پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

پرونده ویژه| دو دروغ بزرگ در خصوص محصولات تراریخته

تحقیقات در آرژانتین نشان داده که انرژی استفاده شده در کاشت سویای تراریخته، نسبت به نوع طبیعی آن بیشتر است، و مقدار زیادی از این انرژی صرف تولید آفت‌کش‌ها می‌شود. بنابراین تراریخته‌ها دردسرساز هستند.

 

پرونده ویژه‌ی «نفوذ صهیونیسم در جنگ‌های بیولوژیک»؛
شماره یازدهم: دو دروغ بزرگ در خصوص محصولات تراریخته

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، در شماره‌های پیشین ضمن ارائه توضیحاتی جهت آشنایی مخاطبان با محصولات تراریخته و ضررهای آن‌ها برای سلامتی انسان، به نقش صهیونیسم جهانی در تولید و کسب ثروت از این مواد غذایی مضر اشاره شد. در این قسمت، به ادامه بحث محصولات تراریخته می‌پردازیم.

کمپانی‌های تراریخته به واسطة پول و سرمایه از نفوذ در دولت‌ها و رسانه‌ها و خریدن دانشمندان و دانشگاه‌ها استفاده می‌کنند تا مطالب کذب و تبلیغاتی خود درباره مواد غذایی تراریخته را ترویج دهند. آن‌ها برای تجارت هرچه بیشتر دروغ‌پردازی می‌کنند و اگر کسی مخالفت یا صحبت‌های آنان را نقد کند، او را با توهین، تخریب و تهدید ساکت و حتی حذف می‌کنند.

سردمداران حوزه تراریخته دو ادعای اصلی را همواره مطرح می‌کنند که در این یادداشت مختصراً مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

 

تراریخته مشکل گرسنگی جهانی را حل می‌کند!

بیل گیتس، سرمایه‌دار بزرگ آمریکایی و مالک شرکت مایکروسافت، می‌گوید: «تراریخته‌ها برای گرسنگی جهانی راه حل مناسبی هستند.» او، این حرف را می‌گوید تا تعداد سهامداران شرکت‌های تراریخته افزایش پیدا کند.

اما واقعاً چطور تراریخته‌ها می‌توانند مشکل گرسنگی جهانی را حل کنند؟ در حالی که اسناد نشان می‌دهد که پس از ۲۰ سال کشت گسترده تراریخته، افزایش محصول در آن‌ها دیده نشده است؟

مرکز بین‌المللی دانش، تکنولوژی برای پیشرفت کشاورزی (IAASTD)، ۴۰۰ گروه بین‌المللی متخصص و سازمان‌های بین‌المللی مثل بانک جهانی و ملل متحد که متولی صندوق دانه‌های تراریخته هستند، با تحقیقات گسترده به این نتیجه رسیدند که تراریخته پاسخ مشکل گرسنگی جهانی نیست، بلکه با روش‌های علمی کشاورزی منطبق با طبیعت و بوم‌شناختی تولید محصول افزایش می‌یابد.

تحقیقات نشان می‌دهد در حال حاضر[1] برای بیش از ۱۴ میلیارد نفر یعنی نزدیک به دو برابر جمعیت کنونی جهان، غذا در دنیا تولید می‌شود. اما، چرا موضوع گرسنگی جهانی همچنان وجود دارد؟ باید دقت کرد که مشکل توزیع ناعادلانه غذاست.

بخشی از جهان بیش از حد غذا دارند و دچار بحران چاقی هستند و بخشی دیگر غذای کافی ندارند. اما بخش ثروتمند حاضر نیست غذای اضافی خود را به بخش فقیر بدهد؛ چون آن‌ها تاجرند، منفعت‌طلب‌ند، انسانیت را نمی‌فهمند؛ زبان آن‌ها فقط پول و سود است و جان انسان‌های فقیر برای آن‌ها ارزشی ندارد.

آنان به افکار عمومی نمی‌گویند که عمداً بخشی از جهان را گرسنه و بدبخت نگه می‌دارند تا با نشان‌دادن آن‌ها به مردم و جلب دلسوزی، افکار عمومی را به این نتیجه برسانند که می‌بینید کشاورزی معمولی چه فاجعه‌ای ایجاد کرده است؟ عکس کودکان گرسنه آفریقایی را ببینید! مگر شما انسان نیستید؟ چرا نمی‌گذارید تراریخته بکاریم تا مشکل گرسنگان برطرف شود؟

این فقط یک دروغ است تا افکار عمومی را به دفاع از تراریخته وادار کنند. درست مثل ایجاد درگیری و اختلاف و تفرقه بین ملت‌ها و کشورها برای توسعه جنگ و فروش اسلحه و تسلیحات نظامی است. در بین ملت‌ها درگیری ایجاد می‌کنند و با فروش تسلیحات نظامی، سودهای کلانی را به جیب می‌زنند.

 

 

پیشنهاد مطالعه:

پرونده ویژه| صهیونیسم و سواستفاده از محصولات تراریخته

 

بنابراین فقر، بدبختی و گرسنگی باید باشند تا سردمداران محصولات تراریخته شعار توخالی صلح و کمک‌های انسان‌دوستانه را سر بدهند و داروها و غذاهای تاریخ‌گذشته و کهنه خود را به کشورهای فقیر با شعار کمک‌های انسان‌دوستانه اهدا کنند. در این صورت تجارت کثیف آن‌ها و کسب پول‌های کلان ادامه خواهد داشت.

همچنین آن‌ها از طریق فروش میلیاردها دلار سموم و کودهای شیمیایی و تراریخته در حقیقت با شروع جنگ‌های بیولوژیک و انتشار ویروس و آفت، مردم را بیمار می‌کنند تا کمپانی‌های چند ملیتی شیمیایی و دارویی ضمن تجارت هزاران میلیاردی، با فروش تجهیزات پزشکی و دارو شعار خدمت به بشریت سر دهند و عده‌ای هم باور کنند.

تولیدکنندگان محصولات تراریخته مرتباً ادعا می‌کنند که با افزایش جمعیت جهان، روش‌های کنونی علمی اصلاح بذر و کشاورزی سنتی قادر به تولید غذای کافی برای جمعیت جهان نیست. در حالی که دروغ می‌گویند! چون هدفشان تجارت با بذرهای تراریخته است، محصولاتی که سودآوری زیادی برایشان دارد. هرچه جمعیت بیشتر باشد، نیاز به غذا بیشتر می‌شود، و در نتیجه درآمد و تجارت آنان هم بیشتر خواهد شد.

نکته دیگر اینکه سازمان غذا و کشاورزی سازمان ملل موسوم به «فائو» باور دارد که می‌توانیم نیاز خوراکی ۱۲ میلیارد انسان را با روش‌های علمی کشاورزی تولید کنیم و نیازی به تراریخته نیست.

تحقیقات در آرژانتین نشان داده که انرژی استفاده شده در کاشت سویای تراریخته، نسبت به نوع طبیعی آن بیشتر است، و مقدار زیادی از این انرژی صرف تولید آفت‌کش‌ها می‌شود. بنابراین تراریخته‌ها دردسرساز هستند.

 

تراریخته سبب افزایش تولید می‌شود!

دومین ادعای کمپانی‌های تراریخته این است که تراریخته‌ها قابلیت تولید بیشتر و محصول بهتری در مقایسه با محصولات غیر تراریخته دارند. اگرچه هنوز مدارک موثقی برای اثبات این ادعا مطرح نشده، اما درمقابل اسناد زیادی خلاف این ادعا را آشکار می‌کند.

در گزارش «نقص زمین» دکتر «دوگ گ. شرمن»[2] مشاور تراریخته کشاورزی آژانس حفاظت محیط زیستی «EPA» و دانشمند ارشد در اتحادیه دانشمندان در واشنگتن، به این نتیجه رسیده‌اند که: گیاهان تجاری تراریخته تاکنون هیچ‌گونه افزایش تولیدی نداشته‌اند. در مقابل پرورش سنتی در این مورد چشمگیر بوده است، و می‌تواند سبب افزایش تولید شود. کشاورزی اگرواکولوژی نسبت به تراریخته مزیت دارد، چون نه به طبیعت صدمه می‌زند، نه به انسان.

بنابراین حقیقت این است که تراریخته‌ها، نه افزایش تولید داشتند و نه سبب کاهش سموم شیمیایی شده‌اند. در عین حال استفاده از علف‌کش‌ها در تراریخته به شدت افزایش یافته است.

گزارش دکتر «چارلز بنبروک» با استفاده از داده‌های رسمی وزارت کشاورزی آمریکا نشان می‌دهد:

- استفاده از علف‌کش در محصولات متحمل بر علف‌کش تراریخته، از سال ۲۰۰۷ تا ۲۰۰۸ رشد ۳۱.۴ درصدی داشته است.

- ذرت، سویا و پنبه قابل تحمل به علف‌کش باعث شده تا کشاورزان ۳۸۳ میلیون پوند علف‌کش شیمیایی استفاده کنند. بنابراین نه تنها کاهش دیده نمی‌شود، بلکه افزایش یافته است.

- کشاورزان در نتیجه کاشت تراریخته‌ها در طول ۱۳ سال اول استفاده تجاری، ۳۱۸ میلیون پوند سم مصرف کردند.

 

منبع:

«آشنایی با حقایق محصولات تراریخته و پاسخ به سؤالات شما در مورد تراریخته‌ها»، منتشرشده در پایگاه اطلاع‌رسانی پروفسور علی کرمی، قابل بازیابی در لینک: http://yun.ir/34tr5a

 

[1]. مقاله‌ای که این یادداشت از آن اقتباس شده، در دی ماه سال 1397 منتشر شده است.

[2]. Doug Gurian sherman

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/4DHTJb

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.