پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| آمار وحشتناک جرم و جنایت در اسرائیل

«باروخ کاپل گلدشتاین» پزشک و تروریست یهودی، متولد آمریکا و تبعه اسرائیل بود که در سال ۱۹۹۴ به روی نمازگزاران فلسطینی در مسجد ابراهیم شهر الخلیل با مسلسل آتش گشود و باعث مرگ ۲۹ تن و زخمی‌شدن ۱۵۰ فلسطینی شد.

 

پرونده ویژه‌ی «چالش‌ها و گسست‌های موجود در اسرائیل»؛
شماره نهم: آمار وحشتناک جرم و جنایت در اسرائیل

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که اصلی‌ترین و مؤثرترین عامل در اوج‌گیری جرم و جنایت در اسرائیل را باید در پایه‌های نظری و عملی صهیونیست‌ها جستجو کرد. سهم جوانان و نوجوانان در جرم و جنایت کم نیست. باورهای یهودی افراطی نیز بی‌تأثیر نیست.

 

عدم احساس امنیت صهیونیست‌ها در اسرائیل

چندی پیش روزنامه صهیونیستی یدیعوت آحارنوت، نوشت که «یهودا وینستین»[1]، دادستان کل رژیم صهیونیستی نگرانی عمیق خود را نسبت به موج خشونت در سرزمین‌های اشغالی اعلام کرده و گفته است که مسئولین در پیدا کردن راه‌حل برای برقراری تعادل در مبارزه با جرم و جنایت ناموفق بودند. «یوهانان دانینو»[2]، رئیس پلیس رژیم صهونیستی نیز در کنفرانسی در ایلیات گفت: «افزایش آمار جرم و جنایت نیاز به آژانس‌های اجرای قانون را بیشتر برجسته می‌کند.»

وی افزود: «ما با کمک همدیگر توان بازدارندگی‌مان را تقویت و آمار جرم و جنایت و فحشا را کاهش خواهیم داد. ناامنی و بی‌ثباتی، جنایات و کشتار در جامعه صهیونیستی در چند سال گذشته روند صعودی داشته است، به‌گونه‌ای که بیشتر صهیونیست‌ها از زندگی در سرزمین‌های اشغالی احساس امنیت نمی‌کنند.»[3]

 

جرم و جنایت جوانان در اسرائیل

طبق برخی گزارش‌ها، پرونده‌های مربوط به جرم و جنایت جوانان و نوجوانان در اسرائیل به شرح زیر است:

- 8 درصد از مجموع پرونده‌هایی که سال 2008 (34 هزار پرونده) گشوده شد، مربوط به جوانان زیر 18 سال بود که شمار این پرونده‌ها در مقایسه با سال 2007 چهار درصد افزایش یافت.

- یک سوم از پرونده‌های جرم و جنایت نوجوانان در پی عملیات پلیس کشف و تحقیق درباره آن آغاز شد.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| اعتیاد نمایندگان پارلمان اسرائیل به مواد مخدر

 

- جرم‌های مربوط به سرقت از خودرو و یورش به آپارتمان و دزدی از آن، 56 درصد از جرم‌های مربوط به املاک و دارایی‌ها را شامل می‌شود.

سال 2008 عملیات تحقیق و بازجویی از 150 هزار مظنون صورت گرفت که 10 درصد از  آنان کمتر از 17 سال سن داشتند در حالی که در سال 1999 از حدود 118 هزار مظنون متهم به ارتکاب جرم و جنایت، تحقیق صورت گرفت که 8 درصد از آنان را نوجوانان کمتر از 17 سال تشکیل می‌داد. حدود نیمی از این مظنونان که مورد بازجویی قرار گرفتند یهودی بودند.

همچنین پرونده 42 درصد از کل مظنونان که آز آنان بازجویی شد مربوط به خلاف‌ها و جرم‌هایی ضد نظام عمومی اسرائیل و 16 درصد از آن‌ها نیز مربوط به شکایات مربوط به املاک و دارایی‌ها بود.

جرم‌هایی که بیشترین سهم در حادث‌شدن را دارند شامل جرم‌های مربوط به تهدیدها (38 درصد)، جرم‌های مربوط به ورود غیرقانونی به اسرائیل (14 درصد)، جرم‌های مربوط به ارث و میراث (14 درصد)، جرم‌های مربوط به تعرض به مرزها (9 درصد) و حمله به پلیس (6 درصد) است.

جرم‌های بسیار تکراری از بین جرم‌های اخلاقی شامل مصرف مواد مخدر (‌67 درصد)، قاچاق، تجارت، واردات و صادرات مواد مخدر (16 درصد) و دستیابی به مواد مخدر برای استفاده شخصی (15 درصد) می‌باشد.[4]

 

باورهای یهودی افراطی

یکی دیگر از عوامل جرم و جنایت‌های مردم سرزمین‌های اشغالی، باورهای یهودی افراطی است. بدین صورت که این اعتقادات باعث حمله، خشونت و قتل‌عام دیگران، خصوصاً غیریهودیان می‌شود. به عنوان نمونه «باروخ کاپل گلدشتاین»[5] پزشک و تروریست یهودی، متولد آمریکا و تبعه اسرائیل بود که در سال ۱۹۹۴ به روی نمازگزاران فلسطینی در مسجد ابراهیم شهر الخلیل با مسلسل آتش گشود و باعث جانباختن ۲۹ تن و زخمی‌شدن ۱۵۰ فلسطینی شد. وی توسط باقی نمازگزاران مسجد مذکور با استفاده از یک کپسول آتش‌نشانی خلع سلاح شد، سپس فلسطینیان او را مورد ضرب و شتم قرار دادند تا در همان محل کشته شد. انگیزه او از این اقدام تروریستی، باورهای یهودی افراطی[6] در زمینه از بین بردن غیر یهودیان شناخته شد.[7]

 

در محل دفن گلدشتاین در شهر کیریات آربا مقبره‌ای برای وی ساخته شد و یهودیان افراطی برای زیارت قبر وی که برای آن‌ها به سبب کشتن فلسطینیان یک شهید و قهرمان محسوب می‌شد، به آنجا مراجعه می‌نمودند. روی قبر وی نوشته شده بود: «باروخ گلدشتاین مقدس که زندگی خود را برای ملت یهود، تورات و سرزمین اسرائیل فدا کرد.»[8]

 

سعید ابوالقاضی

 

[1] . Yehuda Weinstein

[2] . Yohanan Danino

[3] . www.mshrgh.ir/134761

[5] . Baruch Kappel Goldstein

[6] . https://b2n.ir/70667

[8] . http://yun.ir/yu7mp9

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/AZsqe

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.