارت کشور آلمان اعلام کرد از این پس حزب‌الله لبنان را یک سازمان تروریستی می‌شناسد و تمام فعالیت‌های حزب‌الله در آلمان ممنوع است. پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر به جهت بررسی ابعاد مختلف اقدام اخیر آلمان، گفت‌و‌گوی ویژه‌ای با «دکتر احمد دستمالچیان»، سفیر اسبق جمهوری اسلامی ایران در لبنان انجام داده است. متن بخش دوم (پایانی) این مصاحبه تقدیم می‌گردد:

 

خیبر: با توجه به توضیحات شما، می‌توانیم بگوییم سوق‌دادن آلمان برای تروریست‌خواندن حزب‌الله نشان می‌دهد آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها از فعالیت در فاز عملیاتی خارج شده‌اند، و به بحث‌های روانی روی آورده‌اند؟

بله، بیشتر کارهای روانی سیاسی انجام می‌دهند تا حلقه‌ی محاصره‌ی جمهوری اسلامی ایران و بازوانش در منطقه را تنگ‌تر کنند. به زعم خودشان می‌خواهند جمهوری اسلامی کوتاه بیاید و تسلیم بشود و نهایتاً تن به مذاکره بدهد.

 

خیبر: باتوجه به اینکه فرمودید آلمان ضعیف‌ترین حلقه اتحادیه اروپا بود و به نوعی آن را وارد این بازی آمریکایی صهیونیستی کردند؛ امکان دارد در آینده کشورهای دیگری را نیز وارد این بازی کنند تا فشار بیشتری به جبهه مقاومت وارد شود؟

سرنوشت برجام در روزهای آینده بسیار مهم است. آمریکا قصد دارد یک برجام با محتوای جدید نوشته شود که در آن بحث دفاع موشکی ایران مطرح باشد. اگر اروپا نسبت به این خواسته تن بدهد و بپذیرد، فاجعه بزرگی برای اروپا خواهد بود. چراکه برجام به طور کلی نابود می‌شود و دود آن حتماً به چشم اروپایی‌ها خواهد رفت. به دلیل اینکه اروپا همسایه‌ی منطقه خاورمیانه و همسایه ژئوپلیتیکی ایران هست و نمی‌تواند نسبت به ناآرامی‌هایی که در منطقه به وجود می‌آید، بی‌تفاوت باشد. در بحران سوریه، ترکیه و ادلب نگرانی‌هایی را دیدیم.

به هر حال اگر اروپا، به خصوص فرانسه که تا به حال علائمی نشان داده نشده که این کشور بخواهد روی خوشی نشان بدهد؛ اگر این کشور هم مایل باشد، در نتیجه آخرین دستاورد موجود در برجام هم از بین خواهد رفت. روسیه و چین قاطعانه اعلام کرده‌اند: در این موضوع همکاری نمی‌کنند؛ و لذا وقتی برجام از بین برود، امتیازاتی که اروپا در مورد مسائل امنیتی خود داشته را از دست می‌دهد و این قطعاً به ضرر اروپا خواهد بود.

 

خیبر: جمهوری اسلامی و حزب‌الله در مقابل اقدام اخیر آلمان، بایستی چه اقدامی انجام دهند؟

حزب‌الله یکی از بازوان قدرتمند ایران در منطقه است و جمهوری اسلامی هیچ‌گاه ابایی نداشته از اینکه بگوید: حزب‌الله بازوی منطقه‌ای ایران است؛ چراکه ارتباط حزب‌الله با ایران باعث عزت، شرف و افتخار است. حزب‌الله هم از نظر عقیدتی و ایدئولوژیک با ایران ارتباط دارد و خودش را ولیده‌ی انقلاب اسلامی ایران می‌داند.

 

مطالعه بخش اول مصاحبه:

گفت‌وگو| پشت‌پرده‌ی تروریستی اعلام کردن حزب‌الله‌ لبنان از سوی آلمان

 

پس از اقدام آلمان، هم سخنگوی وزارت خارجه و هم دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان این موضوع را محکوم کردند. لذا هر تحولی که در مورد حزب‌الله رخ بدهد، بدون شک جمهوری اسلامی ایران در برابر آن ساکت نخواهد نشست و با توجه و حساسیت خاصی این موضوع را دنبال خواهد کرد.

بدون شک اقدام آلمان در روابط جمهوری اسلامی ایران و این کشور، تأثیرگذار خواهد بود. ضمناً آلمان که بین رژیم صهیونیستی و حزب‌الله برای تبادل اسرا و زندانیان واسطه بود، این کارایی را از دست داد و بازیچه‌ی دست صهیونیست‌ها و آمریکایی‌ها شد.

 

خیبر: پس این مهره (آلمان) را با یک اشتباه استراتژیک از دست دادند!

بله؛ حزب‌الله موقعیتی بسیار عالی برای تنها کشور اروپایی که آلمان بود، به وجود آورده بود. در دو-سه مورد آلمان بین حزب‌الله و رژیم صهیونیستی برای تبادل زندانیان و اسرا واسطه‌گری کرد. رفت و آمدهای امنیتی بسیار سنگینی انجام شد تا این اقدامات صورت بگیرد. اما متأسفانه آلمان این واقعیت و کارایی را از دست داد.

 

خیبر: ممنون از توضیحاتی که ارائه فرمودید.

 

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/BYw

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.