پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| کرونا به طراحان آمریکایی‌اش برگشته است

اکنون در کشورهای مختلف دنیا از روستاهای ایتالیا گرفته تا شهرهای آمریکا، فضای جنگی حاکم شده است. کرونا، سلاح جنگی است و اگرچه سال‌هاست در رسانه‌ی سرگرمی به آن اشاره شده است، اما امروز در صحنه واقعی حضور پیداکرده و مشخص نیست در انتها چه پیش می‌آید.

 

پرونده ویژه‌ی «نفوذ صهیونیسم در جنگ‌های بیولوژیک»؛
شماره دهم: گفت‌وگو| کرونا به طراحان آمریکایی‌اش برگشته است

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در شماره‌های پیشین به توضیحاتی پیرامون نبرد بیولوژیک، استفاده از محصولات تراریخته به عنوان سلاح‌های کشتار جمعی و... اشاره شد. باتوجه به اینکه بحث‌های بسیاری در خصوص ویروس کرونا و احتمال اینکه کووید 19 یک سلاح بیولوژیک باشد، وجود دارد، پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر گفت‌وگوی ویژه‌ای با «استاد نادر طالب‌زاده»، مدیر کنفرانس بین‌المللی افق‌نو انجام داده تا شیوع ویروس کرونا از منظر جنگ بیولوژیک مورد بررسی قرار گیرد.

 

خیبر: تاریخچه جنگ بیولوژیک و پیشینه آن به چه زمانی بازمی‌گردد؟ تحلیل شما نسبت به سخنان رهبر معظم انقلاب که به «جنگ بیولوژیک» اشاره کردند، چیست؟ از نظر شما تا چه حد می‌توانیم روی این مسئله مانور دهیم؟

جنگ بیولوژیک، جنگی قدیمی است و می‌توان ادوار و کشورهایی که درگیر این نوع جنگ شدند و از عنصر بیولوژیک بهره بردند را استخراج کرد. اما بحث معروف و مشهور طی سال‌های اخیر این است که آمریکایی‌ها برای محوکردن جمعیت سرخ‌پوستان (بومی‌های) آمریکا از ویروس «آبله‌مرغان»[1] بهره بردند.

آمریکایی‌ها پتوهایی را در اختیار بومی‌های مستقر در کمپ‌ها قرار دادند و از این طریق آن‌ها را کشتند و این‌گونه جمعیت بسیاری محو شدند. بیشتر سرخ‌پوستان آمریکا در غرب و غرب‌میانه این کشور بودند، و تعداد زیادی از آن‌ها در اثر استفاده آمریکا از سمی بیولوژیک به نام آبله‌مرغان از بین رفتند.

در دوران جهنگ جهانی اول، آلمانی‌ها از جنگ بیولوژیک استفاده کردند. در دوران معاصر نیز آمریکایی‌ها این سلاح را در اختیار صدام قرار دادند. یعنی در جنگ تحمیلی، نخستین بار در حمله به جزیره مجنون و در عملیات خیبر از سلاح‌های شیمیایی و گاز خردل که آمریکایی بود، استفاده شد. این مسئله نیز اثبات شده است، اگرچه که ایران خیلی روی این بحث مانور نداد، تا اینکه بعدها مشهور شد که آلمانی‌ها سلاح شیمیایی را در اختیار صدام قرار دادند؛ اما به گفته منابع آمریکایی همه بمب‌ها و سیستم انتقال و شلیک بمب‌های شیمیایی، آمریکایی بودند.

پس از سال 1366 و ماجرای حج خونین، بعد از اینکه سه سال به حج نرفتیم، با ویروسی مواجه شدیم؛ در آن دوران تمام حجاج با آنفولانزایی به نام کرونا مبتلا می‌شدند. من در سال 2007 روی این موضوع تحقیقاتی انجام دادم و همه را ثبت کردم و در چند برنامه تلویزیونی نیز پیرامون این تحقیق، صحبت کردم.

 

 

پیشنهاد مطالعه:

گفت‌وگو| موضع کنفرانس افق‌نو، افشاگری است

 

این تحقیق برگرفته از اسناد منتشر شده در روزنامه گاردین، و بی‌بی‌سی انگلیسی و برنامه «پاناروما» بودند که بر اساس آن‌ها، آب زمزم آلوده شده بود و تمام حجاج در حج تمتع به این آنفولانزا مبتلا شدند که با هیچ آنتی‌بیوتیکی قابل درمان نبود. همه این مسائل تحت عنوان جنگ بیولوژیک معرفی شدند و در برنامه‌های مختلف به این بحث پرداخته شد.

اما چون این بحث، تجارت بسیار وسیعی است ادامه پیدا کرد. هلال احمر اولین نهادی بود که به من گفت: آب زمزم به آرسنیک آلوده شده است و من نیز طی مصاحبه‌ای این مسئله را در تاریخ ثبت کردم. فکر می‌کنم من تنها کسی هستم که این موضوع را افشا کردم و پای آن ایستادم.

یک مرتبه هم ریاست سازمان حج و زیارت از من مدارک موجود را طلب کرد و من هم اسناد گاردین و بی‌بی‌سی را ارائه کردم و این‌ها کافی بود تا ثابت شود آب زمزم آلوده شده است. بسیاری از پاکستانی‌ها از آب زمزم با خود به لندن برده بودند و در حال آلوده‌کردن فضا بودند و لذا این مسئله افشا شد.

غافل از اینکه این بحث، در اصل پس از حج خونین طراحی شد. ایران سردمدار تظاهرات ضد اسرائیلی و ضد آمریکایی در مکه و مدینه بود و سال 1366، عربستان سعودی طی حمله‌ای وقیحانه موجب شهیدشدن حدود 500 نفر از حجاج ایرانی می‌شود. بعد از این مسئله، این تجربه در دوره‌های حج بعدی پیش می‌آید که تعدادی از حجاج در سفر حج، بیمار می‌شوند. این اولین مرتبه‌ای بود که جنگ بیولوژیک علیه شیعه و ایران طراحی و اجرا شد.

تا همین امروز، جمهوری اسلامی در عرصه جنگ بیولوژیک به نوعی کوتاه آمده و حرف خاصی را مطرح نکرده است. پس از ارائه مدرک به مسئولین وقت سازمان حج و زیارت، آن‌ها قانع شدند و تأیید کردند، و گفتند: به حجاج گفته شده از آب معدنی استفاده کنند. اما کار دیگری انجام نشد و به‌طور جدی مورد بررسی قرار نگرفت؛ چراکه دو ارگانِ هلال احمر و سازمان حج و زیارت در کشور متهم می‌شدند؛ زیرا در سلامتی مردم کوتاهی کرده بودند. بنابراین این اتفاق در نبرد بیولوژیک رخ داده است.

پس از اینکه ما روی این مسئله مانور بسیاری دادیم و جنجال زیادی به پا کردیم، از دو یا سه سال قبل، این بحث اصلاح شد، آب را مورد بررسی قرار دادند و هیچ ارگانی هم اعلام مخالفت نکرد؛ چراکه با سند و مدرک صحبت می‌کردیم و مدارک در حین پخش برنامه‌های تلویزیونی ارائه می‌شد تا صدا و سیما متهم نشود و شبهه‌ای پیش نیاید.

ماجرایی که اخیراً پیش آمده، در ادامه همان نبرد بیولوژیکی است که در تاریخ سابقه دارد. در خصوص این مسئله، دو برنامه در برنامه تلویزیونی «عصر» ساختیم. در برنامه اول، با دکتر «فیلیپ جیرالدی»، افسر سابق اطلاعات نظامی در سی.آی.ای و «رابرت دیوید استیل»، جاسوس سابق سی.آی.ای مصاحبه کردیم که همه آن‌ها شخصیت‌های مطرحی بودند و مقالات معتبری را در رزومه‌کاری دارند.

آن‌ها گفتند که: احتمال ساخته‌شدن ویروس کووید 19 در آزمایشگاه‌های آمریکا با همکاری اسرائیل بسیار بیشتر از به وجود آمدن این ویروس از خفاش است؛ چراکه این ویروس دشمنان آمریکا را مورد هدف قرار داده است. ابتدا چین و سپس ایران با این بیماری مواجه شدند.

از روزی که این برنامه پخش شد تاکنون، وضعیت برای ایالات متحده بسیار وخیم‌تر شده است. یعنی، وضعیت تغییر کرده است و آمریکایی‌ها تصور نمی‌کردند در کشور خودشان مشکل و بحرانی با این حجم پدید بیاید.

اکنون مرکز جهانی در محیط کرونا، شهر نیویورک است. این ناحیه از اقلیت‌های بسیاری تشکیل شده است و در آن، چینی‌ها، ایتالیایی‌ها و... حضور دارند و جمعیت آن به 15 تا 17 میلیون نفر می‌رسد و کنترل بحران در این شهر بسیار سخت است.

اینکه رهبر انقلاب تأکید داشتتند که احتمال بیوتروریسم بودن ویروس کرونا وجود دارد نیز درست است. بعد از اینکه رهبری به این نکته اشاره فرمودند، سخنگوی وزارت خارجه چین بلافاصله این مواضع را تأیید کرد و گفت که: ویروس کرونا، بیوتروریسم آمریکایی است و آمریکا را متهم کرد. روس‌ها نیز بلافاصله مدارکی را دال بر این موضوع معرفی کردند. خود آمریکایی‌ها نیز روی این موضوع بسیار کار کردند.

ما در برنامه‌هایمان پیرامون این ویروس، چند کارشناس دعوت کردیم[2] که مطالب دیگری را افشا کردند. در حقیقت نو به نو مطالبی پیرامون شیوع کرونا در فضای مجازی منتشر می‌شود و اسناد و مدارک نیز وجود دارند.

 

خیبر: احتمال حمله بیولوژیک با توجه به اسنادی که شما به آن‌ها اشاره کردید بسیار تقویت می‌شود. همچنین به درگیرشدن آمریکا با کرونا ویروس نیز اشاره کردید. آیا این تحلیل با شیوع ویروس کرونا در آمریکا در تضاد نیست؟

آخرین بار، پیش از ماه مبارک رمضان با یکی از کارشناس‌های مطرح آمریکایی مصاحبه کردیم که ایشان می‌گفت: 300 تن از نظامیان آمریکایی در فاصله 300 متری بازار تره‌بار و ماهی‌فروشان ووهان چین، چند هفته مستقر بودند و احتمالاً کرونا ویروس از این طریق شیوع پیدا کرده است. ایشان می‌گفت: شیوع این بیماری کار آمریکایی‌هاست که سابقه چنین رفتاری را دارند و اسناد و مدارکی برای ارائه وجود دارد.

تصور آمریکایی‌ها این بود که کووید 19 در چین شیوع پیدا می‌کند، ایران نیز با این بیماری درگیر می‌شود و اگر هم تعدادی دیگر از کشورهای جهان به این ویروس دچار شوند، بازهم کووید 19 به آمریکا نمی‌رسد، یا حداقل می‌توان در مدت‌زمان کمی مشکل را برطرف کرد؛ بنابراین تصور نمی‌کردند که گستردگی شیوع آن در آمریکا در این حد باشد و فکر نمی‌کردند بحرانی بین‌المللی به وجود آید.

آمریکایی‌ها وقتی قصد و غرضی دارند و عملیاتی را طراحی می‌کنند، بسیار اهل ریسک هستند و به نوعی توجه چندانی به همه جوانب تصمیم‌شان ندارند. آمریکایی‌ها در این موارد از کلمه «بِلو بَک»[3] استفاده می‌کنند؛ یعنی معکوس عمل می‌کنند. بسیاری از کارشناسان معتقدند شیوع این بیماری توسط آمریکا صورت گرفته است در حالی که این طراحی به خود آمریکایی‌ها بازگشته است. این مسئله نیز بی‌سابقه در تاریخ نیست.

«رابرت دیوید استیل»، تحلیلگر آمریکایی که سابقه فعالیت در سازمان سیا را دارد در یک مصاحبه به من می‌گفت: مدت‌ها پیش برای اخلال در روند نیروگاه‌های هسته‌ای ایران از ویروس «استاکس‌نت»[4] استفاده کردند؛ این ویروس در سیستم کامپیوتری ادارات هسته‌ای ایران توسعه پیدا کرد و به هفت یا هشت کشور من‌جمله اندونزی سرایت کرد و آن‌ها را از کار انداخت، و در نهایت خود آن‌ها (سازندگان) مجبور شدند این ویروس را جمع کنند و به آن پایان دهند. بنابراین خارج‌شدن عملیات و طرح آمریکایی‌ها از کنترل آن‌ها سابقه دارد. به نظر من، این ویروس نیز به خود طراحان و آمریکایی‌ها برگشته است.

قبلاً از من سؤال شده است: «اگر این ویروس توسط آمریکایی‌ها تولید شده، چرا به خودشان برگشته است؟» آن‌ها تصور نمی‌کردند که شرایط این‌گونه شود. همچنین عواملی که این کارها را انجام می‌دهند، عوامل نُرمالی در جامعه نظامی، پنهانی و اطلاعاتی آمریکا نیستند. این عوامل خودسر هستند و با دریافت مجوزهای مبهم، کارهایی می‌کنند که شرایط پیچیده می‌شود و نمی‌توانند همه جوانب شرایط و مسئله را مدیریت و کنترل کنند.

در فیلم‌هایی که در همین موضوعات ساخته شده، این نکته قابل مشاهده است. اگر این سؤال مهم بود و اگر ویروس کرونا از خفاش شیوع پیدا کرده بود و یا کار چینی‌ها بود، قطعاً همین کارشناس‌هایی که با آن‌ها مصاحبه می‌کنیم نمی‌گفتند که کووید 19 توسط آمریکا تولید شده است. حتی خود آمریکایی‌ها نیز تأکیید بر دست داشتن آمریکا دارند.

 

خیبر: هدف آمریکایی‌ها، از شیوع ویروس کرونا در تنگنا قراردادن کشور چین و سپس ایران بود؛ البته مانند قضیه شهادت سردار سلیمانی خودشان نیز گرفتار شدند. در حین صحبت‌هایتان به فیلم‌های آمریکایی اشاره کردید. در صورت امکان تعدای از این آثار را نام برده و در خصوص فیلم «شیوع»[5] که گفته می‌شود با ویروس کرونا مرتبط است، توضیح دهید.

من، تریلر فیلم شیوع و چهار فیلم دیگر را در برنامه خود پخش کردم. بنده فیلم شیوع را ندیده‌ام. تنها تریلر را دیدم و بعضی از فرازهای فیلم را در فضای مجازی دیدم. وارد عمل شدن نیروهای نظامی، خارج‌شدن شرایط از کنترل، پیش‌آمدن کمبود غذا و قرنطینه‌شدن شهرها در تمام آن فیلم‌ها مشترک است. البته این‌ موارد در فیلم‌هایی که بالیوود می‌سازد نیز مشترک است.

اینکه همگان شیوع بیماری‌ای را پیش‌بینی کرده‌اند، به نظر من قابل‌توجه است. نکته دیگر این است که آزمایشگاه‌های جنگ بیولوژیک آمریکا تعدادشان کم نیست و در تمام دنیا چنین مراکزی وجود دارد و کار آن‌ها همین است. فیلم‌ها و رمان‌هایی که در این حوزه تولید شده‌اند منابعی خوبی برای بررسی این موضوع هستند.

به طور کلی به نظر می‌رسد، از قبل پیش‌بینی می‌شده که قرار است چنین اتفاقی رخ دهد. بیماری‌های، ابولا، سارس و آنتراکس نیز در سال‌های اخیر پرونده و پشت‌پرده‌ای دارند و این نشان می‌دهد آمریکایی‌ها در این زمینه فعال هستند. آثار سینمایی بیشتر براساس فعالیتی که در این زمینه انجام می‌گیرد، ساخته می‌شوند.

نبرد بیولوژیک، جنگی بدون باروت و انفجار است؛ اما رعب و وحشت آن به نوعی از جنگ نظامی بیشتر است و ویروس‌هایی که ساخته می‌شوند، به شهرهای گوناگون سرایت می‌کند و حتی شهرهایی که درگیر جنگ نبوده‌اند، امروز در حال جنگ هستند.

اکنون در کشورهای مختلف دنیا از روستاهای ایتالیا گرفته تا شهرهای آمریکا، فضای جنگی حاکم شده است. کرونا، سلاح جنگی است و اگرچه سال‌هاست در رسانه‌ی سرگرمی به آن اشاره شده است، اما امروز در صحنه واقعی حضور پیداکرده و مشخص نیست در انتها چه پیش می‌آید.

 

خیبر: ممنون از توضیحات جامع و کاملی که ارائه فرمودید.

 

منابع:

http://yun.ir/4v43od

http://yun.ir/jzhsb2

http://yun.ir/zlkfla

http://yun.ir/ugsh02

 

پی‌نوشت:


[1]. Chickenpox

[2]. «اسکات بنت»، افسر سابق جنگ روانی ارتش آمریکا با سابقه همکاری با وزارت خارجه آمریکا. «شبیر حسنعلی»، کارشناس مسائل خاورمیانه مقیم لندن . «پروفسور پیتر کوژنیک»، استاد دانشگاه «American University» و موسس موسسه مطالعات هسته‌ای این دانشگاه (آمریکا). «پروفسور دنیس رانکورت»؛ فیزیکدان و استاد سابق دانشگاه اوتاوا (کانادا). «گرواد کولمن»، کارشناس ایرلندی مسائل ژئوپلیتیک مقیم پاریس. «لیو شی»، خبرنگار و محقق چینی. «دکتر کوین برت»؛ اسلام‌شناس و استاد سابق دانشگاه ویسکانسین. «دکتر مایکل جونز»؛ دبیر ماهنامه جنگ‌های فرهنگی و استاد سابق کالج سنت ماری ایندیانا.

[3]. Blowback

[4]. Stuxnet

[5]. Contagion

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/UwLzh

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.