پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| شباهت رژیم صهیونیستی به آپارتاید

کابینه رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت دو مرحله را برای خلاص‌کردن خود از آفریقاییان اجرا کند: اول اینکه به آن‌ها پیشنهاد دهد با رضایت خود با دریافت بلیط و مبلغی پول، اسرائیل را ترک کنند. دوم اینکه آن‌ها را بازداشت کرده و به زور بفرستد.

 

پرونده ویژه‌ی «چالش‌ها و گسست‌های موجود در اسرائیل»؛
شماره چهاردهم: شباهت رژیم صهیونیستی به آپارتاید

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، نژادپرستی سیستماتیک در اسرائیل این رژیم را به یک رژیم آپارتاید تبدیل کرده است که در نهایت طبق نظر اندیشمندان این حوزه منجر به از بین رفتن این رژیم خواهد شد.

 

رژیم صهیونیستی و آپارتاید

چندی پیش، قانون «دولت یهود» که برپایه «قومیت» است، به تصویب نمایندگان پارلمان رژیم صهیونیستی رسید. براساس این قانون، رژیم صهیونیستی دولت قومی برای ملت یهود است و فلسطین نیز سرزمینی برای این ملت است.

دکتر هادی برهانی، استاد دانشکده مطالعات جهان با اشاره به دیدگاه برخی تحلیلگران مبنی براینکه «رژیم صهیونیستی براساس نژادپرستی تأسیس شده و بعد ادعای دموکراسی کرده و اکنون با تصویب قانون دولت یهود به دوره گذشته بازگشته است»، گفت: «از زمان تأسیس رژیم صهیونیستی به این طرف ما شاهد افزایش روند نژادپرستی در این رژیم بوده‌ایم. ابتدای ورود یهودیان به فلسطین خیلی از آنان می‌گفتند، فلسطینی‌ها باشند و ما هم هستیم ولی به تدریج نژادپرستی در بین مهاجران بیشتر و بیشتر شد، به گونه‌ای که امروز شاهد تصویب قانون دولت یهود هستیم. این قانون اوج نژادپرستی است. در حقیقت، تل‌آویو با تصویب چنین قانونی به رژیم آپارتاید آفریقای جنوبی و آلمان نازی شباهت پیدا کرده است.»[1]

همچنین «جرارد آرو» سفیر فرانسه در ایالات متحده در آخرین روز از مأموریت خود در خاک آمریکا به مصاحبه با یکی از رسانه‌های این کشور پرداخت و این چنین اظهار داشت که تحقق معاملهی قرن، رژیم صهیونیستی را به یک رژیم آپارتاید تبدیل خواهد کرد. او همچنین این نکته را اضافه کرد که اسرائیل هم‌اکنون نیز رژیمی نژادپرست و آپارتاید است.[2]

 

اخراج آفریقایی‌ها از اسرائیل

چندی پیش دولت نتانیاهو تصمیم گرفت مهاجران آفریقایی را از اسرائیل اخراج کند. جروزالم‌پست گزارش‌داد نتانیاهو در جلسه کابینه گفت: «اکنون زمان شتاب‌بخشیدن به اخراج مهاجران آفریقایی است.»

کابینه رژیم صهیونیستی تصمیم گرفت دو مرحله را برای خلاص‌کردن خود از آفریقاییان اجرا کند: اول اینکه به آن‌ها پیشنهاد دهد با رضایت خود با دریافت بلیط و مبلغی پول، اسرائیل را ترک کنند. دوم اینکه آن‌ها را بازداشت کرده و به زور بفرستد.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| رسانه‌ها و بازتولید نژادپرستی در اسرائیل

 

یکی از بهانه‌های این رژیم برای این طرح، به اخباری در مورد زنان آفریقایی‌ برمی‌گردد. از ده‌ها هزار اهالی اریتره و سودان که در اسرائیل زندگی می‌کنند، حدود ۷ هزار نفر زن هستند. چند ماه پیش اخباری منتشر شده بود مبنی بر اینکه ۵ تا ۶ درصد از این زن‌ها به کار فحشا می‌پردازند.

البته این مسائل چیز جدیدی نیست و در آمریکا نیز سیاه‌پوستان را به بهانه جرم و جنایت تحت فشار قرار می‌دهند. در واقع به جای حل مسأله، آن را پاک می‌کنند. ممکن است مقامات امنیتی دولت اسرائیل بیم آن را داشته باشند که برخی از این زنان، جاسوس باشند زیرا خود موساد در جاسوسی با بکارگرفتن حربه‌های زنانه تبحر دارد.

البته بهانه اصلی، ورود غیرقانونی عمده آفریقاییان است، اما رژیمی که دائماً بر طبل دعوت به اسرائیل می‌کوبد، به چه دلیلی ممکن است مانع از حضور یک گروه از مهاجران شود و اصلاً چرا ترتیباتی را در مرز قرار نداده تا مهاجران آفریقایی را در کشور خود بپذیرد؟ از این‌ها مهم‌تر، چرا اسرائیل طرحی را به اجرا می‌گذارد که بلاشک موجب گرفتاری بسیاری از اخراج‌شدگان به دست قاچاق‌چیان انسان می‌شود؟ چرا سرنوشت آن‌ها به اندازه منابع محدودی که نتانیاهو برای نگه‌داشتن این کارگران هزینه می‌کند، مهم نیست؟ فقط یک پاسخ وجود دارد: لابد فکر می‌کنند ژن بنی‌اسرائیل نباید به آفریقاییان «آلوده» شود![3]

 

نژادپرستی منجر به فروپاشی اسرائیل خواهد شد

چهره زشت رژیم صهیونیستی در برخورد با یهودیانی که رژیم صهیونیستی برای رویارویی با چالش بافت جمعیتی از آنان در سرزمین اشغال شده استقبال کرد، برملا شده است. روزنامه «العربی الجدید» چاپ لندن در گزارشی به قلم «علی انوزلا» نوشت: «اسرائیل برپایه اندیشه تبعیض نژادی و جنگ همیشگی شکل گرفته است و گزینه دیگری را برای ادامه بقای خود ندارد. نژادپرستی بیماری کشنده‌ای است که جامعه اسرائیل را از داخل ویران خواهد کرد.

زیرا جامعه‌ای که بر پایه اندیشه تحقیر کردن دیگران و ظلم و غصب حق دیگران شکل گرفته است و کشت و کشتار را افتخار می‌داند در پایان به آخر عمر خود خواهد رسید. اکنون نشانه‌های انحطاط اخلاقی طرح رژیم صهیونیستی آشکار شده است و روزی خواهد رسید که این رژیم از داخل فرو خواهد پاشید.»[4]

 

سعید ابوالقاضی

 

 

[1] . https://tn.ai/1789246

[4] . http://yun.ir/rtes0a

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/uWYv

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.