پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

گفت‌وگو| شکست اسرائیل نیازمند مقاومت در عرصه نظامی، فرهنگی و رسانه‌ای است

ما باید در برابر دشمن اسرائیلی استراتژی منسجم و دقیق داشته باشیم. هدف رژیم اسرائیل محو کردن مقاومت و در نهایت دین مبین اسلام است. بنابراین بایستی طراحی‌هایمان باتوجه به این هدف شوم رژیم صهیونیستی باشد و نیز باید تلاش کنیم تا این رژیم خونخوار و ظالم نابود شود. تنها روش مقابله با این رژیم و تحقق هدفمان، انسجام‌بخشی به وحدت میان مسلمانان و مقاومت در برابر رژیم اسرائیل است.

 

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر، آخرین جمعة ماه مبارک رمضان توسط امام خمینی (ره) روز قدس نامیده شد تا مسلمانان جهان وحدت خود را در برابر دشمن صهیونیستی حفظ کنند و ایجاد تمدن نوین اسلامی که مقدمة آن آزادی قدس شریف از سیطرة رژیم صهیونیستی است، محقق شود. در آستانة روز جهانی قدس، گفت‌و‌گوی ویژه‌ای با «دکتر خالد قدومی»، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) در تهران، با موضوع اهمیت روز جهانی قدس انجام شده است:

 

خیبر: از نظر شما، روز جهانی قدس از چه جهت دارای اهمیت است؟

روز جهانی قدس برای ما مردم فلسطین، یک سنت حسنه به جای مانده از امام خمینی (ره) است. اهمیت این روز را می‌توان در دو محور مورد توجه و بررسی قرار داد: محور اول، اهمیت فلسطین و قدس در ادبیات انقلاب اسلامی ایران و مؤمنین در سطح جهان؛ و محور دوم، مواجهه با دشمن مشترک صهیونیستی، که نه فقط دشمن فلسطینی‌ها بلکه دشمن امت اسلام و انسانیت است.

هویت اسلام و مسلمین با مسئلة فلسطین و قدس مرتبط است. در حقیقت صهیونیست‌ها، منطقة قدس که قبله اول مسلمین، زمین پیامبران اسلام و معراج است را اشغال کرده‌اند. رژیم مجرم، ظالم و کودک‌کش صهیونیستی امروز تهدید بالقوه و امنیتی، نه فقط برای فلسطین بلکه برای مردم منطقه، جهان و انسانیت به حساب می‌آید.

بنابراین محور اول مربوط به مؤمنین و اعتقاد به مسئله فلسطین به عنوان عامل وحدت‌بخش مسلمین جهان و یک استراتژی مهم است. به کار گرفتن این استراتژی توسط محور مقاومت و به خصوص مردم ایران و ملت‌های گوناگون که به این قضیه اعتقاد دارند، منجر به انسجام و وحدت میان تمام مسلمانان شده است.

بعد دوم، به اهمیت و لزوم ایستادگی در برابر رژیم صهیونیستی اختصاص دارد. امروز آشکار شده که دشمن اسرائیلی نه فقط برای قدس شریف و ملت فلسطین، بلکه برای سوریه، عراق، ایران و سایر کشورهای عربی اسلامی منطقه یک تهدید امنیتی جدی به شمار می‌آید. به عبارت دیگر شر این رژیم تنها گریبان‌گیر مردم فلسطین نشده، بلکه رژیم اسرائیل دشمن تمام ملت‌های مسلمان منطقه و جهان محسوب می‌شود.

خیبر: با این تفاسیر، در برابر رژیم صهیونیستی بایستی با چه روشی مقابله کرد؟

ما باید در برابر دشمن اسرائیلی استراتژی منسجم و دقیق داشته باشیم. هدف رژیم اسرائیل محو کردن مقاومت و در نهایت دین مبین اسلام است. بنابراین بایستی طراحی‌هایمان باتوجه به این هدف شوم رژیم صهیونیستی باشد و نیز باید تلاش کنیم تا این رژیم خونخوار و ظالم نابود شود. تنها روش مقابله با این رژیم و تحقق هدفمان، انسجام‌بخشی به وحدت میان مسلمانان و مقاومت در برابر رژیم اسرائیل است.

البته مقاومت روشی است که بیشتر از ناحیه مقاومت نظامی به آن نگاه می‌شود. درحالی که برای پیروزی در این نبرد بایستی در عرصه فرهنگی و رسانه‌ای نیز مقاومت کنیم. امروز شاهد عادی‌سازی روابط رژیم صهیونیستی با چند دولت منطقه هستیم. چراکه رژیم صهیونیستی در تحقق اهدافش با شکست مواجه شد و لذا قصد دارد از طریق به کار گیری روش‌های نرم، به اهداف خود دست پیدا کند.

 

پرونده ویژه| چالش‌های فعلی و آینده‌پژوهی روز جهانی قدس

پرونده ویژه| جایگاه روز قدس در جهان عرب

 

البته ان‌شاءالله با ایستادگی مؤمنین و مقاومت در غزه، ایران و سطح منطقه آن اهداف را شکست می‌دهیم و رژیم اسرائیل به اهدافش نمی‌رسد. و به یاری خداوند متعال و تلاش مسلمین، حیات رژیم جعلی و کودک‌کش اسرائیل هرچه زودتر به پایان می‌رسد و اسلام عزت‌‎مند می‌شود.

ما در روز جهانی قدس حس می‌کنیم فلسطینی‌ها تنها نیستند و ملت شریف و عزیز ایران در کنار ما حضور دارند و این باعث وحدت، قوت و تقویت محور مقاومت، گروه‌های مقاومت فلسطینی و تمام قشرهای معتقد به نظریه مقاومت در برابر رژیم صهیونیستی خواهد بود.

 

خیبر: در پایان اگر نکته‌ای مدنظر دارید بفرمایید.

خیر نکته‌ای است؛ فقط دعا می‌کنم که ان‌شاءالله امت اسلام، ملت عزیز ایران و تمام انسان‌ها، ویروس کووید 19 را هرچه زودتر شکست دهدند و به زندگی عادی بازگردند و همواره سلامت باشند.

 

خیبر: ممنون از فرصتی که در اختیار ما قرار دادید.

 

لینک کوتاه: http://khbn.ir/zmG

نظرات: (۰) هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

پایگاه صهیون‌پژوهی خیبر

شبکه‌ای برای شناخت شدیدترین‌‌دشمن

امام خامنه ای (حفظه الله تعالی):

امروز دشمن اصلی ما در دنیا، صهیونیست و استکبار است. پلیدتر از آمریکا، دولت صهیونیست، در فلسطین اشغالی است. چرا؟ چون بالاخره دولت آمریکا، یک دولت و متّکی به یک ملت است. در صورتی که اساساً دولت غاصب صهیونیستی، متّکی بر یک ملت نیست! ملت ساکن آن مناطق، ملتی است که امروز آواره است! اسراییل، از اوّل با ظلم و آدمکشی، با دروغ و فریب به وجود آمده است. مردم فلسطین، در خارج از فلسطین، با حال کوخ نشینی و اردوگاه نشینی زندگی می‌کنند. خانه‌های آنها و وطن آنها در اختیار کسانی است که از اروپا، از استرالیا، از آمریکا، از آسیا و از آفریقا به آن جا رفته‌اند و یک ملت جعلی و دروغین به وجود آورده‌اند و در آن جا به نام یک ملت، زندگی میکنند و دولتی هم دارند! اساساً چنین ملتی، وجود و هویّتی ندارد.