پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در اسرائیل

ارقامی که توسط مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی رژیم اسرائیل در خصوص اعتیاد جوانان به مشروبات الکلی بدست آمده، بیانگر این است که نوعی بی‌ثباتی بر جامعه صهیونیستی سایه افکنده است و این مسأله از شاخص‌های فروپاشی جامعه صهیونیستی است.

 

پرونده ویژه‌ی «چالش‌ها و گسست‌های موجود در اسرائیل»؛
شماره پانزدهم: اعتیاد و قاچاق مواد مخدر در اسرائیل

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، پارلمان اسرائیل غیر از اینکه افراد معتاد بسیاری را در خود جای داده است، افرادی را که به قاچاق مواد مخدر اشتغال دارند را نیز پرورانده است. مقامات اسرائیلی، غیر از اسرائیل، هند را مرکزی برای قاچاق مواد مخدر انتخاب کرده‌اند.

 

قاچاق مواد مخدر در تسخیر پارلمان اسرائیل

پایگاه اینترنتی اسرائیلی «المصدر» در گزارشی از اعتیاد نمایندگان کنست به مواد مخدر و تلاش آنان برای برداشتن منع قانونی استفاده از حشیش و ماری‌جوانا خبر داد. «آدی کول» یکی از نمایندگان کنست بدون نگرانی اعلام کرده مواد مخدر مصرف می‌کند اما نتوانسته از این مواد به شیوه استنشاق استفاده کند. «یوئیل رازبوزوف» نیز گفته است مواد مخدر را در دوره تحصیل مصرف میکرده و «تامار زاندبرگ» نیز موافق رفع برداشتن منع قانونی استفاده از مواد مخدر بوده است.

المصدر چند سال قبل در گزارشی مدعی شده است که تعداد قابل توجهی از نمایندگان کنست در قاچاق مواد مخدر نقش داشته و با مافیای بین‌المللی مواد مخدر در تعامل نزدیک هستند. برخی از نمایندگان کنست نیز صاحبان کازینوهای بزرگ تل‌آویو هستند که بستر مناسب توزیع مواد مخدر به شمار می‌آیند. المصدر براساس نتایج به دست آمده اعلام کرد 27درصد از اعضای کنست ماری‌جوانا مصرف می‌کنند.

در همین زمینه گزارشگر کانال 10 تلویزیون اسرائیل خاطر نشان کرد: «یائیرلاپید» رهبر حزب «یش‌عاتید»، ماری‌جوانا مصرف می‌کند. المصدر همچنین نوشت این افراد یک روز جیب اعراب فلسطینی را با قمار خالی کردند و امروز جیب یهودیان اسرائیلی را با ترویج اعتیاد و هرزگی خالی می‌کنند. گفتنی است میزان مصرف مواد مخدر در اسرائیل در چند سال گذشته به ویژه از سال 2007 به بعد افزایش چشمگیری داشته است. [1]

 

مواد مخدر و شیوع ایدز در اسرائیل

به نقل از پرس‌تی‌وی، وزارت بهداشت رژیم صهیونیستی آمار مبتلایان به بیماری ایدز در تل‌آویو را بحرانی و روبه افزایش اعلام کرد. در حالیکه مقامات رژیم صهیونیستی نسبت به شیوع ایدز و تغییر الگوی مصرف مواد مخدر ناشی از مشکلات اقتصادی هشدار می‌دهند، این شیوع نشان‌دهنده بحران و فساد اخلاقی در لایه‌های مختلف اجتماعی صهیونیست‌هاست.

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| شباهت رژیم صهیونیستی به آپارتاید

 

اعتیاد به مواد مخدر در تل‌آویو به تدریج به سمت استفاده از مخدرهای ارزان‌قیمت کشیده شده است. علاوه بر این مواد مخدرهای جدید و ارزان‌قیمت از طریق حل‌شدن در آب و از راه تزریق قابل استفاده هستند که این مسأله شیوع این بیماری را تشدید کرده است.[2]

 

علل گرایش به مواد مخدر

«ولید محمد» کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی درگفت‌وگو با برنامه «العین الاسرائیلیه» (رژیم صهیونیستی از درون) شبکه خبری «العالم» در این باره اظهار داشت: «صهیونیست‌ها برای گریختن از فشارهای روانی، نابسامانی‌های موجود و یأس از آینده روشن و هراس از سرنوشت نامعلوم به مواد مخدر و مشروبات الکلی روی آورده‌اند.»

ارقامی که توسط مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی رژیم اسرائیل در خصوص اعتیاد جوانان به مشروبات الکلی بدست آمده، بیانگر این است که نوعی بی‌ثباتی بر جامعه صهیونیستی سایه افکنده است و این مسأله از شاخص‌های فروپاشی جامعه صهیونیستی است. نظرسنجی‌های مراکز مطالعاتی و تحقیقاتی جهان حاکی از آن است که رژیم اشغالگر از لحاظ ارتکاب اعمال فساد رده اول جهان را به خود اختصاص داده است.[3]

 

هند، مرکزی برای قاچاق مواد مخدر صهیونیست‌ها

روزنامه «هندوستان تایمز»، چاپ دهلی نو در شماره مورخ ۱۱ ژوئیه سال ۲۰۱۶ میلادی گزارشی درباره مسافران یهودی منتشر کرد که تأکید می‌کرد، یهودیان سرزمین‌های اشغالی به دلیل سودهای مالی کلان و هنگفت تجارت مواد مخدر، ایالت هیماچال پرادش را نه تنها قبضه کرده‌اند، بلکه سرمایه‌گذاری تجاری و بازرگانی در نقاط مختلف هند را حتی بدون کسب مجوز رسمی از دهلی نو و بدون اعتنا به قوانین حقوقی و بازرگانی و سیستم مالی حاکم بر این کشور گسترش داده‌اند.

در بخشی از این گزارش آمده است: «بوی زننده مواد مخدر و صدای موزیک تند هم اکنون مهم‌ترین ویژگی این مناطق است. بسیاری از مردم محلی برای تعامل با این افراد به یادگیری زبان عبری روی آورده‌اند و تابلوهای تبلیغاتی به زبان عبری در جای‌جای این مناطق به چشم می‌خورد.»

بر اساس این گزارش این یهودیان تنها به قاچاق مواد مخدر و مصرف آن اکتفا نکرده، بلکه روی به کاشت و تولید حشیش در مزارع این ایالت آورده‌اند که اغلب آن را به کشورهای اروپایی، «اسرائیل» و ژاپن قاچاق می‌کنند.[4]

 

سعید ابوالقاضی

 

 

[1] . http://ytre.ir/pdl

[2] . https://tn.ai/10425

[3] . https://b2n.ir/12679

[4] . www.mshrgh.ir/759840

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/W8n

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.